Clio 4 Logo İptali

RebelPhoenix

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba,

İhtiyacımız olanlar;
1. Diş ipi (eczaneden temin edebilirsiniz)
2. Akfix C104 (Nalbur, yapı market veya internetden temin edebilirsiniz.)

Uygulamayı anlatan video;
https://youtu.be/oWDrViaZTKI

e97abeb1b9c7a9733715b85c09101c76.jpg

935dc1ee7f9e19e3c376895394b7575d.jpg

Ve Sonuç:

cdc3f19b0976f3f6d9e2ca7c6f047ed6.jpg

Son düzenleme:

maninwar

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Pratik çözüm elinize sağlık.

RebelPhoenix

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Pratik çözüm elinize saÄŸlık.

Video'yu izlediğimde inanamadım. Nette bir sürü video var. Fön makinası ile ısı tabancası ile dalanlar vs. Ama atalar boşuna dememişler; "Alet çalışır el övünür" diye. Sprey mucize. Yapışkan varken bir anda yok oluyor. Logoyu söktükten sonra yazının bulunduğu noktaya pasta da uyguladım, toplamda 15 dakikada işlem bitti.

*Burak Yılmazer

Burak Yılmazer,
Başkan
34-İstanbul
Yararli konu tesekkurler elinize saglik

vitalhaus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
:eyv Paylaşım için teşekkürler emeğine sağlık..
Daha pratik ve ücretsiz yöntemleride var aslında fön ile ısıtarak yumuşatıp çıkartılabilir zahmetli biraz, ben yine farklı yöntemleri de yazayım.

[h=2]1-)Sıcak su ile Çıkarma[/h]En basit ve en kolay yöntemlerden biri sıcak su yöntemidir. Üstelik ekonomik olarak da bir maliyeti yoktur. Birkaç damla sıcak suyu çift taraflı bandın bulunduğu yüzeye damlatın. Dikey bir zemin üzerinde ise bu alan mikro fiber bir beze sıcak su dökün. Bu bez yardımı ile çift taraflı bandın olduğu alanı silin. Bu şekilde sıcak su ile çift taraflı bantlarınızı kolaylıkla çıkarabilirsiniz.
[h=2]2-)Isıtarak Çıkarma[/h]Yapışkan maddeler ısı karşısında yapışma ve yapıştırma özelliklerini kaybederler. Bu durumdan faydalanarak çıkarmak istediğiniz bantlardan kurtulabilirsiniz. Özellikle bu yöntemde daha da önemli olan nokta bu işlemi uygulayacağınız zemin. Herhangi bir ısı kaynağı yardımı ile çift taraflı bandın bulunduğu alan ısıtılır ve bandın zeminden ayrılması sağlanmış olur. Buradaki ısı kaynağı evlerde saç kurutma makinesi veya ütü olabilir. Saç kurutma makinesini doğrudan uygulayabilirsiniz. Ardından eriyen bant yapışkanlarını bir bez ile silin. Ancak ütü kullanacaksanız bandın olduğu bölüme önce bir bez koyun ve üzerinden ütüyü bastırın.
[h=2]3-)Selülozik Tiner ile Çıkarma[/h]Buradaki önemli nokta ise selülozik tiner kullanmanız. Herhangi başka bir tiner kullanırsanız iz oluşmasına neden olur. Kullandığınız zemine göre boyanın zarar görmemesi için bant üzerine birkaç damla selülozik tiner damlatın. Tiner, bandın yapışkan özelliğini ortadan kaldırır.
[h=2]4-)Aseton[/h]Aseton da bant çıkarmada oldukça etkili olan maddelerden biridir. Saflık düzeyi ne kadar fazla aseton bulursanız o kadar kısa sürede çıkacaktır. Mikro fiber bir beze aseton dökerek silin.

Kolay Gelsin..

RebelPhoenix

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
:eyv Paylaşım için teşekkürler emeğine sağlık..
Daha pratik ve ücretsiz yöntemleride var aslında fön ile ısıtarak yumuşatıp çıkartılabilir zahmetli biraz, ben yine farklı yöntemleri de yazayım.

1-)Sıcak su ile Çıkarma

En basit ve en kolay yöntemlerden biri sıcak su yöntemidir. Üstelik ekonomik olarak da bir maliyeti yoktur. Birkaç damla sıcak suyu çift taraflı bandın bulunduğu yüzeye damlatın. Dikey bir zemin üzerinde ise bu alan mikro fiber bir beze sıcak su dökün. Bu bez yardımı ile çift taraflı bandın olduğu alanı silin. Bu şekilde sıcak su ile çift taraflı bantlarınızı kolaylıkla çıkarabilirsiniz.
2-)Isıtarak Çıkarma

Yapışkan maddeler ısı karşısında yapışma ve yapıştırma özelliklerini kaybederler. Bu durumdan faydalanarak çıkarmak istediğiniz bantlardan kurtulabilirsiniz. Özellikle bu yöntemde daha da önemli olan nokta bu işlemi uygulayacağınız zemin. Herhangi bir ısı kaynağı yardımı ile çift taraflı bandın bulunduğu alan ısıtılır ve bandın zeminden ayrılması sağlanmış olur. Buradaki ısı kaynağı evlerde saç kurutma makinesi veya ütü olabilir. Saç kurutma makinesini doğrudan uygulayabilirsiniz. Ardından eriyen bant yapışkanlarını bir bez ile silin. Ancak ütü kullanacaksanız bandın olduğu bölüme önce bir bez koyun ve üzerinden ütüyü bastırın.
3-)Selülozik Tiner ile Çıkarma

Buradaki önemli nokta ise selülozik tiner kullanmanız. Herhangi başka bir tiner kullanırsanız iz oluşmasına neden olur. Kullandığınız zemine göre boyanın zarar görmemesi için bant üzerine birkaç damla selülozik tiner damlatın. Tiner, bandın yapışkan özelliğini ortadan kaldırır.
4-)Aseton

Aseton da bant çıkarmada oldukça etkili olan maddelerden biridir. Saflık düzeyi ne kadar fazla aseton bulursanız o kadar kısa sürede çıkacaktır. Mikro fiber bir beze aseton dökerek silin.

Kolay Gelsin..

Valla hocam ben boyaya zarar vermekten çekindim açıkcası. Yüksek bir maliyet çıkarmaktansa 30 liraya kıydım diyelim :D

vitalhaus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
:bravo Canın sağ olsun burada herkezin tecrübesinden yararlanıyoruz önemli olan zaten bu zararsız, ziyansız akılcı bir yöntem ile bir birimize faydalı bilgiler aktarmak.

RebelPhoenix

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
:bravo Canın sağ olsun burada herkezin tecrübesinden yararlanıyoruz önemli olan zaten bu zararsız, ziyansız akılcı bir yöntem ile bir birimize faydalı bilgiler aktarmak.

Aynen abi haklısın, naçizane bir düzeltme yapmak istiyorum; "herkes" olacak :)

vitalhaus

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
:çak Ben Karadenizliyim Allah'tan "herkeş" yazmamışım...:halay

RebelPhoenix

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
:çak Ben Karadenizliyim Allah'tan "herkeş" yazmamışım...:halay

Abi Allah iyiliğini versin. Sabah sabah ofiste kahkaha attım. :)