Durunca damlayan yağ

muratkara

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar merhaba,
Aracımla bir yere gidip geldikten sonra durup altına baktığımda sağ ön tarafta yerde avuç içi kadar yağ damlaması lekesi oluşuyor. Bunun sebebi ne olabilir nereden başlamak lazım yardımcı olur musunuz ?

*Renault9

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aynı şey benim araçtada oluyordu. Motor yağında eksilme yoktu usta aks körüğünü değiştirdi ve kesti. Baktırmanızda fayda var.:eyv

ROADFOX

Kerem SAYARI, T.C. Vatandaşı,
Başkan
Bilgi Girilmemiş
aks körüğü+keçelerden vs sızdırmalardada olabilir karterde birikip o sızdırmaya neden olabilir motoru temizleyip gözle kontrol ederseniz görülecektir...

34PF221

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
motor yagında ölçum yapın eksılme yoksa eger şanzuman yagını sızdırıyor olabılır birde aks körugunde gress yag oldugu için katı oldugu ıcın akma nadır olur
siz alttan bı mazotla yıkayın bıraz kullanın zaten nerden geldıgı bellı olucak ama bnce karter kacırıyor tahmınımce

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Motorun altına balata temizleme spreyi sıkıp temizle daha sonra nereden kaçırdığını net olarak görebilirsin...

muratkara

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Geçen gün aracın altına yatıp detaylı inceledim ve aks körüğünden olduğunu gördüm. Sadece körük değiştirmektense komple aks değiştirilecek. Dönüşlerde aks kafasından gelen ses de kesilmiş olur böylece