genel bakım parçaları geldi

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
selamun aleykum.
aracımın uzun bir zamandan beri ihtiyacı olan parçalarını sipariş etmiştim. kargo bu gün elime ulaştı.
fren vakumundan yağ kaçırıyordu. yağ kaçırmasını yaptım sıvı conta ile ama bu sefer vakumu azaldı. mecbur bir tane yeni almak zorunda kaldım. birazda hasar gördü aç kapa yaparken.
hava filtresi 11 bin km olmuştur. fiyatı uygun alayım dedim.
yağ filtresi aynı şekilde 11 binden fazladır belki o.
fren vakum contası almak lazımdı. sizce fren vakum contasına sıvı conta süreyimmi yok öylece takıp sıkayımmı?
frenlerim de balatası ve diskler bitmişti. aslında sadece balata alıp muayeneden geçmezse diski öyle alıcaktım ama en iyisi sağlam olsun deyip aldım. müsait olunca parçları değiştireceğim inş.
CASTROL CRB RX TURBO 15W40 Motor Yağı 4 motor yağı aldım. aracım yağ yaktığı için 15 40 koyuyorum. zannederim krank keçesinden de kaçırıyor. elim biraz daha açık olsaydı onuda alıcaktım ama şu an için maddi sıkıntılıyım. inş oda ileriki bir zamanda.
https://urun.gittigidiyor.com/yapi-...e-250x50mm-iskence-sikistirma-aleti-301772212 birde şunu aldım. ön fren kaliperinin pistonunu içine yitmek için. inş iş görür fiyatının ucuz olması beni korkutmuyor değil. yağ filtresinide bununla sökmeyi düşünüyorum. inş beni yormaz. montaj resimleri ayrı bir konuda resimli anlatım şeklinde olacak inş.
sormak istediğim fren balatasının içinden resimdeki vidalar çıktı ne işe yarıyor sizce?
hava filtresi bu şekilde mi oluyor. arkasındaki sünger gibi şeyi çıkarmam gerekmiyor herhalde? daha önce tofaş aracımın öyle bi süngeri yoktu çünkü.
bu işleri yaparken öneriniz varmıdır?
V3PplP.jpg
nJjPAR.jpg
vJXzgp.jpg
1GVPYG.jpg
LOZPpb.jpg
rJ6Lg1.jpg
7y7moa.jpg

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı olsun frenlerden çıkan cıvataları fren balatası nı sökerken göreceksiniz kutudan çıkan yeni civata ile değişin ,hava filtresi eskiden elyaf sız idi artık elyaflı yapıyorlar galiba yollarımız çok tozlu olduğu için [emoji17]

ahmet27

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayırlı olsun frenlerden çıkan cıvataları fren balatası nı sökerken göreceksiniz kutudan çıkan yeni civata ile değişin ,hava filtresi eskiden elyaf sız idi artık elyaflı yapıyorlar galiba yollarımız çok tozlu olduğu için [emoji17]
Eyv. Tesekkurler

LG-K430 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi