Megane 1 1.6v16 Hararet İbresi ile Başım Belada :(

msy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
[video]https://www.facebook.com/groups/1866450753579817/permalink/2379259148965639/[/video]
Selamın aleyküm
2001 model 1,6 v16 aracımda bir problem var çözümü bulamadık sizlerdende yaşayan varsa bilgi almak isterim..
Aracın harareti düzensiz çeyrekte yarımda yarımın üstünde sürekli olarak keyfine göre gezmekte özellikle son 3-4 gündür çok oynamaya başladı 3-4 saniye gibi kısa sürede ortayı geçiyor sonra tekrar yarıya iniyor veya çeyreğe düşüyor termostat ve ısı müşürü sıfır mais marka orjinal taktım problem aynı şekilde devam etmekte motoru gösterdim bugün ustaya hararet yapma hortum şişirme fan açmama gibi problemler yok kesinlikle ama ibre kafasına göre takılıyor(Araç 170.000km de lpg siz)

Bunu yaşayan var mı sorun nereden kaynaklanıyor nasıl çözebiliriz ?

Desteğiniz için teşekkür ederim.

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat
hocam çözdünüz mü bilmiyorum ama her şey sağlam demişsiniz göstergede problem olabilir gösterge sökülüp bakılmalı.
Sorunu çözdünüz mü?

byVICIL

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba,

Göstergeyi söküp benzin ibre motoruyla hararet ibre motorunu değiştirin (motor kodu GTI21657327-5). Bu motorlar birbirinin aynısıdır. (Bende öyleler) Hararetteki sorun düzelirse ki düzeleceğini düşünüyorum, benzin göstergesi sapıtacaktır. Benzin tarafına aldığınız motoru yenisi ile değiştirisiniz düzelir. İstanbul cevizlibağ tarafında gösterge tamiri yapanlar var. Pandemiden fırsat bulup gidemedim. Bende de biri bozuk motorların. İlk fırsatta değiştireceğim.