Kalöfier ızgarasından havalandırmadan gelen hava

korkmaz_kn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracım renault scanic 1 2000 model benzinli 1.6 16v seyir halindeyken özellikle şehirler arası yolculukta ön göğüsten kalöfier ızğarasından yani havalandırmadan sanki fan çalışıyormuş gibi hava geliyor fanın kapalı olmasına ragmen sicaklık ayarı sicaktaysa sicak hava ayarı soğukdaysa dışarının sicaklığıyla eş değer sicaklıkta hava veriyor havayı cama yada ayağı üflemeye ayarladağım zamanda bu kısımlardan fan açık olmamasına ragmen hava veriyor kışın özelikle daha fazla sıkıntı oluyor uzun yolda arabanın içi ateş gibi oluyor soğuk ayarına alıncada buz gibi ediyor içeriyi fan açık değilken fan motoru çalışmıyorken hava vermesini istemiyorum otaban hızlarında. Bunun bir çözümü var mı arkadaşlar?

Emrebali05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hava sirkülasyon ayarını içeri konumuna almanız gerekiyor dışarı konumdayken rüzgarın etkisiyle havayı içeri verir fan çalışmasa bile tek yapmanız gereken kademe ayarı ayarlamak

korkmaz_kn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hava sirkülasyon ayarını içeri konumuna almanız gerekiyor dışarı konumdayken rüzgarın etkisiyle havayı içeri verir fan çalışmasa bile tek yapmanız gereken kademe ayarı ayarlamak

sirkülasyon ayarı içeri doğru almak için bir tuş yok fan tuşunu sola doğru çevirerek birinci kademe fan ile birlikte o konuma getire biliyorum
url

Emrebali05

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sirkülasyon ayarı içeri doğru almak için bir tuş yok fan tuşunu sola doğru çevirerek birinci kademe fan ile birlikte o konuma getire biliyorum
url

o zaman tek çareniz havayı konsol ızgaralarına verip bütün ızgaraları 0 konumuna alıp kapatmak hava girişini sadece böyle durdurabilirsiniz

korkmaz_kn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkür ederim çok zahmetli bir iş ama yapacak başka bir şey yok