09.04.2014 Spor Haberleri

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hami Mandıralı isyan etti

hami_mandirali_isyan_etti13970086100_h1145516.jpg

Trabzonspor Teknik Direktörü Hami Mandıralı, Avni Aker Stadı'nda oynanan ve taraftar olayları yüzünden yarıda kalan derbi maçın sarı-laciverli ekibin lehine hükmen galip ilan edilmesinin ardından açıklamalar yaptı.

İşte Mandıralı'nın çarpıcı açıklamaları:

"Ben üzülüyorum. Bitiremediğim maçta 3-0 yeniliyorum. Emek veriyorum. Dolasıyla, şahsım ve takımımız üzüntülü. Keşke bu olaylar olmasaydı. Biz o maçı bitirip de ondan sonra sonucuyla ilgili yorum yapabilseydik. Ben hep şunu söylüyorum. Taraftar şartlar ne olursa olsun takımının her zaman yanında olan gruptur, itici güçtü. Zararı her zaman biz görüyoruz. Mağdur oluyoruz, üzülüyoruz.

BAŞINA BUYRUK DAVRANAMAZLAR

Oyuncular kapasitelerinin üzerine çıkarak oynuyorlar. Kolay değil. 4 haftadır kazanan G.Birliği'ne karşı haklı bir galibiyet aldık. Hiç kopmadık, hep oyunda kaldı. Ben Colman'a kızmıştım ama kadro dışı bırakmadım. Henrique özür diledi, şans buldu. Gol attı, attırdı, görevini yaptı. Kimseye önyargımız yok, kötü niyetimiz yok. Herkese eşit davranırız. Aslolan Trabzonspor'dur. Kimse keyfi davranamaz. Trabzonspor büyük bir takımdır, markadır. Bu takımı yönetenler vardır. Kimse kendi başına buyruk hareket edemez."

http://spor.haber7.com/trabzonspor/haber/1145516-hami-mandirali-isyan-etti

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Mou bitti demeden bitmez!

mou_bitti_demeden_bitmez13969920350_h1145492.jpg

UEFA Şampiyonlar Ligi çeyrek final rövanş maçında Chelsea, sahasında Fransız ekibi Paris St Germain'i 2-0 yenerek yarı finale yükseldi.

Stamford Bridge Stadı'ndaki mücadeleye konuk ekip Paris St Germain ilk maçta elde ettiği 3-1'lik galibiyetin avantajıyla başladı. Sakatlığı nedeniyle Zlatan Ibrahimovic'in forma giymediği karşılaşmanın ilk yarısında rakibine pozisyon vermeyen Chelsea, Alman futbolcusu Schürrle'nin 32. dakikada attığı golle soyunma odasına 1-0 önde gitti.
Londra ekibi, ikinci yarının hemen başında önce Schürrle, ardından da Oscar ile gole çok yaklaştı ancak direği geçemedi. Lampard'ın yerine oyuna giren Demba Ba'nın 87. dakikadaki golüyle maçı 2-0 kazanan "Maviler", deplasmanda atılan gol avantajıyla yarı finale yükselen taraf oldu.

MOU'DAN 50 METRE DEPAR!

Chelsea twknik direktörü Mouinho, Demba Ba'nın 87. dakikadaki golüyle maçı 2-0'a getirdi. Bu golün ardından Stamford Bridge yıkılırken, Mourinho 50 metre depar atarak sevincini oyuncularıyla paylaştı.

Londra ekibinde Hazard, sakatlığı nedeniyle oyundan çıkmak zorunda kaldı. İngiliz ekibinde sarı kart gören Ivanovic ise cezalı duruma düştü.
"Devler Ligi"nin ikinci turunda Galatasaray'ı eleyen Chelsea, 2 yıl önce UEFA Şampiyonlar Ligi, geçen sezon da UEFA Avrupa Ligi'ni müzesine götürmeyi başarmıştı.

http://spor.haber7.com/sampiyonlar-ligi/haber/1145489-mou-bitti-demeden-bitmez

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dortmund, Real'e ecel terleri döktürdü

nd_reale_ecel_terleri_dokturdu13969895850_h1145488.jpg

Şampiyonlar Ligi çeyrek final rövanş maçında Borussia Dortmund, evinde Real Madrid'i konuk etti. Büyük heyecana sahne olan mücadele 2-0 Dortmund üstünlüğüyle son buldu.

İlk maçta İspanya'da aldığı 3-0'lık kötü skora rağmen rakibine ecel terleri döktüren Alman temsilcisine Marco Reus'un golleri yetmedi.

Taraftar desteğini de arkasına alan Dortmund, ilk devrede iki gol bularak rakibini yoğun baskı altına aldı. 24 ve 37'de Marco Reus'la 2 gol bulan Dortmund, ikinci devrede de gol aradı. Özellikle Henrikh Mkhitaryan ile çok önemli pozisyonlar bulan Almanlar istediğini alamadı.

RONALDO OYNAMADI

Real Madrid'de yıldız oyuncu Cristiano Ronaldo tercih edilmedi. Sakatlığı dolayısıyla yedekte tutulan Portekizli, Carlo Ancelotti tarafından riske edilmedi. Ancelotti Illaramendi - Isco ve Angel di Maria - Casemir değişiklikleri yaptı.

Real Madrid Şampiyonlar Ligi yarı Final etabında Bayern Münih - Manchester United mücadelesinden çıkan yarı finalist ile karşı karşıya gelecek.

http://spor.haber7.com/sampiyonlar-ligi/haber/1145488-dortmund-reale-ecel-terleri-dokturdu

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Trabzonspor'dan skandal habere jet cevap

trabzonsporda_ortalik_karisti13621294770_h996328.jpg

Trabzonspor ara transfer döneminde Hannover 96'nın forveti Mame Diouf'u istemiş ancak Senegalli oyuncu Türkiye'ye gelmemişti. Bu olayla ilgili olarak da Alman basını yalan bir haber ortaya attı.

Alman gazetesi Bild'in internet sitesinde bu transfer girişimi ile ilgili asılsız bir haber yer aldı.

KAFALARINA GÖRE MENAJER İSMİ TÜRETTİLER

Habere göre, Trabzonspor adına menajer Şükrü Kaya, Diouf ile irtibata geçiyor. WhatsApp üzerinden Diouf ile görüşmek isteyen Türk menajer, oyuncunun eski numarasına mesaj atınca olanlar oluyor.

Diouf gibi transfer görüşmelerini sürdüren iki kafadar Sascha Ernst ile Christophe Vostal, Senegalli oyuncu adına transfer taleplerini Şükrü Kaya'ya iletiyor:

"Şükrü Kaya'dan bize fotoğraf bile geldi. Trabzonspor Başkanı'nın imzaladığı sözleşme kağıdı yolladı mesela... Kendisi bize Türkiye'nin 1 numarası olduğunu söyledi. Biz de ondan 2 milyon euro net, üç yıl için toplam 7.5 milyon euro istedik."

TRABZONSPOR SKANDAL HABERİ ANINDA YALANLADI

Trabzonspor resmi twitter hesabından konuyla ilgili açıklama yaptı:

icjpg_h460.jpg

http://spor.haber7.com/trabzonspor/haber/1145463-trabzonspordan-skandal-habere-jet-cevap

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Avrupa'da Türk derbisi Fenerbahçe'nin

turk_derbisi_fenerbahcenin13969771240_h1145454.jpg

Fenerbahçe ve Galatasaray Euroleague sekizli finalinde karşılaştı. Büyük heyecana sahne olan maçta gülen taraf 68-66'lık skorla Fenerbahçe oldu.

Galatasaray Odeabank: 66 - Fenerbahçe: 68

Salon: DIVS

Hakemler: Alessandro Martolini (İtalya), Fabiana Martinescu (Romanya), Chris Dodds (İskoçya)

Galatasaray Odeabank: Işıl Alben 9, Şebnem Kimyacıoğlu, Zellous 21, Bone 14, Lyttle 7, Yasemen Saylar, Nevriye Yılmaz 4, Torrens 9, Bahar Çağlar 2

Fenerbahçe: Pondexter 13, Birsel Vardarlı, Yacoubou 11, Verameyenka 8, McCoughtry 13, Bibrzycka 12, Esmeral Tunçluer 8, Matovic 3, Nevlin

1. Periyot: 14-13

Devre: 39-30

3. Periyot: 48-54

5 faulle çıkan: 39.52 Zellous (Galatasaray Odeabank)

Basketbol FIBA Kadınlar Avrupa Ligi Sekizli Final A Grubu'nda iki Türk takımının mücadelesinde Fenerbahçe, Galatasaray Odeabank'ı 68-66 yendi.

İki ekip arasındaki karşılaşmada son saniyeye kadar büyük çekişme yaşandı. Sarı-kırmızılı ekip, Zellous'un basketleriyle ilk yarıda rakibine üstünlük sağladı. İlk çeyreği 14-

13 önde geçen Galatasaray Odeabank, devre sonunda 9 sayılık fark (39-30) yakaladı. Fenerbahçe, ikinci yarının ilk 10 dakikalık bölümünde iyi savunma yaptı.Hücumları da etkili gerçekleştiren sarı-lacivertli takım, Verameyenka ile 25. dakika içinde 46-46 beraberliği sağladı. İki ekip 4 dakikalık bölümde skor bulmakta zorlanırken, Fenerbahçe

McCoughtry ile 48-46 öne geçti ve üçüncü periyotu 54-48 üstün tamamladı.

Maçın son periyotunda her iki ekip, skoru lehine çevirmek için büyük gayret gösterdi. Galatasaray Odeabank, karşılaşmanın bitimine 49 saniye kala Lyttle'ın basketiyle 66-

65 öne geçti. Sarı-lacivertli takım, son 22 saniyede Pondexter ile skoru tekrar lehine çevirirken (67-66), Galatasaray Odeabank, Lyttle ile hücumu değerlendiremedi.

Kazanılan teknik faullerden birini Pondexter ile sayıya çeviren sarı-lacivertli ekip, karşılaşmayı 68-66 kazandı.

Karşılaşmayı Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım da izledi.

http://spor.haber7.com/basketbol/haber/1145454-avrupada-turk-derbisi-fenerbahcenin

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
"Yıldırım Demirören F.Bahçe'ye çalışıyor"

demiroren_fbahceye_calisiyor3413969666910_h1145420.jpg

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Galatasaray'ın yöneticisi Şükrü Ergün, TFF Başkanı Demirören'i istifaya davet etti.

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Galatasaray'ın yöneticisi Şükrü Ergün, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören'i hedef alan bir açıklamada bulundu.
Demirören için "Kendisi, kafasında bir kulübün başkanlığını yapıyor ama eski kulübü değil, siz anladınız" diyen Ergün, Yıldırım Demirören'in Fenerbahçe lehine çalıştığını ima etti ve Demirören'i istifaya davet etti

http://spor.haber7.com/galatasaray/haber/1145416-yildirim-demiroren-fbahceye-calisiyor

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Florya'ya damga vuran diyalog! Selçuk ve Mancini...

uran_diyalog_selcuk_ve_mancini13969629380_h1145392.jpg

Galatasaray'da bugün antrenman öncesi Mancini ile Selçuk İnan görüştü.

Galatasaray'da buzlar eridi ve iç barış sağlandı. Derbi maçta Roberto Mancini ile tartışıp kenara gelen, ardından da formasını ve pazubandını çıkarıp, sahayı terk eden Selçuk İnan, şimşekleri üzerine çekmiş ancak hocasının sahip çıkmasıyla beraber cezadan kurtulmuştu.
Cim-Bom'da bir günlük iznin ardından Sivas karşılaşmasının hazırlıkları başlarken Roberto Mancini, derbinin olay ismi Selçuk İnan'la antrenman öncesi bir araya geldi.
Bu görüşmede Selçuk İnan'ın, hocasından hem özür dilediği hem de kendisini koruduğu için İtalyan teknik adama teşekkür ettiği belirtildi.
Selçuk'un bu zirvede, "Tribünler tepki gösterince çok kötü hissettim kendimi. Bu sırada sizde bana dönüp birşeyler anlatmaya çalıştınız. Tribün tepkisi ile birleşince sizin uyarılarınızı yanlış yorumladım" dediği öğrenildi. Mancini'nin de "Ben sadece senin hocan olarak doğru yapmanı istiyorum. O an tribünlerin sana tepki gösterip göstermediğinin farkında bile değildim. Bu bir tesadüftü" diyerek oyuncusunu teselli ettiği belirtildi.
Bu arada yönetimle yaptığı zirvede kendisinin arkasında durmasıyla ilgili olarak ise Selçuk'un Mancini'ye teşekkür ederek, "Gerçekten de beni korumanız ve sözleriniz çok duygulandırdı. Kendimi biraz sahipsiz hisediyordum ve göruyorum ki bizimle beraber olan bir hocamız var" ifadelerini kullandığı belirtildi.
Taraflar arasındaki buzlar bu görüşme ile çözülürken, sarı-kırmızılı takımın antrenmanı başladı.

http://spor.haber7.com/galatasaray/haber/1145392-floryaya-damga-vuran-diyalog-selcuk-ve-mancini

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Karar açıklandı! Peki Emenike'nin golü sayılacak mı?

i_emenikenin_golu_sayilacak_mi13969492780_h1145283.jpg

Türkiye Futbol federasyonu Yönetim Kurulu, merakla beklenen kararını açıkladı. Peki ya Emenike'nin golü sayılacak mı? İşte o detay

Fenerbahçe
'nin deplasmanda Trabzonspor ile oynadığı ve çıkan saha olayları dolayısıyla tatil edilmişti. Türkiye Futbol Federasyonu, uzun bir bekleyişin ardından karşılaşmanın kararını açıkladı. Mücadele Fenerbahçe lehine 3-0 hükmen galibiyet olarak tescillendi. Akıllardaki soru ise Emenike'nin golünün sayılıp sayılmayacağı. Normal şartlarda tüm gollerin geçersiz sayılamsı maddesi son yıllarda geçerliliğini yitirdi. Önce Şanlıurfaspor - 1461 Trabzon ardından da Beşiktaş - Galatasaray maçlarında hükmen kazanan takımın atılan golleri tescil edildi. Fenerbahçeli futbolcu Emenike'nin de attığı golün tescili bekleniyor.

Talimat
ne diyor?

Futbol Müsabaka Talimatı'nda yer alan 'Karşılaşmanın skoru 3-0'dan fazla bir skorla tatil edilmişse üçten fazla attığı golle geçerli olarak kabul edilir' ifadesi ise soru işaretlerini beraberinde getirdi. Beşiktaş adına Hugo Almedi'anın kaydettiği golün geçerli olmayacağı açık bir şekilde vurgulanırken, Fildişi Sahilli forvetin golleri için net bir madde olmaması dikkati çekti. 'Hükmen mağlubiyet sürecinde uygulanacak usul ve sonuçları' başlıklı 23'üncü madde şöyle:"(4) Hükmen yenik sayılma halinde galip gelen takım lehine 3 gol verilir. Hükmen yenik sayılan takım, gol atmış olsa dahi hiçbir golü geçerli kabul edilmez. Hükmen galip gelen takımın üçten fazla attığı goller geçerli olarak kabul edilir."Ancak bu durum son iki hükmen tescil edilen maçta uygulanmadı.

http://spor.haber7.com/fenerbahce/haber/1145283-karar-aciklandi-peki-emenikenin-golu-sayilacak-mi

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Trabzonspor-F.Bahçe maçında karar açıklandı!

ondan_pfdkya_bu_neyin_intikami13948751150_h1137375.jpg

Tribün olayları nedeniyle yarıda kalan Trabzonspor-Fenerbahçe maçında karar açıklandı.

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Spor Toto Süper Lig'in 24. haftasında Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında oynanan ve yaşanan olaylar nedeniyle hakem Bülent Yıldırım tarafından tatil edilen maçla ilgili kararını açıklayarak, Fenerbahçe'yi 3-0 hükmen galip ilan etti.
TFF'den yapılan açıklamada, 10 Mart 2014'te yapılan ve yaşanan olaylar nedeniyle tatil edilmek zorunda kalınan Trabzonspor-Fenerbahçe maçıyla ilgili yönetim kurulunun bugün bir toplantı gerçekleştirdiği belirtildi.
Açıklamada, "TFF Yönetim Kurulu, 1-0 Fenerbahçe lehine devam ederken 45+9. dakikada müsabaka hakemi tarafından tatil edilen müsabaka ile ilgili olarak, Trabzonspor Kulübü'nün Futbol Müsabaka Talimatı'nın 19. maddesi uyarınca 3-0 hükmen yenik sayılmasına, Fenerbahçe Kulübü'nün 3-0 hükmen galip sayılmasına karar vermiştir" denildi.

Böylece Fenerbahçe'nin puanı 63 olurken Galatasaray ve Beşiktaş ile arasındaki puan farkı 10'a yükseldi.

http://spor.haber7.com/super-lig/haber/1145207-trabzonspor-fbahce-macinda-karar-aciklandi