Laguna 2 Dikiz Ayna Tanımı ve Ayar Düğmesi

smlbhr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bilindiği gibi bazı Megane 2 parçaları Laguna 2 araçlarına uymaktadır. Burada 2 parça hakkında bilgi paylaşmak istiyorum.
1* Laguna 2 Dikiz Ayna kumanda düğmesi görüntü olarak Megane 2 /Scenic araçlarına uymaktadır. Hatta iğne üzerindeki 26522 gibi numaralarda.Ancak bu numaralar parçanın değil iğnenin dizilişinin numaraları. Laguna 2 aracın kumanda düğmesinin içinde birde entegre panosu vardır. Megane da bu pano yoktur.
(Laguna2 nin 210tl Megane2 nin 88tl idi.Ben takmıştım.Ancak 20-30dakika sonra yanık kokusu geldi. Hem bu düğme hemde sol dikiz aynanın katlanır motoru yanmış. Mecburen düğmeyi değiştirdim).
2* Aynanın katlanır motoru için oto elektrikcisine tv tamircisine gittim. Bu aynaların açılması çok zor, açılsada kapatılamaz dediler.
Bende alyans uçlu takımlarla aynayı açtım. (Açarken çark dişlerin konumunu belleyin hatta cep telefonuyla resmini çekin.)
Aynanın boyalı kapağını çıkarınca aynanın etrafında döndüğü 1,5cm çağında mil var. Tırtıklı yüzük (pul) ile sıkıştırılmış. Bu pulu tornavidayla çıkarmaya çalışın.
gözüken 12Voltluk motorlardan 3 adet var. 2 tanesi aynanın yukarı aşağı,diğeride aynanın katlanması için.
Alttaraftaki alyans uçlu 4-5 adet vidayı çıkarınca motor elinize gelecektir.