Başıma gelenler ...

skyblue89

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
R19 Göstergeyi söktüm aydınlatma ampüllerini led ile değiştirdim 1-2 hafta böyle kullandım sonra göstergenin arkasındaki ışığı dağıtan pleksiglass malzemenin rengi turuncu bunu söküp şeffaf renk yapayım dedim söktüm ve fark ettimki üstteki gösterge kağıdıda turuncu renkte şeffaf pleksi ile değiştirmek çözüm olmayacak geri topladım ve şuanki durum takarken bir hata yaptım sanırım anlık kaç kilometre ile gittiğimi gösteren saat çalışmıyor ama alttaki numaratör dönüyor velhasıl bu maceramızın sonu biraz kötü oldu söküp tekrar bakmadım ileriki zamanlarda söküp inceleyeceğim. gösterge kağıdını nereden bulurum internetten araştırdım ama yok kim yapar bu kioometre kadranının kağıtlarını kağıtları bulursam pleksiglassı camcıdan temin edebilirim olmadı internette satanlar mevcut

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Tabela reklam işi yapanlar ile görüşün yardımcı olabilir

skyblue89

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bugün bir oto elektrikçiden r9 göstergesi aldım çıkma çalışmayan pleksileri ve kadran kağıtları beyaz onları kendi göstergeme aktardım taktım güzel oldu tek sıkıntı benim kadran 220 taktığım 200 km/h fazla bir fark olacağını sanmıyorum ilerleyen zamanda ledlere giden besleme hattını ayırıp potansiyometre koyacağım r19larda gösterge ışık ayarı yok sanırım bende yok çünki olan varsa bilmiyorum bana bi 220 turuncu renk olmayan kadran kağıdı bulmak düştü sadece r19ların geneli turuncu sanırım 220 broadway varmı bilmiyorum 220 gri kağıt vardı adamda set olsaydı alacaktım onlarıda ama sadece hız göstergesi gri diğer göstergeler siyah oda çok sırıtacaktı ondan onu almadım .. bakalım arabayı şuan istediğim gibi yaptım aklımda başka projelerde var şuana kadar araca yaptıklarım güneş yanığından komple dıştan boya yapıldı aracın taban tavan kaput ve bagaj kısmına silecek motoru ve kalorifer motorunun olduğu yerler ses yalıtımı yapıldı göstergede tamam aklımda sis lambası araç içi ip neon uygulaması , ayak aydınlatması var bakalım durumlar el verdiği süreçte aracıma bunlarıda zamanla yapacağım