megan 2 dizel motordan gelen dikiş makinesi gibi ses

atilladonmez

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba.2010 model 6 vites megan 2 dizel aracım var. memleketten dönerken motordan ses takır takır gibi ses gelmeye başladı. istanbula dönünce ustaya götürdüm. ama ses kesilmişti. bu gün tekrar başladı. boşta ve rölantide iken sen gelmiyor. ama boşta iken de gaza basınca yüksek devirde dikiş makinesi gibi ses geliyor. ustaya götürdüm. sökmemiz lazım dedi. bende üsten değilde alttan sökün ilk dedim. umarım tespit edebilirler. sizce sorunum nedir. umarım çok pahalı bir arızası yoktur. yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

burakcankaya

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam aynı sorunu bende yaşadım. Bendeki araba 1.6 16V LPG li bir kaç yere gösterdim LPG diyen oldu subap diyen oldu eksantrik yağlayıcısı diyen oldu. En son bir arkadaşımla konuşurken bostancı sanayide ustam var 10 yıldır ona gidiyorum birde oraya göster dedi. Tamda bunun üzerine sabah ilk marşta şakırtı sesi de eklendi. Fakat gel gelelim şakırtı sesi ilk çalışmada oluyor sonrasında olmuyordu. Ben arabayı ne zaman bostancı sanayide ustaya götürsem ses kesiliyordu. En son arabayı bıraktım sanayiye 2 gün marş yapmayın dedim. 2nci gün sonunda arabayı çalıştırdıklarında bahsettiğim tüm sesleri duymuşlar. Direk olarak bana yağlı kasnak arzası dediler. Arabayı yeni aldığım için triger v.s. değişti dediler fakat güvenemedim madem öyle triger setinide değiştirin dedim. Bana Ekim 2011 de 3000 TL ye patladı. Fakat günün sonunda araçta gram ses kalmadı bazen çalışıyormu yoksa stopmu etti diye tereddüt yaşıyorum.

Yapılan İşlemler:
Yağlı Kasnak Değişimi
Eksantrik sabit dişlisinde aşınma başladığı için eksantrik dişlisi değişimi
Triger Seti Değişimi (Gergi kasnak v.s. dahil)
Sol Ön Salıncak
Alternatör Kayış Setinin değişimi (Gergi kasnak v.s. dahil)
Sökülünce Eksantrik keçelerinde yap kaçaklarıda çıktı keçelerin değişimi
Antifiriz değişimi (Ne zaman eklendiği bilinmiyordu tedbir amaçlı değişti.)
İşçilik