Klima Soğutmuyor

NihatO

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar, 2013 faz1 1,5 dci, clio 4'e sahibim. Aracımın kliması kafasına göre çalışıyor, şöyle ki şehir dışı 4. 5. viteste giderken soğuk üflerken şehir içinde, dur kalk yaptığımız zaman vs. gibi muhtelif zamanlarda devreden çıkıp adeta ateş üflüyor :sinirli

Klimacı usta dedi ki kompresör ve petek değişecek, internetten yaptığım araştırmalara göre de çoğu arkadaşımız klima evaporatör sondasını değiştirip sorunsuz kullanıyorlarmış. Sizce durum nedir?

İzmir'de güvenilir olarak deneyimlediğiniz tavsiye edebileceğiniz usta var mı?

Ayrıca başka bir sıkıntım daha var, hız sabitleme tuşum çalışmıyor, tuşa bastığımda hız regülatörünü kontrol ettirin yazıyor, obd ye bağladığımızda regülatörde kısa devre gözüküyor, ayrıca radyo anteninde de kısa devre gözükmekte. Aynı şekilde izmirde tavsiye edebileceğiniz oto elektrikçi var mı?

Teşekkürler.

ariza

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aynı sorun bende de oldu geçen ay. dur kalkta komprosör çalışmasına rağmen sadece hava üflüyor du, uzun yolda ara ara yine soğuk yerine dış hava üflüyordu. sorunu kısmen çözdüm. altta ki linkte yer alan ürünü aldım ve değiştirdim sonuç olarak dur kalk trafiğinde eskiye oranla biraz daha iyi ama uzun yolda sürekli soğuk. komprosörde sorun olsa hiç çalışmaz, muhtemelen sorun petek.

https://www.akbayrenault.com/urun/c...-3-scenic-3-evaparator-isi-kaptoru-277239472r