28.06.2014 Spor Haberleri

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yobo: “Görünen o ki Fenerbahçe ile yollarımız ayrılacak”

Nijerya milli takımıyla Brezilya’da bulunan Yobo Fenerbahçe’deki geleceğiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Yobo.jpg

“KONTRATIM VAR AMA…”

Geçtiğimiz sezon Premier Lig takımlarından Norwich City’de kiralık olarak forma giyen Nijyeralı’nın bonservisi halen Fenerbahçe’de bulunuyor. Türkiye’ye dönüşünde sarı-lacivertli yöneticilerle görüşeceğini açıklayan Yobo, “Norwich City’ye Dünya Kupası’nda forma giyebilmek için kiralık olarak gittim ve şimdi de Dünya Kupası’ndayım. Gelecek ne getirir bilemiyorum. Fenerbahçe ile hala bir kontratım var ama gözüken o ki yollarımız ayrılacak” dedi.

Spor Toto Süper Lig takımlarından gelen teklifler üzerine yorum yapmaktan kaçınan Yobo, “Fenerbahçe ile yollarımız ayrıldıktan sonra Türkiye’de kalıp kalmayacağımı bilemiyorum” diye konuştu

“TARAFTARLARA TEŞEKKÜR EDERİM”

Sarı lacivertli taraftara da mesaj gönderen 33 yaşındaki oyuncu “Onlara teşekkür etmek istiyorum. Bana ve aileme karşı hep çok iyi davrandılar. Orada olmasam bile onları hep seveceğim” ifadelerini kullandı.

“ARJANTİN’E KARŞI SERGİLEDİĞİMİZ PERFORMANSTAN MEMNUNUM”

Dünya Kupası’nda 2. tura çıkan Nijerya’nın durumunu da değerlendiren Joseph Yobo, “Arjantin gibi Fransa’ya karşı da çok zorlu bir maç bizi bekliyor. Arjantin’e karşı sergilediğimiz performanstan memnunum. O maçta daha iyi bir sonuç alabilirdik çünkü gerçekten iyi oynadık. Ayrıca maçı kazanmak adına her şeyi denedik ki bu gerçekten çok önemli” dedi.

“MESSİ DÜNYANIN EN İYİSİ”

Messi’yi savunmanın zorluklarını da anlatan Yobo, “Messi’ye karşı oynamak çok zor. Çünkü bir anda kayboluyor ve defansın ortasında beklemiyor. O çok özel bir oyuncu ve bu yüzden de dünyanın en iyisi” diyerek sözlerini noktaladı.

Kaynak:NTVspor

http://www.theworldline.com/yobo-gorunen-o-ki-fenerbahce-ile-yollarimiz-ayrilacak/

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
UEFA’dan Trabzonspor’a şok haber!

Trabzonspor.jpg

Fenerbahçe Kulübü, şikayetleri üzerine, UEFA’nın Trabzonspor Kulübü hakkında disiplin soruşturması başlattığını duyurdu.

Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, “UEFA, Fenerbahçe’nin şikayeti üzerine, Trabzonspor hakkında disiplin soruşturması başlattı. 17 Temmuz’da UEFA Disiplin Kurulu bu dosyayı da görüşecek. UEFA, Trabzonspor’a tebligat göndererek savunmasını istedi” denildi.

http://www.theworldline.com/uefadan-trabzonspora-sok-haber/

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İşte Dünya Kupası’nda eşleşmeler

2014-D%C3%BCnya-Kupas%C4%B1.jpg

Dünya Kupası’nda son 16′ya kalan takımlar dün oynanan 4 mücadelenin ardından belli oldu.

2014 Dünya Kupası 2. Tur eşleşmeleri belli oldu. Brezilya’da düzenlenen Dünya Kupası’nda 1. Tur’un karşılaşmaları sona erdi ve 2. Tur’da karşılaşacak takımlar belli oldu.

2014 Dünya Kupası 2. Tur eşleşmeleri belli oldu. Brezilya’da düzenlenen Dünya Kupası’nda 1. Tur’un karşılaşmaları sona erdi ve 2. Tur’da karşılaşacak takımlar belli oldu.

İşte Dünya Kupası’nda son 16′ya kalan takımlar;

Brezilya – Şili

Kolombiya – Uruguay

Fransa – Nijerya

Almanya – Cezayir

Hollanda – Meksika

Kosta Rika – Yunanistan

Arjantin – İsviçre

Belçika – ABD

http://www.theworldline.com/iste-dunya-kupasinda-eslesmeler/

ByTyFn

Tayfun SÖYLEMEZ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Çakır’a maçta şok isyan! Üzerine yürüdü…

C%C3%BCneyt-%C3%87ak%C4%B1r1.jpg

Dün Cezayir ile Rusya arasında oynanan ve 1-1 berabere bitmesinin ardından Cezayir’in bir üst tura çıktığı maçtan sonra Rusya teknik direktörü Capello, maçın hakemi Cüneyt Çakır’ı eleştirdi.

Cezayir ile berabere kalarak turnuvaya veda eden Rusya’da Teknik Direktör Capello, suçu Çakır’ı attı.

Rusya Milli Takım teknik direktörü Fabio Capello,maç sonu yaptığı açıklamasında Cüneyt Çakır’a sitemde bulundu. İtalyan antrenör hayal kırıklığına uğradığını belirterek, “Hakem Cüneyt Çakır’la alakalı konuşacak bir şeyim yok. Maç içinde bütün takdir haklarını Cezayir’den yana kullandı” dedi.

Capello, bir penaltılarının verilmediğini söyleyerek isyan etti. Rusya’nın Dünya Kupası’na veda etmesi ülkede de büyük hüzün yarattı.

Capello hariç herkes Çakır’ı beğendi

Brezilya’nın evsahipliğinde düzenlenen Dünya Kupası’nda H Grubu’ndaki 3. ve son maçlarda görev alan Türk hakemler göz doldurdu.

Daha önce Brezilya ile Meksika arasındaki A Grubu karşılaşmasında düdük çalan Cüneyt Çakır, yardımcıları Bahattin Duran ve Tarık Ongun, 1974′te Almanya’da düzenlenen turnuvada maç yöneten Doğan Babacan’ın ardından Dünya Kupası’nda görev yapan ilk Türk hakemler oldu.

İlk maçında gösterdiği başarılı performansla spor kamuoyunun beğenisini kazanan Cüneyt Çakır, Cezayir-Rusya maçında da hatasız bir yönetim gösterdi. Çakır, karşılaşmada 5 kez sarı kartını kullandı.

Güney Kore-Belçika maçında ise Türk asıllı Avustralyalı yardımcı hakem Hakan Anaz görev yaptı.

http://www.theworldline.com/cakira-macta-sok-isyan-uzerine-yurudu/