bana önereceğiniz bir usta kadıköy bölgesi

kangocu

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
selam arkadaşlar aranızda yeniyim umarım hiç kimsenin bir sorunu olmazda mangal partisi veya farklı bir etkinlikte buluşma imkanı olur gelelim benim sorunuma 2004 model kangom var bundan 2 ay önce araba gaz yememeye başladı 3.vites ile çıktığım rampayı 1. vites ile çıkamamaya başladım hemen rastgele bir ustaya gittim 20-25 dakika uğrastı ve beyinciye gitmem gerektiğini söyledi bende bostancıda x beyinciye gittim ve durumu anlattım elinde 1.9 olmadığını onun için kartaldan bir beyincinin kartını elime tutuşturdu ve kartal oto sanayine gittim sıkıntımı paylaştım ve beyinci direkt beyini söktü ve fiziksel olarak hiç bir sıkıntı olmamasına rağmen sadece gözle kontrol etti ve bunun flaşı yanmış dedi sonuç olarak 1500 tl sıfır beyin ancak sana 2. el çıkma beyin takarım dedi aracına programlama dahil 750 tl ni alırım dedi (çıkan beyinide kendi alacak) ve cuzdana davrandım 650 tl çıktı ve bu fiyata olurmu başka üzerimde yok dedim ve kesinlikle pazarlık yok işine gelirse dedi bende peki o zaman benim beyni tak yerine dükkanıma gidip geleceğimi söyledim ve beyni taktı arabayı çalıştırdım ageri vitesle tamirciden çıkmak için gaza bastığımda araba sanki altımdan fırlayacak yani normal ayarına geldi benim gaza basmam arızalı duruma göre gaza yükleniyordum ve arabada hiç bir sıkıntı yok tam tersine 1 yıl oldu alalı 1 yıldır kullandığımdan dahada seri ve hiç bir şey demeden çıktım gittim şimdi hiç bir sıkıntı yok ama neden tesisatı vs başka yerleri kontrol etmeden direkt beyin diyorlar ustalık şeklimi değişti parça değişim ustasımı oldular. gelelim şimdiki sorunuma arabayı çalıştırdığım zaman ısıtma lambası yanıyor stop edip tekrar çalıştırınca normale dönüyor sorunum nedir acaba pompacıya gittim yakıt akışında problem var 750 ile 1250 arasında masrafı var dedi.

Son düzenleme:

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aleykumselam. Ah bu yeni ustalar zaten ne desek bos. 1.9 mu araciniz. Bilgisayarami bagladi sorunu teshis etti. Muhtemel doğrudur. Yakit mazot pompasi felan nca o kadar gider enjektorlerede bakılır

LG-K430 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Entrapman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bazen beyine giren kablo soketlerinin içi oksitlenir temassızlık yapar sorun bundan kaynaklıdır muhtemelen..yada klasik türk mantığı aç kapa düzelir yolundan gidersen sök tak elektrik kesilince beyin sıfırlanmıştır..

Entrapman

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ısıtma bujilerinden biri arızalandıysa bu uyarı gelebilir..ama motor çalışır..zaten çalışınca motor kısa sürede gömlek içini ısıttığı için ikinci seferde lambayı söndürür diye düşünüyorum..yeterli ateşleme ısısına ulaştığı için yani..
ama ısıtma bujisinin yenilenmesi çok ucuz maliyetlidir..750-1250 rakamları hayal..söyliyeyim..izmirde benim eski kangonun ısıtma bujilerini değiştirmiştim..25 tl den 4 tane ısıtma bujisi 100 tl de montaj 200 tl ye hallolmuştu..