Enjeksiyonu kontrol ettirin uyarısı!

*Burak Yılmazer

Burak Yılmazer,
Başkan
34-İstanbul
EGR egzoz gazının bir kısmını yeniden yakılmak üzere yanma odasına geri gönderen düzenektir. Böylece yakıttan tam yanma ve düşük emisyon amaçlanmıştır. Fakat güçten çalıp çalmadığını tam bilmiyorum. Sanırım az bir şey güç düşüşüne sebep oluyordur. Kalitesiz yakıt veya kirli hava vs sebeplerle tıkanma veya arıza yapma oranı yüksek; bu durumda genelde iptal yoluna gidiyorlar.

sedatty

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
EGR egzoz gazının bir kısmını yeniden yakılmak üzere yanma odasına geri gönderen düzenektir. Böylece yakıttan tam yanma ve düşük emisyon amaçlanmıştır. Fakat güçten çalıp çalmadığını tam bilmiyorum. Sanırım az bir şey güç düşüşüne sebep oluyordur. Kalitesiz yakıt veya kirli hava vs sebeplerle tıkanma veya arıza yapma oranı yüksek; bu durumda genelde iptal yoluna gidiyorlar.

Bilgilendirme için teşekkür ederim.
Mais değişti parça dediğine göre iptal edilmeyip değişti sanırım.
Ama bu parçanın çalışmaması enjeksiyon hatası neden verir pek anlamadım.
Anlamamam da normal zaten ya neyse :)

*Burak Yılmazer

Burak Yılmazer,
Başkan
34-İstanbul
Bilgilendirme için teşekkür ederim.
Mais değişti parça dediğine göre iptal edilmeyip değişti sanırım.
Ama bu parçanın çalışmaması enjeksiyon hatası neden verir pek anlamadım.
Anlamamam da normal zaten ya neyse :)

Kalitesiz yakıt veya kirli hava vs sebeplerle tıkanma veya arıza yapma oranı yüksek

aynı zaman da ENJEKSİYON içinde çok zararlı

sedatty

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar devir daim vanası değişti yakıtım çok arttı! Ne yapacağız? Bilen var mı?

Turkuaz07

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar,

İstanbul Ayvalık arası enjeksiyonu kontrol ettirin uyarısı çıktı. Beraberinde start stop kontrol ettirin de diyor, stop edip çalıştırınca gidiyor. Aynı şekilde hız sabitlenme ve sınırlama da çalıştırılmak istendiğinde kontrol ettirin uyarı verip çalışmıyor. Ayvalık a 100 km kala oldu bu sorun, sonra yol yardım çağırdım, Edremit servisten geldiler, bilgisayara bağlayıp sorun görünmüyor yine olursa servise uğrayın dediler, uyarıları silip gittiler.

Daha sonra Marmaris - Datça ya kadar bir hata almadım, oradan çıktım fethiye ve sonrasında kaş a kadar da hata almadım.
Kaş tan çıkıp İstanbul a gelirken Afyon - Kütahya arası aynı hatayı aldım. Ve yine cruise kontrol kullandıktan sonra oldu.

Uzun yol yapınca oluyor enterasandır. Ve eve kadar geldim, sabah tekrar çalıştırdım, hata duruyordu, hız sabitleme tuslatrına basıp çekince hata gitti. Benim sistemsel bir sorunum var sanırım?

Ama şimdi bir hata görünmüyor diye sallayacak servis beni. Sonraki hatayı da garanti sonrası yaşarsam ve uzun yolda yine bu arıza ışıkları yanar ve elektronik sistemleri kullanamazsam ne olacak?

Sorun hakkında bilgisi olan ve serviste nasıl yol izlemem gerektiğini bilen var mı?

Saygılar, sevgiler...
Ben defalarca yaşadım ve çözüm yakıttan kaynaklı çıktı shell den alınca hata vermedi bilginize

Onur1734

Kayıtlı Üye
34-İstanbul