Arıza ışıklarının kodlarını öğrenme ve silme mini obd 2

munzevi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar arabam renault symbol joy 2013 model 1.5 dci.Arabamı aldığımda bazı arıza ışıkları yanıyordu bir kaç oto tamirciyle arıza ışıkları hakkında konuştuğumda cihaza takıp bakmak lazım deyip takıp bakmadılar.Ne kıymetli cihazları varsa artık.Birde sanki cihaz öyle bir cihaz ki ulu bir dağda önünde silahlı korumaların koruduğu karanlık bir mağaranın içinde saklı ulaşmak çok zor bir cihaz gibi lafı eveleyip geveliyorlar.Bende internetten araştırdım hepsiburada dan bir elm327 mini arac ariza tespit cihazi obd2 diye 28 tl bir cihaz buldum aldım.Play storedende Torgue ve obd car doctor free diye uygulamalar indirdim.Cihazı arabama takmam telefonunla bağlantı kurması arıza kodlarını göremem 10 dakikamı almadı.Bu oto tamircilerin ne kıymetli cihazları varmış anlamadım.Sizde bu cihazı alırsanız torpido gözünü açın onun en dibinde soket yuvası var cihazı oraya takın.Aşağıda vereceğim fotoğraf linkinden takacağınız yeri video linkinden genel kullanım hakkında bilgi alabilirsiniz.

https://yadi.sk/i/Z0sdAC2Q3TEJmt
https://www.youtube.com/watch?v=1OfQsg6X7Mc

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynen öyle cihazları çok kıymetli millet artık mal değil ama.50 tl alıyor en insaflisi bir de kullanmayı bilmiyorlar, geçen renault can clipe bağladı adam mal mal menülerde dolaşıyor kahroldum izlerken kaç kenara diyecektim.bunlarin yüzünden millet kendi işini kendi yapıyor.

munzevi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben arabayı aldığımdan bu yana renault yetkili servisi dahil 3-4 oto tamirci dolaştım.Araba tamiri konusunda veya aldığı ücret konusunda güven veren bir ustayla karşılaşmadım.Hala aramaktayım.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Maalesef ustalar çağa ayak uydurmakda zorlanıyor. Biraz isim yapanlarinda burnu kaf dağında

maxilyanus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Maalesef ustalar çağa ayak uydurmakda zorlanıyor. Biraz isim yapanlarinda burnu kaf dağında
skıntı bizim amatör cihazları cok ucuza almamızda.tamirci 300_400 dolara pahalı cihaz alıyor 40 50 tl almadan bağlamıyor cıhazı.kendince o da haklı

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

munzevi

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben ne olursa olsun haklı görmüyorum.Cihazlar benim işime yaramıyor.Arızanın tespit cihazı arabanın arızasının parçalarını sökmeden anlaşılması için,arabayı tamir edecek ustanın işini kolaylaştırmak için üretilmiş.Ama bizim ustalar sadece sorunun tespit etmekten bile para kazanmaya çalışıyor.Tak cihazı hiç onarım yapmadan al 50 tl yi onu istiyorlar.Bu ülkede asgari ücret 1603 tl bir asgari ücretli bütün gün çalışınca eline günde 54 tl geçiyor.Ama bazı vicdansız kişiler sadece 5 dakika sürecek arıza tespiti için bu parayı isteyebiliyorlar.

ermindeniz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu ürün 2008 sembol sedan araca uyum sağlarmı, bendeki soket vites kolunun altında sigara küllüğünün altında .
Paylaşım için teşekkürler