Megane 2 klima açıkken stop ediyor :(

korayceliksoy

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyi günler,
Aracım 2004 model megane 2 dynamic. Aracımı Lpg'de kullanıyorum. Klima açık olduğunda giderken hiç bir sorun yok fakat durmak için debriyaj bastığımda devir çok hızlı düşerek aracımı stop ediyor. Bunu sürekli yapmaya başladı klima açık olduğu zaman. Lpg gittim tüm bakımlarını yaptırdım geçmedi. Motorcuya gittim oda görünürde bir sorun olmadığını belirtti. Bu sorun neden kaynaklanır yardımcı olursanız sevinirim

By_hdR*

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu sorun bende de olmaya başladı bazen aracı ilk çalıştırdıktan 2 dk sonra klima açıyorum devir 1 in altına düşüyor stop edecek gibi oluyor yola çıkıyorum ve stop ediyor ? Nedir sizce sorun ??

By_hdR*

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Az önce ustaya götürdüm , WURT katkı maddesi kat dedi eğer düzelmezse gel BOĞAZ KELEBEĞİNİ Temizliyeceğiz dedi...

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Katkı maddesi kesinlikle koymayın. Tek çözüm Boğaz kelebeği temizliği.

By_hdR*

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Katkı maddesi kesinlikle koymayın. Tek çözüm Boğaz kelebeği temizliği.
Hocam Renault ustası önerdi bende kattım, 3 yıldır arac bende ilk defa eklettim aracım benzinli. Boğaz kelebeği temizlenmesi gerekli diye bende düşünüyorum, şuanda benzinde kullanıyorum.. Zararı olur mu bu katkı maddesinin ?

RedFoX

Levent
Süper Moderator
14-Bolu
Hocam Renault ustası önerdi bende kattım, 3 yıldır arac bende ilk defa eklettim aracım benzinli. Boğaz kelebeği temizlenmesi gerekli diye bende düşünüyorum, şuanda benzinde kullanıyorum.. Zararı olur mu bu katkı maddesinin ?
Keşke katmasaydınız. 1-2 ay sonra yakıt filtrenizi değiştirin. Belli bir süre benzinle kullandığınızda bi nebzede olsa bogaz kelebeği temizleniyor. Fakat kesin çözüm boğaz kelebeğini temizletmek Benimki de benzinden gaza geçerken stop ediyordu 2 senedir problem yok şükür ;) 4-5 ay arayla 100 km civarı benzinle kullanıyorum.

cool_ive45

Kayıtlı Üye
45-Manisa
Konuyu Hortlatacağım... Birebir aynı sorun bede de devam ediyor. Var mıdır bir çözümü bu işin. Ne LPG ci Ne de motor ustası bir sorun bulamıyor. Boğaz Kelebeği 2 yıl önce temizlendi. 2 yılda tekrar kirlenir mi?