Austral 1.3 Mild Hybrid 160 BG

farukcum

Kayıtlı Üye
09-Aydın
Merhabalar herkese.
İlk defa Renault aracım oldu. Austral'i beğenerek sıfır aldık ama daha ikinci gününde servise çekildi araç.
200 km civarı kullandıktan sonra eve geldik, park ettik derken önce fren ve sonra elektrik arızası verdi. Araba uyarı ışıkları ve alarm gibi uyarı sesleri vermeye başladı. Arabayı tekrar hareket ettirmedik.
Servis çekici ile geldi, çekti gitti ama sıfır araba heyecanı ile aldığımız Austral yerine Clio'ya biniyoruz şu an :) (ikame araç)
İnşallah büyük bir sorunu yoktur da bir an önce alırız arabamızı.

Uze33

Kayıtlı Üye
33-Mersin
Geçmiş olsun. Büyük şanssızlık. Araç çok yeni olduğu için akü vb baktırın diyemiyorum. Belkide beyinde sorun. Sorun çözülünce Bilgilendirirseniz sevinirim

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Geçmiş olsun, yazılımsal bir hata vardır servis sorunu çözer...

farukcum

Kayıtlı Üye
09-Aydın
Geçmiş olsun. Büyük şanssızlık. Araç çok yeni olduğu için akü vb baktırın diyemiyorum. Belkide beyinde sorun. Sorun çözülünce Bilgilendirirseniz sevinirim
Teşekkürler, tabi çözülünce yazarım buraya da.

farukcum

Kayıtlı Üye
09-Aydın

ADMİN

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Çok geçmiş olsun, radarımda olan bir araç konuyu merakla takip ediyorum...

• Beğen
Tepkiler: farukcum

farukcum

Kayıtlı Üye
09-Aydın
Merhaba herkese. Bugün aracımı teslim aldım.
Servisin dediğine göre araç çekiciden indikten sonra kendiliğinden çalışmış. Ancak bütün arıza ışıklarını da yaktığı için arabayı tamamen kontrol etmek istemişler. Araba serviste kaldığı süre içerisinden Bursa'daki fabrikadaki mühendislere aracın beynindeki verileri iletmişler. Yine servisin dediğine göre Renault yol yardım arandıktan sonra araç daha servise gelmeden bayiyi merkez aramış böyle bir araba geliyor diye. Çünkü 250 km'deki bir arabanın neden böyle bir arıza verdiği merkezin de ilgisini çekmiş.
Sonuç olarak bana söylenen elektrik tesisatındaki bir gevşeklik/temassızlık tespit edilmiş ve arızanın bundan kaynaklandığını düşünüyorlar. Aracın yol testleri filan yapılıp bana verildi. Araçta herhangi bir parça değişikliği yapılmadı.
Bu bilgiyi de buraya bırakmış olayım :)
Herkese iyi günler.

• Beğen
Tepkiler: Uze33 ve ADMİN