Çalınmış Bulunmuş Arabalar Hakkında

karpuz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Megane 2 almayı hayal ediyorum. Hatta bütçeme uygun ve takas şartlarımı kabul eden 2 tane satıcı buldum. Sorum şu: Araçlar daha önceden çalınmış bulunmuş. Birinin emniyet tarafından şasi nosu değiştirilmiş. Ruhsata vs işliymiş. Resmi işlemmiş yani. Bu tip durumlar sıkıntı çıkarırmı? Satarken vs bunu özellikle belirtmeye neden gerek duyuyorlar? Bu ve buna benzer aklıma gelmeyen sorularım için sizlerden yardım bekliyorum. Trafik sigortası ve kasko yaparken sıkıntı çıkarmı çıkmazı gibi...

karpuz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hiçmi bilen yok ??? Yarın arabayı takasa verebilirim o yüzden acil bilgi lazımdı ama...

burakdinler

Burak DİNLER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
eger şaşi numarası emniyetçe değiştirildiyse ve kesinse bence sıkıntı olacagını sanmıyorum..tabi yine aracı almadan emniyete gidip iyice araştırma yapmak lazım..bu devirde babana bile güvenmiyeceksin..ama şöylede bişey var ben olsam böyle sıkıntılı işi olan araca girmezdim..çünkü sana göre sıkıntısı okadara önemli olmayabilir ama alacak olan kişinin aklında soru işaretleri çogalır satarken sorun yaşayabilirsin...

Jokey

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kaskosal bi sıkıntı ya$ayacagini sanmiyorum , aracin hasar durumunu incelemeniz yeterli olacaktir. Sigortasal'da ayrica bir problem olacagini sanmiyorum sigorta $irketleri icin aracin markasi ve surucu ehliyetinin durumu baz alinarak sigorta fiyati cikartiyor. $a$i no'sunun degi$tirilmi$ olma sebebide eger $a$i no kopyalama olayina girildiyse eger araci guven altina alabilmek adina yapilmi$tir. Detayli bilgiyi emniyettende alabilirsiniz bu tarz durumlarin aciklamasini genel müdürlükler yapar.

ÖzgürYaşam

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu tür araba alma derim ben,dosyasında hepsi çıkıyor satarken sıkıntı olur.alacaksanda git dosyasına bak çalıntı buluntu araç hasarlı araçla pert arası araç gibi sayılıyor satarken.

karpuz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
2 araç var birisi sanırım o tip bir durumdaydı. Diğeri ise bana yarın fiyat verecek. Benzinli megane hb 2 side. Bakalım hayırlısı. Yarın yine bir tanıdığa sorayım bakalım o ne diyecek. Emekli polis anlar herhalde bu işlerden.

karpuz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Az önce arayıp sordum. Ruhsata işlenmişse ve emniyette durumla ilgili kayıtlar varsa hiçbir sıkıntı olmaz dedi. Aynı zamanda araç alıp satan birisi bu bahsettiğim kişi. Kısmetse yarın 5. renomu alacağım inşallah :) Her defasında niyetleniyoruz bir sıkıntı çıkıyor inşallah hayırlı bir takas olabilir yarınki.

*İstanbullu

Çılgın Kangoocu-009,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
bence sakat iş

burakdinler

Burak DİNLER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
al sat yapacaksan sıkıntı olabilir satarken biraz bekletebilir zor satılabilir bence..ama senin kafana yattıysa sorun yok..:eyv

karpuz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
Şimdiki aracımı al sat yapmak için almıştım ama bu ara piyasa inanılmaz durgun. Paraya sıkışanların dışında normal fiyatına bile temiz araba zor bulunuyor. Elimizde 2 tane vardı sattık. Şimdi alacak araba bulamıyoruz. Bu araçlardan birini alırsam bu şahsi kullanımım için olacak. Onun haricinde al sat için ayrıca araç bakacağım.