Media Nav Evo Driving Eco Menüsü ve Sıcaklık Gösterimi Aktivasyonu

mstdrms

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar, ben bu menüyü aktif ettim, hatta çalışsın diye gereken modülünü de aldım fakat araçta nerede olduğunu bulamadım, sanırım torpido gözünün iç kısmında fakat torpido kapağını da çıkaramadım... Bilen varsa yazarsa sevinirim.50f5e0228a2325258c624c23493b9a71.jpg

Mi Note 10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ieb93

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracınızda bu tesisatın olmama ihtimali çok yüksek. Obd kanalından bağlayabilirsiniz. Yapan arkadaşlar var formda.

Clioteam24

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
helal olsun ne diyeyim Allah ne muradın varsa versin bende bic modul arıyorum aracım 2019 0.9 joy

mstdrms

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracınızda bu tesisatın olmama ihtimali çok yüksek. Obd kanalından bağlayabilirsiniz. Yapan arkadaşlar var formda.
Şansımı deneyeyim diyorum da, çekmece tipi torpidoyu sökemedim... Bir şekilde sökebilsem de o malum boştaki halı bulabilsem en azından durumu anlayacağım.

Mi Note 10 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mustafa karakoç

Kayıtlı Üye
07-Antalya
Merhaba arkadaşlar,

Bu akşam birkaç aylık uğraşmalarım sonucunda Media Nav Evo cihazının ekranında sıcaklık gösterimini, havalandırma bilgisi, park sensörü mesafesi gibi bilgileri gösterebildim. Sitede bir arkadaş bunu arduino kullanarak yapmıştı ama sadece sıcaklık gösteriliyordu onun ekranında sanırım ve o sıcaklık da motor sıcaklığıydı.

Ben araçta Renault'un kendi orjinal BIC modülünü kullanarak bu işlemi gerçekleştirdim. Modülü alıp direk aracınıza taktığınızda çalışmıyor modül, araca göre programlanması gerekiyor çalışması için.

Bu modülün programlanması için birkaç yetkili servis ile görüştüm fakat modülün varlığından bile haberleri yoktu, o yüzden programlanmasını yaptıramadım. Biraz internette araştırınca ücretli olarak bunu yapan kişilere denk geldim.

Aşağıda verdiğim videoda Driving Eco menüsüne girmeyi unutmuşum, ama aracın yol bilgisayarını sıfırladığım için oradaki bütün değerler de sıfır olarak gözüküyordu.

Eğer bu konuda yardıma ihtiyacı olan arkadaşlar varsa konunun altına veya özelden mesaj atabilirler, ben ücretsiz olarak her şeyini en ince noktasına kadar anlatacağım istek gelirse bu konuda.

Hocim tel verirmisin zira benim 2018 icon aracimda calisan andriod multumedia kapi acik havalandirma orjinal park sicaklik vs 2015 model aracda gostermiyor ayni cihaz 2015 iconda bic modul yok dediler aldim nasil yol izlemeliyim tskler