Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kasko Sigortası Nedir?

 1. #1
  Mustafa USTA
  T.C Vatandaşı

  *USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Ekim.2010
  Yaş
  51
  Mesajlar
  33.046
  Teşekkür / Beğen

  Kasko Sigortası Nedir?

   
  KASKO SİGORTASI

  Karayollarında kullanılabilen motorlu, motorsuz taşıtların gerek hareket, gerek durma halinde iken sigortalının veya aracı kullanın iradesi dışında araca ani ve dış etkiler neticesinde sabit ve hareketli bir cismin çarpması veya aracın böyle bir cisme çarpması, devrilmesi, düşmesi gibi kazalar ile; aracın yanması, aracın çalınması veya çalınmaya teşebbüsü neticesinde uğrayacağı maddi zararı temin eder.

  Bu sigorta Türkiye sınırları içerisinde geçerli olup, ek prim almak koşulu ile yurtdışı teminatı verilebilir.

  Aşağıda sayılan teminatlar istendiği takdirde ek prim almak koşulu ile temin edilebilir.

  Grev, Lokavt, Kargaşalık, Halk hareketleri ,Terör ve bunları önlemek ve etkileri azaltmak üzere yetkili organlar tarafından yapılan müdahaleler sonucunda meydana gelen zararlar,
  ?3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununda belirtilen terör eylemleri ve bu eylemlerden doğan sabotaj ile bunları önlemek ve etkilerini azaltmak amacıyla yetkili organlar tarafından yapılan müdahaleler sonucunda meydana gelen zararlar.?
  Deprem ve yanardağ püskürmesi nedeni ile meydana gelen zararlar,
  Sel ve su baskını ile meydana gelen zararlar,
  Taşıtta Sigara Benzeri Maddelerin Teması ile meydana gelen yangın dışındaki zararlar,
  Yetkili olmayan kişilere çektirilen araca gelen zararlar ile kurallara uygun olmadan çekilen veya çektirilen araçlara gelen zararlar dahil edilecektir.


  Gerekli sürücü belgesine sahip olmayan, uyuşturucu madde veya yasaklanan miktarda içki almış kimseler tarafından yapılan kazalar neticesindeki hasarlar teminat haricidir.

  Poliçede belirtilen sigorta bedelinin aracın değerine eşit olması gerekir. Eşit olmadığı taktirde eksik veya aşkın sigorta kuralı uygulanır.

  Güvenli Araç Sigortası Türleri

  Klasik Güvenli Araç Sigortası: Tüm araç türleri için, ek teminatların tek tek (deprem, sel ve su, terör ve GLKHH) seçilebildiği, hasarın her duruma karşı (yanma, çarpma, çalınma, deprem, sel ve su, terör ve GLKHH) eksik ödeme olmadan ödendiği, muafiyetsiz bir poliçedir.
  Pratik Güvenli Araç Sigortası: Sadece Özel Araçlar için hazırlanmış, hasarın her duruma karşı (yanma, çarpma, çalınma, deprem, sel ve su, terör ve GLKHH) eksik ödeme olmadan ödendiği, muafiyetsiz bir poliçedir.
  Mega Güvenli Araç Sigortası: Sadece ?0?km Özel Araçlar için hazırlanmış, Pert hasarlarında 'Anahtar Teslimi Fiyat'tan ödeme yapılan, hasarın her duruma karşı (yanma, çarpma, çalınma, deprem, sel ve su, terör ve GLKHH) eksik ödeme olmadan ödendiği, muafiyetsiz bir poliçedir.
  Kısmi Güvenli Araç Sigortası: Tüm araç türleri için, aracın sadece yanması, çalınması veya çalınmaya teşebbüsü sırasında meydana gelebilecek zararları tazmin eden, ek teminatların tek tek (deprem, sel ve su, terör ve GLKHH) seçilebildiği, muafiyetsiz bir poliçedir.
  Pert Güvenli Araç Sigortası: Tüm araç türleri için, sadece aracın Pert sayıldığı halleri tazmin eden, ek teminatların tek tek (deprem, sel ve su, terör ve GLKHH) seçilebildiği, bir poliçedir.
  Muafiyetli Güvenli Araç Sigortası: Tüm araç türleri için, kararlaştırılan Muafiyet oranına göre hasar ödemesi yapılan, ek teminatların tek tek (deprem, sel ve su, terör ve GLKHH) seçilebildiği, bir poliçedir.
  Platin Güvenli Araç Sigortası: Sadece özel araçlar için sigortalının isteğine bağlı olarak Şirketimizce verilebilen ek teminatlardan bir kısmının herhangi bir prim alımı yapılmaksızın otomatik olarak teminata dahil edilmesiyle ve sadece Ferdi Kaza, İ.M.S. ve Yol Yardım Hizmeti teminatları için ek prim alınmasıyla teminat verilecektir.
  Anahtar Kaybolması Ek Teminatı
  Kişisel Eşya Hırsızlık Teminatı
  Hasarsızlık İndirimi Bozulmama Teminatı, araç değerinin %5?i geçmemesi halinde
  Yeni Değer Klozu ?Anahtar Teslim Ek Teminatı (?O? km ÖZEL araçlara araç tescil tarihinden itibaren 10 gün içinde otomatik olarak %10 ekprimle)

 2. #2
  ApSUVai
  Guest
  Saol mustafa abı paylasımın ıcın

 3. #3
  Yiğit GÜLER
  ygt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Ekim.2010
  Yaş
  33
  Mesajlar
  1.439
  Teşekkür / Beğen
  emeğine sağlık abi

 4. #4

  Aykut Karabulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Ekim.2010
  Yaş
  55
  Mesajlar
  12.061
  Teşekkür / Beğen
  Emeklerine Sağlık Abi...

 5. #5
  kasim kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Aralık.2010
  Yaş
  40
  Mesajlar
  292
  Teşekkür / Beğen
   
  10 yıldan eski araçlar için kasko yapılmadığını biliyorum bu doğru mu ?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •