14.04.2014 Spor Haberleri

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kadıköy’de Fener alayı

Fener.jpg

Fenerbahçe çok sayıda eksiğine rağmen Süper Lig’in 29. haftasında MP Antalyaspor’u 4-1 gibi farklı bir skorla mağlup etti.

Sarı lacivertlilerin golleri Kadlec (2), Caner ve Sow’dan gelirken MP Antalyaspor’un tek sayısını Isaac attı. Bu galibiyetle puanını 66′ya yükselten Fenerbahçe haftaya derbi mücadelesinde Beşiktaş’ı yenerse şampiyonluğu garantilemiş olacak.

FENERBAHÇE:
Volkan, Caner, Kadlec, Alves, Mehmet Topuz, Selçuk Şahin, Meireles, Salih, Kuyt, Sow, Webo

ANTALYASPOR:
Hakan, Koray, Giray, Boum, Musa Nizam, Promise, Serkan, İbrahim, Uğur, Tita, Diarra

MAÇIN AYRINTILARI

-DK.90+
Son saniyede bir gol daha. Kuyt’ın pasında Sow kaleciyle karşı karşıya kaldı ve golü yaptı. 4-1

-DK.89
Bir korner daha ve bir Kadlec golü daha. Meireles’in kullandığı kornerde topu Hakan uzaklaştıramayınca Kadlec önüne düşen topu bekletmeden kaleye gönderdi ve golü buldu. 3-1

-Antalyaspor’un Brezilyalı oyuncusu Tita, Türk vatandaşı olduğu için Melih Gökçek ismini almıştı. Karşılaşmanın 77. dakikasında başarılı futbolcu oyundan çıkarken Melih Gökçek ismi anons edilince Fenerbahçe tribünlerinden büyük bir ıslık ile protesto edildi… Tita, Melih Gökçek ismini Gökçek ailesine ait olan Ankaraspor’da oynarken almıştı.

-Mücadelenin 2. yarısına Fenerbahçe başladı.

-Karşılaşmada ilk yarının son düdüğü geldi.

-DK.38
Fenerbahçe’nin sağ kanattan kullandığı kornerde oluşan karambolde topu Kadlec tamamladı ve golü yaptı. 2-1

-Dk. 31:
Tita’nın serbest vuruşunda Isaac golünü attı. 1-1

-DK.21
Caner sağ kanattan kullandığı serbest vuruşla golü buldu. 1-0
Mücadeleye Antalyaspor başlıyor.

SARI LACİVERTLİLERDE KADRO 17 KİŞİ

Fenerbahçe karşılaşma öncesi A2 takımında İbrahim Serdar Aydın, Mehdi ve Muhammed’i maç kadrosuna almasına rağmen 18 kişilik kadroyu tamamlayamadı. Serdar’ın sakatlığı nedeniyle kadroya girememesi nedeniyle sarı lacivertliler zorunlu bir 11 ile sahaya çıkarken sahada 17 kişilik bir kadro ile yer aldılar. Sarı lacivertliler A takım kadrosundan sadece Mert, Hasan Ali ve Alper 18 kişilik kadroda yer aldılar.

Semih kadroda yok

Fenerbahçe’de geçen yılların ardından devre arasında Antalyaspor’a giden Semih Şentürk takımının kadrosunda sakatlığı nedeniyle yer almadı. Başarılı golcü bu maçta oynarsa iki kulüp arasında yapılan protokol gereği takımı 1 milyon Euro ödemek zorunda kalacaktı. Geçtiğimiz hafta sakatlanan Semih hafta içindeki antrenmanlarda sakatlığı nüksedince maç kadrosuna alınmadı. Antalyaspor teknik patronu Fuat Çapa, Semih’i sakatlığı nedeniyle kadroya almadığını belirtti. Sarı lacivertliler eğer Semih bu karşılaşmada forma giyseydi mahkemeye başvurarak 1 milyon Euro talep edebilecekti.

TRİBÜNLER DOLDU

Fenerbahçeli taraftarlar gün boyunca değişik yerlerde sarı lacivertlilerin maçları olmasına rağmen Şükrü Saraçoğlu’nu doldurdular. Tribünlerde yaklaşık 50 bin taraftar yer aldı…

ALPER KULÜBEDE

Fenerbahçe’de sakatlıktan yeni çıkan Alper Potuk 2 hafta aradan sonra 18 kişilik kadroya girdi. Karşılaşmada Salih ilk 11’de görev yaparken Alper kulübede yer aldı…

http://www.theworldline.com/kadikoyde-fener-alayi-2/

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aysal : “Akıllarda tereddüt kalmasın istedim”

%C3%9Cnal-Aysal.jpg

Galatasaray Kulübü’nün yıllık olağan mali genel kurul toplantısında başkan Ünal Aysal NTV Spor’a özel açıklamalarda bulundu.

Galatasaray Genel Kurulu’nun verdiği kararlara uyacaklarını ifade eden Aysal, Bu bir aile toplantısı, senede 1 defa oluyor ve ben de böyle bir toplantıda mümkün olduğu kadar detaylı, herkesin sorularına bir cevap verebilecek bir ortamın olmasından dolayı mutluyum.Seçimin olmasını ben teklif ettim. Gündemimizde böyle birşey yoktu ancak bazı arkadaşlar 2014′te seçim olması yönünde beyanatta bulundu. Hukukü şartlar ortada seçim tarihi 2016′yı gösteriyor ama ben tereddüt edilen hiçbir şeyi sevmiyorum. Bunun netleşmesini istediğim için Genel Kurul’a getirdim ve karara bağlanması için de ısrarcı oldum. Aslında Genel Kurul’dan beklediğim bir tavsiye kararıydı. Ama Genel Kurul direkt bir karar da alabilir. Ne karar alınırsa biz ona uyacağız ve bunu severek uygulayacağız. Her iki netice de benim için iyi” dedi.

“KAPIM HERKESE AÇIK”

Yeni yönetim için konuşan Aysal “Eski yeni diye ayrım yapmıyoruz. Galatasaray’ın 15 bin üyesi var. Bunu 6500′ü oy verebilecek hukuki ehliyete sahip. Herkes yönetim kurullarına girmek ister. Ben de bu konuda hizmet etmek isteyen, gerçekten faydalı olabilecek arkadaşlar kimlerse onunla çalışmak isterim. Geçtiğimiz 2 yönetim kurulunda da böyle oldu. Bütün arkadaşlarım için kapım açık. Herkes bu konuda istekli olursa en iyi ekibi seçmek isterdim. Bu benim başarım için de önemli” ifadelerini kullandı.

http://www.theworldline.com/aysal-akillarda-tereddut-kalmasin-istedim/

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Burak Yılmaz imzayı attı

Burak-Y%C4%B1lmaz.jpg

Başkan Ünal Aysal, Lazio’dan sonra Fiorentina’nın 10 milyon euroluk resmi teklif yaptığı Burak Yılmaz ve menajerleriyle masaya oturarak protokol imzalattı. Takımda kalmak istediğini bildiren yıldız futbolcunun yıllık ücreti yüzde 10 zamla 2 milyon 530 bin euroya çıkarıldı.

Galatasaray’da 2 yıl sonra bitecek sözleşmesi 2019’a kadar uzatılacak golcü oyuncu Burak Yılmaz’la yapılan 3 yıllık yeni protokolün detayları belli oldu. Milliyet’in haberine göre; Lazio’dan sonra diğer bir İtalyan ekibi Fiorentina’nın da sarı-kırmızılı kulübe golcü futbolcu için 10 milyon euroluk resmi bir teklifte bulunduğu ortaya çıktı. Başkan Ünal Aysal ve İcra Kurulu Başkanı Lutfi Arıboğan’ın, Fiorentina’nın cazip teklifi ardından Burak’ın menajerleri ile 3 kez bir araya geldiği, hafta içindeki son zirveye ise başarılı oyuncunun da katıldığı belirlendi.Burak’ın bu görüşmede “Benim tercihim Galatasaray’da kalmak. Çünkü burada kendimi huzurlu hissediyorum. Vereceğiniz karara saygı duyarım ama futbolu burada bırakmak ve uzun yıllar daha hizmet etmek istiyorum” ifadelerini kullandığı kaydedildi. Sarı-kırmızılı oyuncunun bu sözlerinin özellikle Başkan Aysal’ı çok etkilediği bildirildi.

Sırada Selçuk var

Bunun üzerine de 29 yaşındaki futbolcuya +3 yıllık yeni bir sözleşme önerildiği vurgulandı. Önümüzdeki günlerde resmiyete dökülecek protokole göre senelik 2.3 milyon euro alan Burak Yılmaz’ın ücreti yüzde 10 zamla 2 milyon 530 bin euroya çıkarıldı. Sözleşmede yer alan 1 senelik opsiyon ise kaldırıldı.Bu arada Burak’ın, “Onunla aynı takımda oynamak bana huzur veriyor. Gelmemde çok etkili oldu” dediği kaptan Selçuk İnan için ise şimdilik taraflar arasında sözleşme yenilenmedi. İki yıl daha mukavelesi bulunan Selçuk’la geçtiğimiz günlerde görüşen Başkan Ünal Aysal sözleşme süresine ek olarak 3 yıllık yeni bir teklif yapmıştı. 29 yaşındaki futbolcunun teklife sıcak baktığını söylediği ancak işin menajerlerle yapılacak görüşmelerden sonra netleşeceği belirtildi.

http://www.theworldline.com/burak-yilmaz-imzayi-atti/

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
‘Türkiye’ye gidin’, ‘Türklere ölüm’

S%C4%B1rbistan-S%C3%BCper-Ligi.jpg

Sırbistan Süper Ligi’nin 23. haftasında Krusevac’a konuk olan Novi Pazar’ın taraftarlarına ‘Türkiye’ye gidin’, ‘Türklere ölüm’ diye bağırıldı.

Sırbistan Ligi’nde yoluna dolu dizgin devam eden ve Avrupa kupalarına katılma mücadelesi veren Novi Pazar, yine ağır ırkçı saldırılarla karşı karşıya geldi.

F.Bahçe formalarıyla gittiler

Ligin 23. hafta maçında Krusevac şehrinin takımı Napredak Krusevac’a konuk olan FK Novi Pazar’ın tataftarları, Fenerbahçe formalarını giyip deplasmana gitti.
Türkiye de nasibini aldı!
Maçın başlamasıyla birlikte ırkçı tezahüratlara maruz kalan Novi Pazarlılar’a ‘Türkiye’ye gidin’, ‘Türklere ölüm’ diye bağırıldı. Türkiye, Novi Pazar ve Bosna ile ilgili sin-kaflı küfürler edildi. Maçın ilk yarısını 1-0 önde kapatan Novi Pazar, yediği iki golle geri düştü. Konuk ekibin taraftarları, ırkçı tezahüratlar sonrası koltukları sahaya attı.
Taraftarlar sahaya düştü
Polis ve güvenlik görevlileri, taraftarlara sandalye ve koltukları geri fırlattı. Coplanan ve dayak yiyen bazı Novi Pazarlılar tribünden aşağı düştü. Tribüne dövülerek geri atılan taraftarları, Novi Pazarlı futbolcular korumaya çalıştı. Ama polis oyuncuları o bölgeden uzak tuttu.
84. dakikada maç durakladı
Napredak taraftarlarının alkışları ve ırkçı tezahüratları arasında yaşanan olaylar sonrası 84. dakikada kesilen maç, Novi Pazarlılar stattan atılınca devam etti. Fenerbahçe’nin kardeşi Novi Pazar sahadan 2-1 yenilgiyle ayrıldı.

http://www.theworldline.com/turkiyeye-gidin-turklere-olum/

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Galatasaray Avrupa şampiyonu oldu

Galatasaray2.jpg

Kadın basketbolunun en prestijli kupası Euroleague’de Galatasaray Odeabank, Fenerbahçe’yi 69-58 mağlup ederek Avrupa’nın en büyüğü oldu…

Sarı kırmızılıları Avrupa’nın zirvesine taşıyan zaferi getiren isim bulduğu 19 sayıyla Sancho Lyttle oldu. Lytle’ın yanı sıra sadece 4 dakika oynamasına karşın maçın son bölümünde bulduğu iki kritik üçlükle Şebnem Kimyacıoğlu da zaferin mimarları arasına adını yazdırdı.
Fenerbahçe’de ise Pondexter ise bulduğu 18 sayıya rağmen takımını maçı ve kupayı getirmeye yetmedi.Galatasaray’ın İspanyol yıldızı Alba Torrens Sekizli Final’in MVP’si seçildi.

AYSAL: KEŞKE HER GÜN YAŞAYABİLSEK

Galatasaray Odeabank’ın Avrupa Şampiyonluğunu ilk kutlayan isim başkan Ünal Aysal oldu… Sarı kırmızılı kulübün devam eden Mali Genel Kurul’unda maçı tüm üyelerle birlikte izleyen Ünal Aysal bu büyük zaferin ardından şunları söyledi;“Muhteşem bir zafer. Özlediğimiz bir görüntü. Camiada birlik ve beraberlik hakim. Keşke bunu her gün yaşayabilsek”Galatasaray’ın şampiyonluğu sonrasında başkan Ünal Aysal ve yönetim kurulu toplantı sırasında büyük bir coşku ve tebrik safhası yaşandı.

İLK BEŞLER

FENERBAHÇE:
Verameyanka- Hollingsworth – Pondexter – McCoughtry – Birsel Vardarlı

GALATASARAY ODEABANK:
Lyttle – Bone- Işıl – Torrens – Zellous

MAÇIN AYRINTILARI

4. Periyot:

Galatasaray Işıl’ın serbest atışlarıyla kupanın bir ucundan yakaladı… 58-67
Son 1 dakikaya girildi..
Şebnem Kimyacıoğlu’ndan üç sayılık basket geliyor… 58-65
Pondezter ve Zellous’un karşılıklıa basketlerle son iki dakikaya girildi. 58-62
Son iki dakika 38 saniye
Pondexter iki serbest atış kullandı ve sayıları buldu. 55-60
Son 3 buçuk dakika…
Lytle orta mesafe basketi ile farkı 7′ye çıkardı… 53-60
Şebnem Kimyacıoğlu üçlüğü gönderiyor… 53-58
Son 4 dakika 30 saniye… Skor: 53-55
Esmeral serbest atışlarda 3′te 3 yaptı… Fark 2 sayı.. 53-55
Kupanın sahibinin belirlenmesine sadece 5 dakika 38 saniye kaldı Skor 50-55
Pondexter Nevriye’ye cevap veriyor. 48-53
Nevriye kritik bir anda sorumluluğu aldı ve basketi buldu. 46-53
Bibrzycka son periyodun ilk sayısını buldu… 46-53

3. Periyot: Fenerbahçe 44-53 Galatasaray Odeabank

Torrens iki serbest atışı da sayıya çevirdi. 44-53
Angel üçüncü periyodun son topunda 4. faulünü yaptı…
Galatasaray üst üste hücumlardan boş dönüyor.
Bir üçlük de Angel’dan geldi.. 44-51
Esmeral’in üçlüğ ile fark 10 sayıya indi.. 41-51
Bone pota altında oyununu sayıyla bitiriyor.. 36-49
Angel boyalı alandan iki sayıyı takımına yazıdrdı. 34-47
Bibrzycka girer girmez sayıyı buldu… 32-45
Lyttle 15. sayısını serbest atıştan buldu. 30-45
İkinci yarının ilk 2 dakikası karşılıklı sayılar ile geçildi. 30-44

2. Periyot: Fenerbahçe 29-42 Galatasaray Odeabank

Zeollous’tan üç sayılık isabet geldi. 29-42
Fenerbhaçe teknik faulden doğan serbest atışları sayıya çevirdi. 29-40
Pondexter’ın basketi ile son devrede iki dakikaya girililirken fark 15 sayı 23-38
Işıl’ın asistini Nevriye sayıya çevirdi.. 21-38
Bahar Çağlar girer girmez basketi buldu.. 21-36
Torrens’in sayısına Esmeral cevap verdi.. 19-34
Lyttle orta mesafeden takımına iki sayı kazandırdı. 17-32
Bibrzycka’dan üst üste ikinci üçlük 17-30
Bibrzycka’dan üç sayılık basket… 14-30
Lyttle takımının 30. sayısına imza attı. 11-30
Esmeral’in üç sayılık basketi ile fark 17′e indi.. 11-28
Yakobou pota altında ribaundu aldı ve basketi yaptı.. 9-28

1. Periyot: Fenerbahçe 7-26 Galatasaray Odeabank

Işıl’dan Lyttle’a muhteşem asist ve basket geliyor.. 7-26
Bone pota altında muhteşem dönüyor.. 7-24
Alba Torrens’ten de bir üçlük geliyor.. 7-20
Lyttle’dan bir orta mesafe daha … 5-17
Bone farkı 10 sayıya kadar çıkardı… 5-15
Lyttle serbest atış çizgisi üzerinden bir isabet daha yakaladı. 5-13
Kelsey Bone hücum ribaundunu aldı ve takımına iki sayı daha kazandırdı. 5-11
Lyttle potalı basketi buldu… 5-9
Angel McCoughtry orta mesafe basketi ile fark ikiye indirdi.. 5-7
Işıl sayı makinesine dönüştü.. Bir turnike daha… 3-7
Bir üçlük de Pondexter’dan geldi.. 3-5
Işıl’dan bir de üç sayılı kbasket geldi.. Maçın başında fark 5′e çıktı.. 0-5
Hava atışını kazanan Galatasaray ilk hücumu gerçekleştirdi ve maçın ilk sayısnı Işıl buluyor… 0-2
Bu sezon 4 farklı kulvarda 5 kez karşılaşan ezeli rakiplerden Fenerbahçe’nin bu mücadelelerde 3-2’lik üstünlüğü bulunuyor. Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı 63-53’le F.Bahçe kazanırken Türkiye Kupası’nda gülen 76-70’le G.Saray olmuştu. Ligde ilk maçı Dişi Kanaryalar 79-67 rövanşı ise Aslan Kızlar 78-75’le almıştı.

KAZANAN TÜRK BASKETBOLU

Rusya’daki son karşılaşmalarında A Grubu maçında gülen 68-66 ile Kanarya olmuştu. 4’ü 8’li Final’de olmak üzere Euroleague’deki 18 maçını da kazanarak finale gelen F.Bahçe kağıt üzerinde favori olsa da, yarı finalde Ekaterinburg’u safdışı bırakan G.Saray dar rotasyonuna rağmen kupaya ne kadar yakın olduğunu hissettirdi..

http://www.theworldline.com/galatasaray-avrupa-sampiyonu-oldu/

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Trabzon kaçtı Es Es yakaladı

Trabzon.jpg

‘Kırmızı şimşekler’ Eskişehirspor ile ‘fırtına’ Trabzonspor arasındaki Spor Toto Süper Lig’in 29. hafta karşılaşması 2-2 eşitlikle sonuçlandı. Trabzonspor Özer ve Henrique ile 2-0 öne geçmesine rağmen Eskişehirspor kazandığı iki penaltı atışını Erkan’la gole çevirerek maçın sonucunu belirledi.

STAT:
Atatürk

HAKEMLER:
Volkan Bayarslan (xx), Erdinç Sezertam (xxx), Erdem Bayık (xxx)

ESKİŞEHİRSPOR:
Boffin – Kamil, Servet, Sezgin, Dede – Özgür (Dk.82 Erkut), Lawal, Hürriyet, Erkan (Dk.85 Tarık)- Bienvenu, Necati (Dk.74 Kamara)

TRABZONSPOR:
Onur – Bosingwa, Mustafa Yumlu, Aykut, Mustafa Akbaş (Dk.60Kadir)- Zeki Yavru (Dk.82 Soner), Özer (Dk.65 Yusuf), Bourceanu, Adrian – Olcan, Henrique

GOLLER:
Dk.67 ve Dk.71 (Penaltılardan) Erkan (Eskişehirspor). Dk.39 Özer, Dk.49 Henrique (Trabzonspor)

KIRMIZI KART:
Dk. 87 Aykut (Trabzonspor)

SARI KARTLAR:
Dk.74 Dede (Eskişehirspor). Dk.44 Henrique, Dk. 66 Zeki, Dk.89 Onur, Dk.90 Olcan (Trabzonspor)

KARŞILAŞMADAN ÖNEMLİ DAKİKALAR

-Karşılaşmada son düdük geldi. 2-2

-88. dakika
da Aykut, Kamara’ya yaptığı faul sonrasında 2. sarı karttan kırmızı kart görerek Trabzonspor’u 10 kişi bıraktı.

-72. dakika
da kazanılan 2. penaltıda da Erkan topun başına geçti ve golü buldu. Karşılaşmada şimdi eşitlik var: 2-2

-68. dakika
da kazanılan penaltıyı Erkan kullandı ve golü buldu. Eskişehirspor farkı 1′e indirdi. 1-2

-50. dakika
da Adrian topu iyi sürdü ve pasını Henrique’ye çıkarttı. Bu oyuncu topu boş kaleye gönderdi. 0-2

-2. yarıya Eskişehirsporlu oyuncular başladı.

-Karşılaşmada ilk yarı Trabzonspor’un 1-0 üstünlüğü ile sona erdi.

-40. dakika
da rahat gelen topu Boffin kontrol edemeyince Özer tamamladı ve golü buldu. 0-1

-27. dakika
da Kamil sağ kanattan yüklendi pasını yerden Necati’ye çıkardı. Bu oyuncunun müsait pozisyonda vuruşunda top üstten auta çıktı.

-4. dakika
da Henrique kaleci Boffin’le karşı karşıya kaldı. Vuruşu etkisiz kaldı ve topa Boffin hakim oldu.

-Maça Trabzonsporlu futbolcular başladı.

http://www.theworldline.com/trabzon-kacti-es-es-yakaladi/