Lastik kaptörünü kontrol ettiriniz

ibrahim67

Kayıtlı Üye
67-Zonguldak
Merhabalar Arkadaşlar
Yılbaşında fluence icon paket araç aldım. Geçen lastikleri değiştirdim sonrasında lastik kaptörünü kontrol ettiriniz diye bir hata vermeye başladı.
Bunu neden yapar sizce ?

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Merhabalar Arkadaşlar
Yılbaşında fluence icon paket araç aldım. Geçen lastikleri değiştirdim sonrasında lastik kaptörünü kontrol ettiriniz diye bir hata vermeye başladı.
Bunu neden yapar sizce ?

Merhaba , sibopların üzerinde basınç sensörü var. Hangi jant nereden söküldüyse tekrar oraya takılması gerekir , yoksa hata verir okumaz.Sibopların üzerinde renkler olur , kapı etiketinde hangi renk sibop ne tarafa takılacak gösterir.Cihazla tanıtmak gerekebilir.
Bir ihtimalde lastikçi söküp takarken levye ile sensöre hasar verdirmiş olabilir.

ibrahim67

Kayıtlı Üye
67-Zonguldak
Merhaba , sibopların üzerinde basınç sensörü var. Hangi jant nereden söküldüyse tekrar oraya takılması gerekir , yoksa hata verir okumaz.Sibopların üzerinde renkler olur , kapı etiketinde hangi renk sibop ne tarafa takılacak gösterir.Cihazla tanıtmak gerekebilir.
Bir ihtimalde lastikçi söküp takarken levye ile sensöre hasar verdirmiş olabilir.
Bu siboplar dümdüz siyah renkte.
Acaba o dediğiniz parça mı yok benim araçta.

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Bu siboplar dümdüz siyah renkte.
Acaba o dediğiniz parça mı yok benim araçta.

Dışarıdan bakıyorsanız normal siboptan hiç bir farkı yok , sensör sibopların dibinde jantın içinde.Eğer lastikleri jantlarıyla birlikte söküp , başka jant lastiğe (yazlık/kışlık) geçti iseniz yine bu olacaktır.

Bu parça aracınızda olmasa öncedende uyarırdı.Belli ki istem var aracınızda.Ne olduysa lastik değişiminde olmuş.

• Beğen
Tepkiler: ibrahim67