2012 kango multix pampa kullanim devri hakkinda

mustafa.18

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba değerli forum üyeleri 1 hafta önce arabamı aldım akabinde foruma üye oldum. Siz değerli arkadaşlarımın tecrübelerinden faydalanmak istiyorum yüksek müsadelerinizle arabamı almadan önce kısmen bilgi sahibi oldum yalnız bilmediğim bayağı bir konu var. Cahilliğime sayın çevremde yada bazı internet sitelerinde arabanın hangi devirde kullanılması, çalıştırma anında 2 dakika beklenmeli stop etmeden önce 1 dakıka bekleyin gibi gibi konular var. Ben 1700-2000 veya az üstünde kullanıyorum yaptığım doğrumudur ayrıca çalıştırınca bekliyorum stop ederken bekliyorum gerçektede bilmediğim o kadar konu varki henüz arabaya çok alışamadım. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Berat54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abi 2 sene önce ilk dizel aracımızı alırken bende sizin gibi araştırdım ve çevremdekilere sordum. Şahsen sabah 2 dk civarı çalıştırırım marş kapatmadan 30 saniye 1 dk civarı yine çalıştırırım. Devir konusu hakkında şunu söyleyebilirim dizel araç devirsiz kullanılmayı sevmez devirsiz dediysem vites ikide rölantide gitmeyin mesela 1000 devir civarında devamlı kullanmayın. Şahsen 2000 2500 devir civarında kullanıyorum tabi vites yükseltirken 3000 3500 devir civarını görüyorum hatta bazen 4000 4500 deviri gördüğümde oluyor :) Tabi bunlar benim bilip ve uyguladıklarım. Büyüklerim daha iyi cevap verecektirler.. :)

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
İlk çalıştırma ve stop ederken bir süre beklemek gerekli.vites geçişlerini yolun eğim durumuna göre ayarlanmalı düz yolda 2500--3000 arası normal bence , arada birde biraz yüksek devirde 4000 gibi kullanmak gerekli kurum bağlanmasını önlemek için

34VR1415