15.06.2014 Spor Haberleri

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hollanda basını: İspanyayı ezdik

Hollanda-bas%C4%B1n%C4%B1-%C4%B0spanyay%C4%B1-ezdikD%C3%BCnya-Kupas%C4%B1-finali.jpg

Hollanda’nın, 4 yıl önce Dünya Kupası finalini uzatmada kaybettiği İspanya’yı, ezici bir skorla geçmesi, ülke medyasında geniş yer buldu. Lahey’den gazeteci Yusuf Özkan tarihi skorun yansımalarını aktarıyor.

Hollanda’nın, 4 yıl önce Dünya Kupası finalini uzatmada kaybettiği İspanya’yı, ezici bir skorla geçmesi, ülke medyasında geniş yer buldu.Gazetelerin tamamı, İspanya galibiyetini manşetten gördü. Televizyonlar da ilk haber olarak duyurdu.Hollanda Televizyonu, maçın ardından “Portakallar İspanya’yı rezil etti” başlığını kullandı.Yazılı basında en fazla öne çıkan başlık ise, “Hollanda, İspanya’yı ezdi” oldu.Volkskrant gazetesi, “Hollanda sevinçli, İspanya hala inanamıyor”, ” Kuş mu, uçak mı? Hayır Arjen Robben” başlıklarını attı.NRC gazetesi, “Zincirlerinden kurtulan Portakallar, İspanya’ya tekmeyi bastı” yorumunu yaparken, AD gazetesi de’”Hollanda son Dünya Şampiyonu’nu ezdi” diye yazdı.Ülkenin en çok satan gazetesi Telegraaf ise, “Eşsiz intikam” ve “Portakal, İspanya’yı kesti” başlıklarına yer verdi.Hollanda Milli Takım Teknik Direktörü Luis van Gaal ve futbolcular ise, oldukça temkinli açıklamalar yaptılar. Maç öncesi böyle bir sonucu pekçok kişinin hayal bile edemediğimi söyleyen van Gaal, “Ama Avustralya’yı da yenmek zorundayız. Yoksa bu galibiyetin hiçbir anlamı kalmaz” dedi.

Van Gaal: Basit penaltı kazandılar

İspanya’nın ilk yarıda çok basit bir penaltı kazandığını belirten Hollandalı çalıştırıcı, “Penaltıdan sonra, ‘yine eski dünya şampiyonun gecesi olacak’ diye düşündüm. İspanya’ya penaltı hediye edildi. İkinci yarı sistemi değiştirmeyi düşündüm. Ama Van Persie’nin muhteşem kafa golünden sonra vazgeçtim” diye konuştu.Medya, van Gaal’ın hazırlık maçlarında denemeye başladığı “5 – 3 – 2″ sistemine de geniş yer veriyor. İspanya maçının kahramanlarından Robin van Persie, van Gaal’ın yeni sistemi 2-3 hafta önce uygulamaya başladığını söylüyor. “Ne kadar iyi bir hoca olduğunu gösterdi. Bu taktiğe çok inanmıştık. Maç 8 – 1 bile bitebilirdi” diyor.Galatasaray’ın yıldızı Wesley Snijder, İspanya’yı yeneceklerini tahmin ettiklerini söylüyor. Ama Hollanda’nın, İspanya karşısında bu kadar güçlü olmasına da şaşırıyor. “Bu çok güzel bir duygu. Ataklarımız karşısında İspanya zaman zaman cesaretini kaybetti” yorumunu yapıyor.Arjen Robben ise temkinli konuşuyor:“Sadece bir maç kazandık. Bu nedenle hemen harika olduğumuzu düşünmeyelim. Daha yolumuz uzun.”

Aile desteği

Luis van Gaal ile AZ takımında 4 yıl birlikte çalışan PSV Eindhoven Genel Koordiantörü Toon Gerbrands’a göre, başarıda en büyük pay deneyimli teknik direktöre ait.“Luis’in her sırrını bildiğimi sanıyordum ama yine beni şaşırttı” diyen Gerbrands, van Gaal’ın maç günü bütün oyuncuların eş ve çocuklarını kamp yapılan otele davet ettiğini anlatıyor. Bunu “yeni bir boyut” diye tanımlayan Gerbrands, “Ama tam Luis’e göre. Eş ve çocuklarının gelmesi bütün oyunculara müthiş sürpriz oldu.Robben, hızla İspanya kalesine giderken, ardında eşi ve çocuklarının desteği motivasyonu vardı” diye konuşuyor.Hollanda 1 kanalından canlı yayınlanan maçı izlenme rekoru kırdı.Kanalın verilerine göre, ilk yarıyı evinde oturan 6,7 milyon kişi izledi. İkinci yarı izleyici sayısı 7,7 milyonu buldu. Maçı anlatan Hollandalı spiker, ikinci yarının ortalarında “komşularınıza gidin. İzlemeyen varsa açsın televizyonunu. Böyşe tarihi bir maç kaçmaz” çağrısı karşılık bulmuş olmalı ki, maçın sonuna doğru izleyici sayısı 8,3 milyona ulaştı.Çok sayıda kişi de Hollanda – İspanya karşılaşmasını kafe ve meydanlarda kurulan dev ekranlardan izledi. Bunların sayısına ilişkin bir açıklama yapılmadı.

Maç sırasında 8,3 milyon tweet atıldı.

Hollandalılar, İspanya haritası üzerinde Hollanda’nın maskotu aslan şekinde bulut fotoğrafı koyarak, meteorolojinin “turuncu alarm” uyarısına göndermede bulundular.Avrupa’nın en büyük eğlence parklarından Efteling de, Twitter hesabında, “Parktaki Uçan Hollandalı bölümünü van Persie diye mi çağıracağız şimdi” ifadesine yer verdi.Manchester United kulübü, gelecek sezon futbol takımını teknik sorumluluğunu üstlenecek olan van Gaal ve oyuncusu van Persie için resmi kutlama mesajı yayınladı.

http://www.theworldline.com/hollanda-basini-ispanyayi-ezdik/

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İlk kez konuştu: Koşa koşa gelirim

G%C3%B6khan-T%C3%B6re.jpg

Son dönemde adı skandallarla anılan Gökhan Töre’den Beşiktaş’a mesaj var.

Beşiktaş’ın 7.5 milyon Euro’luk satın alma opsiyonunu kullanmadığı ve kiralık sözleşmesi 1 Haziran’da sona eren Gökhan Töre, siyah-beyazlı yönetime mesaj yolladı.

İnişli-çıkışlı kariyerinde Beşiktaş’ta kendisini bulan milli futbolcu, gönlünün Kartal’dan yana olduğunu söylerken bonservis sorununun çözülmesi durumunda imza atmaya hazır olduğunun altını çizdi.

“BEŞİKTAŞ’TA OYNAMAKTAN KEYİF ALIYORUM”

Siyah-beyazlı kulüp çatısı altında kimseyle bir sorun yaşamadığını belirten yetenekli yıldız, “Beşiktaş’ı çok seviyorum. Ne takım arkadaşlarımla ne de teknik heyetten bir kimseyle sorun yaşadım. Kulübümle de maddi ya da manevi bir problemim asla olmadı. Ben Beşiktaş’ta oynamaktan keyif alıyorum. Şu an tek sorunum bonservisim. Eğer bu problem halledilirse çok sevdiğim Beşiktaş’a koşa koşa gelirim ve imzamı atarım” ifadelerini kullandı.

4 MİLYONA ÇIKTILAR

Başkan Orman’ın Kazan’la yaptığı son pazarlıkta 3.5-4 milyon Euro’yu gözden çıkardığı öğrenilirken, Rus temsilcisinin 7.5 milyon Euro’da direttiği öğrenildi. Kazanlı yetkililerin siyah-beyazlıların fiyat arttırmasını beklediği ve önümüzdeki günlerde tarafların bir kez daha pazarlık masasına oturacağı gelen haberler arasında.

Hatırlanacağı gibi Gökhan, Milli Takım kampında takım arkadaşları Hakan Çalhanoğlu ve Ömer Toprak’ın ağzına silah dayayıp tehdit etmiş, 2 ay önce de F.Bahçe maçının ardından gittiği gece kulübünde tartıştığı bir kişi tarafından silahla yaralanmıştı.

Bu skandalların ardından başkan Orman da 22 yaşındaki oyuncunun bonservis işini 2. plana atsa da, Biliç’in isteği üzerine Kazan’la görüşmelere yeniden başlamıştı.

http://www.theworldline.com/ilk-kez-konustu-kosa-kosa-gelirim/

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ataman’dan olay Mahmut Uslu iddiası!

Atamandan-olay-Mahmut-Uslu-iddias%C4%B1.jpg

Galatasaray Liv Hospital Başantenörü Ergin Ataman maçın ardından yaptığı açıklamada Fenerbahçe Asbaşkan Vekili Mahmut Uslu’nun kendisine küfürlüs sataşmada bulunduğunu iddia etti.

Galatasaray Liv Hospital Başantenörü Ergin Ataman maçın ardından şunları söyledi;

“Öncelikle Fenerbahçe Ülker oyuncularını kutluyorum. Maçın birinci devresi tempolu oyunla agresif savunma yaptılar. Hücum düzenlerimizi bozdular. Hücumda düşük yüzdelerde kaldık, bizi top kayıplarına zorladılar. Onların istedikleri şekilde maç gelişti. İç saha avantajının verdiği agresiflikle sert savunma yaptılar. İkinci devre öncesi soyunma odasında konuştuk. Hücumumuzu yine istediğimiz şekle getirdik. Artık hakemlerle ilgili konuşmak istemiyorum. Maçı 10 sayıya kadar getirdik. Teknik faul aldığımda hakeme küfür etmedim. İsterse ne dediğini kendisi söylesin. Küfür benim tarzım değil. Yaklaşık 16-17 yıldır baş antrenörlük yapıyorum hiçbir hakeme küfretmedim. Sahada basketbol oynamaya elverişli bir ortam yoktu. Maçın birinci dakikasından itibaren ana, avrat, kardeş, çoluk, çocuk kalmadı. Holigan taraftarların bunu yapmasına engel olamıyorsunuz. Beni en çok üzen Ben en çok üzen şey daha önce birlikte çalıştığım Mahmut Uslu’nun pantolonunu tutarak “Seni s..eceğim” demesi oldu. Gerekli şeyleri hukuki yoldan başlatacağız. Beni üzen bir nokta da çok saydığım Ahmet Özokur, Abdullah Kiğılı ve Ülker müessesesinin bu konuda duruşu. Geçmişte üç yıl gururla gururla çalıştım. İki Türkiye Kupası ve iki Cumhurbaşkanlığı Kupası kazandık. Ülker, dünyanın en saygın müesseselerinden birisidir. Çok saygı duyduğum, beyefendi, mütevazı bir insan olan çocukların bu sporu sevmesi için uğraşan, birlikte çalışmaktan gurur duyduğum Sayın Murat Ülker’e soruyorum. Buna nasıl müsaade ediyorsunuz. Beni en çok üzen nokta bu. Şunu da belirtmek istiyorum, Türküm. Milli Takım antrenörlüğünü kayıtsız şartsız ülkeme hizmet edeceğim. Bugüne kadar hem Türk takımlarında hem Avrupa takımlarında birçok Avrupa kupası ve sayısız başarı kazandım. Kendimle, yaptıklarımla gurur duyuyorum. Seride 3-2 gerideyiz. Yine söylüyorum; 3-3 yapacağız ve şampiyon olacağız. Fenerbahçe Ülker’de geçmişte birlikte çalıştığım, milli takımda birlikte çalışacağım birçok oyuncu var. Hepsini gözlerinden öperim.”

Sinan Güler de, “Sadece basketbol konuşacaksak; maçın başından itibaren Fenerbahçe Ülker tempoyu dikte etti. İstemediğimiz şekilde de olsa haklı galibiyet elde ettiler. Başka bir şeye yorum yapmak bana düşmez. Geçen hafta burada bir sürü şey anlattım ancak bunları hiçbir yerde okuyamayınca kendi kendime konuşmuş gibi hissettim. Seri 3-2. Fiziksel olmasa da ilk yumruğu atan kazanıyor. Umarım her şey kontrolden çıkmadan hak eden bir şekilde kazanır” dedi.

http://www.theworldline.com/atamandan-olay-mahmut-uslu-iddiasi/

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
‘Galatasaray’ı reddettim çünkü…’

Darijo-Srna.jpg

Hırvatistan Milli Takımı kaptanı Srna, sarı-kırmızılılardan gelen teklifi geri çevirdiğini belirterek, Shakhtar Donetsk’ten ayrılmayacağını ifade etti

Skorer’den Senad Ok’un haberine göre; Dünya Kupası’nın açılış maçında ev sahibi Brezilya’ya 3-1 mağlup olan Hırvatistan Milli Takımı’nın kaptanı Darijo Srna, Galatasaray’dan transfer teklifi aldığını söyledi.

Uzun yıllardır Mircea Lucescu’nun çalıştırdığı Shakhtar Donetsk’te top koşturan ve kulübüyle 2 yıllık daha sözleşmesi bulunan 32 yaşındaki başarılı sağ bek, Milliyet’e yaptığı açıklamada, “Galatasaray’dan birileri beni arayarak teklif yaptı, ama kabul etmedim. Çünkü Shakhtar Donetsk benim hayatım” dedi.

Darijo Srna, Brezilya ile oynadıkları maçın Japon hakemi Yuichi Nishimura’yı da eleştirdi. Nishimura’nın penaltı pozisyonunda kesinlikle hatalı bir karar verdiğini kaydeden Hırvat futbolcu, “Dünya Kupası’nda olmayı hak etmeyen bir hakem” diye konuştu.

http://www.theworldline.com/galatasarayi-reddettim-cunku/

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
F.Bahçe’de 3 isim kesin gidiyor!

Fenerbah%C3%A7e-Ersun-Yanal.jpg

Ersun Yanal, haftaya listeyi verecek. Yeni sezonda Yobo, Krasic, Holmen, Stoch ve Cristian olmayacak. Sow-Webo’dan birisi satılırsa Stoch kalabilir.

F.BAHÇE’DE gözler 5+3′lük yabancı kontenjanı nedeniyle gönderilecek isimlere çevrildi.

Başkan Aziz Yıldırım’ın “Ersun Yanal’ın işi, o karar verecek” dediği isimlerin önümüzdeki hafta içinde netleşmesi bekleniyor. Diego’nun gelişi, kiralık gönderilen Stoch, Yobo ve Krasic’in dönüşüyle yabancı sayısı 13′e yükselecek. Yani Kanarya, 5 yabancı göndermek zorunda. Peki bu isimler kimler olacak?

3′Ü KESİN GÖNDERİLİYOR

Sarı – Lacivertlilerin şampiyon hocası Ersun Yanal, yeni sezonda Diego, Bruno Alves, Sow, Emenike, Kuyt’ı istikrarlı olarak ilk 11′de düşünüyor. Webo, Meireles, Kadlec kenarda 3′lü olacak bekleyecek. Krasic, Yobo, Holmen kesin gönderilecek. Bu isimler ya kiralanacak ya satılacak. Yobo İngiltere’de kalacak. Cristian ve Stoch da gidici. Ancak, Sow ve Webo’dan birisi kalırsa bu ikiliden birisi kalacak. Yanal, “Stcoh”u tercih ederken Cristian da kalabilir.

http://www.theworldline.com/f-bahcede-3-isim-kesin-gidiyor/