Kangoo 2-3 Far Yıkama Yapımı

orhang

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar. Far yıkama olmayan aracıma far yıkama yapmak düşüncesiyle çıktığım yolda bugün işyerinde boş aktimde şemayı bitimiş bulunmaktayım. Aracımla farklı şehirlerde olduğumuz için uygulamaya sokamadım. Ama yapmak isteyenler için Şemayı ve Anlatmını Paylaşmak istedim.

Fotoğrafı güncelledim fakat ilk posta ekleyemedim mesaj düzenleme paneli kayboldu. Adminlerimiz düzeltirse sevinirim

Moderatörün son düzenlenenleri:

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Güzel proje inşallah sorunsuz yaparsınız. Şahsi fikrim far yıkama özelliği çok gereksiz bence. ön cam motoruna paralel yaparsanız anahtarla uğraşmanıza gerek kalmaz.

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kışın özellikle gece yolculuğu yapıyorsanız veya yaşadığınız bölgedeki yollar çamurlu ise far yıkama büyük bir ihtiyaç oluyor. Yılda bir iki kez lazım olur ama öyle bir an geliyor ki keşke olsaydı diyorsunuz. Güzel proje bende depo bekliyorum benzeri için :)

orhang

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Güzel proje inşallah sorunsuz yaparsınız. Şahsi fikrim far yıkama özelliği çok gereksiz bence. ön cam motoruna paralel yaparsanız anahtarla uğraşmanıza gerek kalmaz.
öyle olursa sürekli ön cama su atar hocam. o yüzden elektrik ön cam su motorundan röleye gelecek rölede farları açtığımız zaman 2. motora elektriğin yolunu açacak. Yani far yıkama sadece farlar açıkken çalışacak

orhang

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kışın özellikle gece yolculuğu yapıyorsanız veya yaşadığınız bölgedeki yollar çamurlu ise far yıkama büyük bir ihtiyaç oluyor. Yılda bir iki kez lazım olur ama öyle bir an geliyor ki keşke olsaydı diyorsunuz. Güzel proje bende depo bekliyorum benzeri için :)
Böyle şeyleri yapmaya meraklı olduğum için projeleri planlayıp hayata geçiriyorum hocam. Ama bu biraz geçe kalacak çünkü araç ve ben çok uzaklardayız ve en az 3 ayda uzak kalacağız. İlk yapan kim olacak bakalım. Projeyi her araçta uygulayabilirsiniz.