Coupe Direksiyondan Gelen Ses

RobGokhan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba.
Megan Coupe 1.6 2002 model aracımda şehir icin kullanimda herhangi bir ses yapmazken, şehir dışı yani uzak yola çıktığımda belirli bir kmden sonda direksiyondan uğultu sesi gelmekte fakat bu belirli bi yerde gelmekte saga sola çevirince susuyor ama o belirli noktaya gelince uğultu yapıyor. Sizce sorun nedir sanayide kandirilmamak adina soruyorum ?

Emrebali05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
frene basınca ses kesiliyor mu

RobGokhan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam onu denemedim, daha doğrusu fark etmedim bir deneyim eger oyle bir durum varsa neyden suphelendiniz.

Emrebali05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam onu denemedim, daha doğrusu fark etmedim bir deneyim eger oyle bir durum varsa neyden suphelendiniz.

fren kaliper pimlerinden şüphelendim eğer fren yaparken kesiliyorsa kaliper salmadığı için balatalar diske sürtüp uğultu yapıyor ve direksiyon ve pedallarda titreşime sebep oluyor ve benim çok başıma geldi uzun yolda frene basınca veya sizin gibi direksiyonu sağa sola çevirince kesiliyordu ve şuan mevcut olan sorunumdu hatta daha bugün pimleri söküp temizledim sol pimin biri paslanmış kaliperin içinde hareket etmiyordu içini dışını temizleyip geri taktım örnek bir video atıcam aklınızda fikir oluşur
https://www.youtube.com/watch?v=wJz8AM1fUik&list=WL&index=22