megane 2 hoparlör tavsiyesi

oky13

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
merhaba, aracım megane 2 hb dinamik. aracın kendi hoparlörlerinde ses kötü değil ama iyi de değil. Android multimedya teyp taktım. ses 20 lerdeyken fena değil ama 25 lere gelince kalite düşüyor (kendi teybinde de böyleydi). Temiz, kaliteli ses ve ortalama bass alabilmek için bütçeyi uçurmadan ne yapabilirim? hangi marka hangi hoparlörü takabilirim?
Çok yüksek ses ve çok güçlü bir bass ihtiyacım yok (olsa iyi olur ama) önceliğim sesi temiz ve kaliteli şekilde alabilmek.
Bilenler yardımcı olursa sevinirim.
eski konulara baktım ama ürünler güncel değil maalesef.

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat
ben sony'ciyim. kendi aracıma sony taktım. bendekiler 16cm arabam R19. sizin arabaya kaç cm olur bilmem ama marka olarak sony tam bi f/p

oky13

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bende sony i severim ama benim hiç bir fikrim yok bu konuda. Yani marka tamam sony olsun ama nereye ne takılması gerekir, hangi güçte hoparlör alınmalı gibi konuları hiç bilmiyorum. Oto teypçilere de güvenemiyorum.

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat
teypçilere sorma onlar en çok kar edeceği markayı takar. ölçülerini öğrenmen lazım. ya megane 2 sahipleri söyler yada kendin ölç fark etmez. kaç cm olduğunu öğrendikten sonrası kolay. beğendiğimiz serileri söylerim.
Bende sony i severim ama benim hiç bir fikrim yok bu konuda. Yani marka tamam sony olsun ama nereye ne takılması gerekir, hangi güçte hoparlör alınmalı gibi konuları hiç bilmiyorum. Oto teypçilere de güvenemiyorum.

LeoFat

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba, yanıt geç olmuş olabilir, megane 2 tüm kapı hoparlörleri 13 cm dir ama arkalara sanırım 16 da oluyor; benim tavsiyem temiz ses için kapılara mid takmanızdır, eğer mümkünse arka pandizot varsa 17 ila 20 cm bass hoparlör gayet tatminkar olur.