Karbüratör zengi karişim ayari

suat-

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba. 93 model broadwayım var. aracım benzinde zengin karışıma düştüğü için düzensiz çalışma ve siyah duman atma sorunu var. Daha sonra aracı LPG ye aldığımda rölanti bayağı yükselmiş oluyor. sonra kendim düşürüyorum. bununla ilgili kendi yapabileceğim birşey varmı ?

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba. 93 model broadwayım var. aracım benzinde zengin karışıma düştüğü için düzensiz çalışma ve siyah duman atma sorunu var. Daha sonra aracı LPG ye aldığımda rölanti bayağı yükselmiş oluyor. sonra kendim düşürüyorum. bununla ilgili kendi yapabileceğim birşey varmı ?
LPG rölanti ayarını karbüratör üzerinden mi yapıyorsunuz ?

suat-

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet karbüratörden yapıyorum

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Evet karbüratörden yapıyorum
LPG rölanti ayarı LPG beyni üzerinden yapılmalı küçük bir vidasi var oradan yapın . Karbüratör üzerindeki benzin için

suat-

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Benzin içinde ayar yaptığımda sorun çözülmüyo ama . yine tekleme ve siyah duman oluyor

opelim2008

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
benımde lpg de sorun yok ama benzınde 100 gectıkdenn sonra kesıklık yapıyor basıyorum gıtmıyor kesıklık yapıyor ne yapabilirim acaba 100 km benzınde kullandım duzelsın dıye ama degısme olmadı cok yuklendımmı kesıyor karburatorde bant varmı dıye bakdım oda yok neden yapabilir acaba

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar 2004 senesinde çalıştığım atölye de ustamda 1.3 karbüratör lü Skoda vardı 3.vites ile girdiğimiz rampayı 1 . Viteste zor çıktık öyle dik bir rampada değil ustama Bostancı sanayi de As karbüratör diye bir yeri onerdim fiyatı biraz pahalı fakat işçiliği iyi orada karbüratör bakımı ve ayarı yapıldı ertesi gün ustam ile konuşuyoruz bakım sonrası rampada durup 3.vitese kadar çıktık araç keçi gibi rampa çıkıyor dedi ağzı kulaklarında idi .
Özet: karbüratör lü araçta hele hele 20 kusur yaşındaki araçta karbüratör bakımı diyafram değişimi şart .