Scenic 2 Cozulemeyen Sorun

iso2020

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaslar selamun aleykum. Herkese hayirli gunler diliyorum. 2004 model scenic 2 aracim var. Araci kazali aldim ilk aldigim zamanlar performansinda bir skinti yoktu. Belli bir zaman gectikten sonra aracin cekisi dustu. Bujiler degisti ve performansi normale döndü. Ancak kisa bir sure sonra tekrar performans dusmeye basladi. Yokuslarda cekisi cok dusuk. Arabayi kaldirirken ve 1. Vitesten 2 ye atarken cok sarsiliyor. Giderken sanki arkasından biri cekiyormus gibi gitmicem diye ugrasiyor. Katalizöre baktirdim temiz cikti. Oksijen sensörü degisti. Bobinlere baktirdim skinti yok dediler. Bugunde lpgde de benzindede arac hic gitmemeye basladi 3000 deviri gecmiyor. Eksoz emisyonunu kontrol ettirin hatasi cikiyor. Bu hatayi daha once sildirmistim ancak yine cikmaya basladi. Bu yazi cikinca yukaridaki skintiyi yasatiyor. Ayrıca bir yokusu cikarken hizini kesiyor ve aniden sahlaniyor. Yardimlarinizii bekliyorum simdiden tesekkurler.

Sweet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bence sorun sensör yada beyin kaynaklı. Önce çevrenizdeki iyi reno ustalarını araştırın.