26.05.2014 Spor Haberleri

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Beşiktaş Chelsea’nin kararını bekliyor

Demba-Ba.jpg

Beşiktaş Kulübü, İngiltere Premier Lig takımlarından Chelsea forması giyen golcü futbolcu Demba Ba’nın transferi için 28 Mayıs’ı bekliyor.

Siyah-beyazlı kulübün transfer komitesinden sorumlu yönetim kurulu üyesi Deniz Atalay yaptığı açıklamada, Demba Ba’yı renklerine bağlamak için girişimde bulunduklarını doğrulayarak, Chelsea Kulübü’nün bu oyuncuyla ilgili net kararını 28 Mayıs’ta vereceğini ve bu tarihten sonra daha somut adımlar atılabileceğini söyledi. Atalay, “Demba Ba basına yansıyan isimler arasında gerçekten ilgilendiğimiz tek isim. Kendisiyle ilgili bazı temaslarımız var fakat Chelsea, Demba Ba’yı kadrosunda tutup tutmama konusunda henüz net bir karar vermiş değil. 28 Mayıs’ta oyuncuyla ilgili bir tasarrufta bulunacaklar. Chelsea, Demba Ba’yı bırakma kararı alırsa, biz de transfer komitesi olarak gereğini yapacağız” ifadelerini kullandı.Gerek yazılı, gerek görsel basında her gün onlarca futbolcunun Beşiktaş’a transfer olacağı yönünde haberler okuduklarını belirten Atalay, sözlerini şöyle sürdürdü: “Eto, Gomis, Van der Vaart, Aaron Hunt gibi isimler gündeme geldi. Transfer etmeye çalıştığımız ve görüştüğümüz isimler kesinlikle bu futbolcular değil. Bambaşka oyuncularla temas halindeyiz. Bir tek Diego Ribas’ı Beşiktaşımıza kazandırmayı gerçekten çok istedik ama 3,5 milyon avroluk transfer teklifimizi önce kabul etmesine rağmen, bu transfer gerçekleşmedi. Her görüştüğümüz futbolcuya imza attıracak halimiz yok. Diego, futbolcu izleme komitemiz, teknik heyetimiz ve futbol genel direktörümüzün ortak kararıydı. Transfer yapmadan önce saydığım bu birimlerin ortak müşterekte buluşması son derece önemli. Gidecek ve kalacak oyuncuların listesi daha yeni belli oldu. Bu noktadan hareketle, ihtiyaç doğrultusunda gerekli takviyeleri en kısa zamanda yapacağız.”Yeni sezon yapılanması doğrultusunda takıma 3 yabancı futbolcu transfer edeceklerini yineleyen Atalay, savunma, orta alan ve forvet bölgesini yabancı transferlerle güçlendireceklerini yineledi.

“OLCAN’I KADROMUZDA GÖRMEK İSTİYORUZ”

Trabzonsporlu Olcan Adın için de önemli açıklamalar yapan Deniz Atalay, “Olcan’ı kadromuzda görmek istiyoruz. Trabzonspor Kulübü ile Olcan’ın transferi için görüşmelerde bulunduk. Kendileri bize, önümüzdeki yıl şampiyonluğa oynayacaklarını ve Olcan’ı bırakmak istemediklerini söyledi. Görüşmelerimize devam ediyoruz. Olcan Adın teknik heyetin de ısrarla istediği bir isim ama kendisini transfer edemezsek, Gökhan Töre’nin bonservisini almak için düğmeye basacağız” diye konuştu.Geride kalan sezonda takımın istikrarlı oyuncuları arasında yer alan Ramon Motta’nın bonservisini alabileceklerini de dile getiren Deniz Atalay, sağ bek transferi için ise devşirme bir isim düşündüklerini belirtti.Siyah-beyazlı yönetici, “Baktığımız zaman Türkiye’de Gökhan Gönül dışında önemli bir sağ bek yok. Biz, Serdar Kurtuluş milli takım sağ beki olduğu için kendisini transfer ettik. Şöyle bir gerçek var ki Fenerbahçeli Caner Erkin’in gerçek yeri aslında sol bek değil, sol ön. Gökhan Gönül ise yine orta alanda oynarken defans oyuncusuna dönüştürüldü. Biz de bu yolu izleyeceğiz. Savunmanın sağ tarafına monte edeceğimiz oyuncu, tipik bir sağ bek olmayacak, devşirme bir futbolcu olacak” ifadelerini kullandı.

http://www.theworldline.com/besiktas-chelseanin-kararini-bekliyor/

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arda Turan: Yatakta top sektiren adamım

Arda-Turan.jpg

Atletico Madrid’i 18 yıl aradan sonra La Liga şampiyonluğuna taşıyan kadronun en önemli ismi Arda Turan, GQ Dergisi’nin Haziran ayı sayısına içini döktü.

Arda Turan, GQ’nun Haziran sayısına geniş bir röportaj verdi. Futbolda “fazlasıyla iyiyim” diyen milli futbolcu, tekniği hakkında yapılan yorumları eleştirdi. Arda Turan, milli takımla dünya kupası finali oynamak için tüm servetini vermeye hazır olduğunu da belirtti.Atletico Madrid’i 18 yıl aradan sonra La Liga şampiyonluğuna taşıyan kadronun en önemli ismi Arda Turan, GQ Dergisi’nin Haziran ayı sayısına içini döktü.Başarının özgüven getirdiğini belirten milli oyunucu, “Hızlı bir adam değilim. Fiziksel özelliklerim de çok iyi değil. Ama son üç senede Avrupa’nın zirvesine oynayan bir takımın banko oyuncusuysam, kazandığı tüm kupalara doğrudan etki etmişsem, demek ki benim de iyi özelliklerim var. Konu futbol olunca çok fazla mütevazılık yapmam. Ben bu işte iyiyim, hem de fazlasıyla iyiyim” dedi.

“TEKNİĞİ FENA DEĞİL NE DEMEK”

Türkiye’de kendisiyle ilgili yapılan yorumları eleştiren Arda, “Tekniği fena değil falan yazıyor ya, çok gülüyorum. Benim her özelliğimi eleştir ama tekniği fena değil ne demek! Ben yatakta top sektiren adamım. Ama sınırlarımı da bilirim. Hayatımda hiçbir zaman bir Ronaldo, bir Messi olamam. Ama iyi bir takımın çok iyi bir parçası olurum” diye konuştu.

“ALABİLECEĞİM HER ŞEYİ ÖĞRENDİM”

Gheorghe Hagi’nin futbolculuğunda katkısının çok büyük olduğunu ifade eden Arda, “Bir şansım daha vardı, Türk futbolunun altın jenerasyonundaki ne kadar isim varsa takım arkadaşımdı. Onlardan alabileceğim her şeyi aldım” açıklamasını yaptı.

“İSPANYOL GAZETECİLER BANA GÜLMÜŞTÜ”

Arda, Madrid’e ayak bastığından beri hiç mahçup olmadığını anlatırken, “İmza attığım gün Real Madrid’e, Barcelona’ya kafa tutacak bir ekip olacağız dediğimde, İspanyol gazetecilerin çoğu gülmüştü. Bugün geldiğimiz nokta, imza attığım ilk gün hayalini kurduğum noktaydı” dedi.

“SIFIR LİRAM KALSIN…”

Milli takımla finaller oynamayı ve kupalar kazanmayı hayal ettiğini aktaran Arda, “Dünya kupasında final oynamak için sahip olduğum her şeyi veririm. Sıfır liram kalsın, hiç umurumda değil” ifedelerini kullandı.

“MESSI’YE ARA PASI ATMAK FENA OLMAZDI”

Atletico Madrid’de oynamaktan son derece mutlu olduğunu vurgulayan Arda, “Farklı bir takımda oynama imkanımın olsa, Guardiola’nın Barcelona’sını isterdim. Messi’ye bir ara pası atmak fena olmazdı” diye espri yaptı

http://www.theworldline.com/arda-turan-yatakta-top-sektiren-adamim/

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fenerbahçe’nin yıldızı yuvadan uçabilir

Moussa-Sow.jpg

Fenerbahçe’nin başarılı oyuncusuna çok önemli kulüplerden teklifler var.

Ersun Yanal ile yeni kontrat yaptıktan sonra iç ve dış transfere yönelen Fenerbahçe’de hareketli günler yaşanıyor. Sarı-lacivertliler kadro planlamasında en ufak ayrıntıyı bile düşünüyor. Şampiyon takımın önemli bir yıldızına ise Avrupa’dan önemli teklifler var.

Maaşı düşecek

Fenerbahçe’nin kazandığı son şampiyonlukta büyük pay sahibi olan Senegalli forvet Moussa Sow’un sözleşmesindeki madde gereği maaşı düşecek. Yeni sezondan itibaren 1.4 milyon Euro kazanacak Sow ile yeni sözleşme gündemde ama henüz somut adımlar atılmış değil.

Zam olabilir

Fenerbahçe’ye yakın kaynaklardan edinilen bilgiye gore, Sow ile yeni sözleşme yapılıp mevcut maaşının 1.8 milyon Euro’ya çıkartılması gündemde. Senegalli yıldızın her koşulda sözleşmesine sadık kalacağı da öğrenildi.

İşte dev teklifler

Daha önceki röportajlarında Premier Lig’de oynamak istediğini dile getiren Sow bu muradına erecek mi? Edinilen bilgiye göre, Tottenham, Aston Villa ve Sunderland’den gelen teklifler Sow’un aklını çeliyor. Öte yandan, Lokomotiv Moskova ve CSKA’nın da ilgisi bulunuyor.

Fenerbahçe 16 istiyor

Bu gelişmelerden haberdar olan sarı-lacivertli yönetim, Sow için 16 milyon Euro bonservis parası istiyor. Gelen teklifler arasında buna en yakın olan Tottenham’ın 14 milyonluk önerisi. Bir tek Tottenham peşin ödeme teklifinde bulundu ancak Fenerbahçe 16 milyon Euro’da diretiyor. Diğer tekliflerdeki ödeme planının uzun vadeli olması sarı-lacivertlilerin ilgisini çekmiyor.

http://www.theworldline.com/fenerbahcenin-yildizi-yuvadan-ucabilir/

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Beşiktaş formasıyla poz verdi!

samuel-etoo.jpg

Yıldız oyuncuyu kadrosuna katmak için uzun süredir çalışmalarını sürdüren Beşiktaş, Kamerunlu yıldızın transferinde sona geldi.

Eto’onun menajeri, Beşiktaş’ın görevlendirdiği menajerle görüşmek üzere İstanbul’a geldi. Menajer, arkasında Eto’o yazan 9 numaralı Beşiktaş formasıyla poz verdi. Yıldız oyuncunun yıllık 7 milyon euro istediği, pazarlıkların olumlu yönde sürdüğü öğrenildi.

http://www.theworldline.com/besiktas-formasiyla-poz-verdi/