2015 Model 1.2 Kadjar 39.000'kmde ikinci kez yağ eksiltmiş

flashback85

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar ve sevgili büyüklerim,Arabayı ilk aldığımda 9000km'de araç yağ seviyesini tamamlatın uyarısı vermişti. Ankara Azizoğlu servise gitmiştim ve 2 litre yağ ekleyip parasını benden almışlardı. (Bazı arkadaşların serviste ücretsiz tamamladığını okumuştum. Şirket araç verdiği için ikinci araç olarak artık fazla km yapmadık. 40.000 bakımına yıldan dolayı 32.000 km'de götürdüm. Şuan 39.000 km'de yani servisten sonra 7.000'km sonra yine yağ seviyesini tamamlatın uyarısını aldım. Mais servisi aradım aldığım cevap belli bir km'de yağ eksiltmesi normaldir siz ekletin diyor. Zaten randevu alamadım yoğunlarmış. Sizce ne yapmalıyım ?Saygılar,

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar ve sevgili büyüklerim,Arabayı ilk aldığımda 9000km'de araç yağ seviyesini tamamlatın uyarısı vermişti. Ankara Azizoğlu servise gitmiştim ve 2 litre yağ ekleyip parasını benden almışlardı. (Bazı arkadaşların serviste ücretsiz tamamladığını okumuştum. Şirket araç verdiği için ikinci araç olarak artık fazla km yapmadık. 40.000 bakımına yıldan dolayı 32.000 km'de götürdüm. Şuan 39.000 km'de yani servisten sonra 7.000'km sonra yine yağ seviyesini tamamlatın uyarısını aldım. Mais servisi aradım aldığım cevap belli bir km'de yağ eksiltmesi normaldir siz ekletin diyor. Zaten randevu alamadım yoğunlarmış. Sizce ne yapmalıyım ?Saygılar,

Soyle soyleyeyim aracin yag eksiltmesi normal ama belli olculerde normal. Ben sifir captur aldigimda 20.000 bakima kadar iki kere 1 er litre yag ilave edildi. Arac garantili oldugundan servis bu isleme ucret talep etmedi. Yeni motorda normal bir durum aslinda. Yine buna ek olarak suan 2014 fluence var 80.000 den sonra 100.000 bakima kadar ona da 2 litre civari takviye yaptik ve yine servis bir bedel talep etmedi ( arac garantisi bitmis olmasina ragmen yetkili servis bakimli belki bu yuzden ucret almadilar ). Bu durum icin randevu almaniza gerek yok dogrudan gidin servise zaten bir dakikalik bi islem yag ilave etmeleri muhtemelen ucret almazlar ama servisten servise degisebilir.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Entrapman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
dostum bence normal değil...benim eski araçlarımda hep reno idi..30000 km bakıma götürmeden kullanmıştım birkere..o zaman bile hiç yağ eksiltmemişti..7000 km araç yağmı eksiltir..ya kaçak alt tapadan..normalde akıtmaz ama aracı kullanım esnasında motorun içindeki basınç artar karterdeki ısıdan dolayı ve yağ vizkozitesi incelir..bu iç basınç yağı contalardan kaçırtır..yada aracın motorunda motorun toplanması esnasında hata yapılmıştır sekmanlardan içeri giriyordur ve yağ yakıyordur..yada kapak contalarında sorun vardır aracın soğutma suyuna yağ karışıyordur...birçok sebebi var..ama yağın nereye gittiği bulunamıyor ve yağ eksiltiyorsa sekman toplama hatasından olma ihtimali büyük..pistonlara sekmanlar takılırken sekman aralıkları birbirinin tersine gelecek şekilde toplanır...karşılıklı gelirse yağ engelle karşılaşmadan silindirin içine girer ve mazotla birlikte yanar...buda yağı eksiltir...

dunkof

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
1.2 turbolarda normal clioda 6 binde eklettim, sonrasında bakımlar arasında yaklaşık 8-10 bin yaptım eksiltme olmadı sizinki 130 bg sanırım kendiniz ekleyin gitsin hiç uğraşmayın.

mehmet_ozturk05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
SÜREKli yağ eksiktmesi normal olamayabilir. Müşteri hizmetleri üzerinden ilerleyin keyifli forumlar

İdea

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kesinlikle 2 litre normal değil, serviste birini bulun mutlaka sorun aynı problem ile gelen olmuş mu yağın yaklaşık%50 si gitmiş pistonlara girmeden delik olmadan 9000 kilometrede bu yağı eksiltmez. Allah kolaylık versin.