Clio 4 ağir bakim

onurkrsln

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar,
2012 Clio 4 1.2 75bg benzinli aracım 41000 km de bakım için yaptığım araştırmada gittiğim tüm özel ve yetkili servislerde yaşından sebep ağır bakıma girmesi gerektiği söylendi ve filtreler, kayış seti, soğutma sıvısı, yağı değişecek yetkili servis yaş indirimiyle birlikte 1500 TL fiyat verdi ancak oradan sonra gittiğim özel servis bu fiyatın içerisine su pompası devirdaim dahil değildir diye uyardı onu ekstradan çıkartırlar karşınıza dediler ve özel servis su pompası devirdaim dahil 2000 Tl gibi bir fiyat verdi. Bunun üzerine yetkili servise tekrar sordum fiyat haricinde su pompası devirdaim değişir mi diye evet olabilir o durumda da indirimli fiyat olarak 1950 Tl fiyat verdiler. Ağır bakım hiç yaptırmadım ve çok bilgim yok sizlerden konu ile ilgili bilgi ve fikir alabilirsem çok sevinirim.
NOT: Aracın önceki periyodik bakımları özel serviste yapılmış. ilk bakımı yetkilide yapılmış sadece.

Extreme__

Kayıtlı Üye
06-Ankara
Merhabalar,
2012 Clio 4 1.2 75bg benzinli aracım 41000 km de bakım için yaptığım araştırmada gittiğim tüm özel ve yetkili servislerde yaşından sebep ağır bakıma girmesi gerektiği söylendi ve filtreler, kayış seti, soğutma sıvısı, yağı değişecek yetkili servis yaş indirimiyle birlikte 1500 TL fiyat verdi ancak oradan sonra gittiğim özel servis bu fiyatın içerisine su pompası devirdaim dahil değildir diye uyardı onu ekstradan çıkartırlar karşınıza dediler ve özel servis su pompası devirdaim dahil 2000 Tl gibi bir fiyat verdi. Bunun üzerine yetkili servise tekrar sordum fiyat haricinde su pompası devirdaim değişir mi diye evet olabilir o durumda da indirimli fiyat olarak 1950 Tl fiyat verdiler. Ağır bakım hiç yaptırmadım ve çok bilgim yok sizlerden konu ile ilgili bilgi ve fikir alabilirsem çok sevinirim.
NOT: Aracın önceki periyodik bakımları özel serviste yapılmış. ilk bakımı yetkilide yapılmış sadece.

örnekle açıklayayım;

trigeri şimdi değiştirdiniz devirdaimi değiştirmediniz ve atıyorum 20tl işçilik ödediniz. bir süre sonra devirdaim arızası verdiğinde yine triger kayışı vs sökülüp devirdaim takılacak ve yine aynı işçiliği ödeyeceksiniz.
devirdaimi trigerle birlikte değiştirirseniz 2. defa işçilik maliyetinden tasarruf etmiş oluyorsunuz.

bunların dışında, diğer bakımlarını sanayide ustanıza yaptırın sorun olmaz ancak triger konusunda 200-300tl fazla verip yetkili servise yaptırın. triger hata kabul etmez, servise yaptırmanız durumunda 2 yıl parça ve işçilik servisin garantisinde olur. 2 yıl içinde triger kaynaklı arıza çıkarsa servis garantiden her masrafınızı karşılar.
tüm bu güvenceye sanayide ustada sahip değilsiniz. ustanın her hatasının maliyeti size çıkartılır ve hata yaptıklarında da kabul etmezler çoğunlukla.

periyodik bakım, disk balata vs.. için servise gitneyin. ama triger için gidin derim.

salvador03

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dostum bunları sanayide güvendiğin bir ustaya yaptır 1.000 lira tutar kalan 1.000 liraylada yengeyi al 1 hafta tatil yap özel servis dedinmi kazığın babasının yapıldığı yerdir:))

clio55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dostum bunları sanayide güvendiğin bir ustaya yaptır 1.000 lira tutar kalan 1.000 liraylada yengeyi al 1 hafta tatil yap özel servis dedinmi kazığın babasının yapıldığı yerdir:))

Hahahahha :)

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
2016 nın 10. ayında listedeki parçaları 1200 TL ye aldım 500 lirada işçilik verdim . Özel servisde . Ön amortisör lere kadar değiştik59f08236d7560518afe54bd191611505.jpg

wawseng

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Buda benden yıl 2016.ustamı 5 yıldır tanırım fiyat biraz tuzlu olabilir ama işçiliğine diyecek yok yer ankara şaşmaz

araç clio 4 2012 1.5 90 bg dizel kullandığı her parça orjinal renault

EPo8JD.jpg

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
İyi ustayı iyi malzeme ile buluşturun fiyat da uygunsa ohhhh miss . Ustam parçayı bana aldırır ( aldığım parçayı kontrol eder gerektiği yerde müdahale ediyor bu olmaz şundan al gibi) işçiliğine ve tecrübe sine güveniyorum Renault dan aldığı sertifika lar duvarda asılı fakat ben işe bakarım sertifika olmasada olur.

salvador03

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Buda benden yıl 2016.ustamı 5 yıldır tanırım fiyat biraz tuzlu olabilir ama işçiliğine diyecek yok yer ankara şaşmaz

araç clio 4 2012 1.5 90 bg dizel kullandığı her parça orjinal renault

EPo8JD.jpg

Polen filtresinde kazıklamış bitek ama o da nazarlık olsun :D polen filtresi her yerde 20 lira

brktryk

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2013 model 49 bindeki aracım için iki farklı yetkili servisten 1900 ve 2100 tl olmak üzere fiyat aldım ilk fiyatın içerisinde ön balata setide var , devirdaim pompası yok . sizce uygunmu arkadaşlar

salvador03

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2013 model 49 bindeki aracım için iki farklı yetkili servisten 1900 ve 2100 tl olmak üzere fiyat aldım ilk fiyatın içerisinde ön balata setide var , devirdaim pompası yok . sizce uygunmu arkadaşlar

Kardeşim biz haftalardır ne anlatıyoruz :D sanayide iyi bir ustaya yaptır 1.000 liraya yaptırırsın kalan 1.000 tl cebinde kalır