Megane 3 2013 1.6 16 V cvt

shoesmaker

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar forumda yeniyim.. 2013 1.6 cvt şanzıman otomatik megane aracımla dün yolda kaldım. Araba gaz kesti.. Sarı renk motor arıza lambası yandı. Motorun sesi sanki traktör motoru gibi çalışmaya başladı o anda.. Gaza yüklendim fakat nafile araç çekmedi. Stop ettim.. Özel servisi aradım.. Yarım saate falan geldiler. Arabayı çalıştırdılar herşey normal olmuştu... Cihaza bağladılar... Çıkan arıza sadece 4 ncü silindirde ateşleme hatası veriyordu... Bujiler bobinler bakıldı. Hepsi temiz çıktı... Aynı sıkıntıyı bu sabah yine yaptı... 10 dakika sonra normale döndü... Böyle bir durumla karşılaşan oldu mu acaba. Saygılarımla

shoesmaker

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Nolur arkadaşlar acil yardım edin... Tecrübe eden böyle bir durumla karşılaşan varsa bilgilerini paylaşsın. Teşekkürler

Serdar55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
lpg limi aracınız..ilk çalıştırdığınızda benzinlemi çalışıyor ...subaplar lpg ye uygunmu değilse değiştirin..en önemlisi iyi bir usta bulun
Nolur arkadaşlar acil yardım edin... Tecrübe eden böyle bir durumla karşılaşan varsa bilgilerini paylaşsın. Teşekkürler

shoesmaker

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet aracım lpg li. Benzinle çalışıyor. Hatta ara ara haftalık olarak hep benzinde kullanmaya çalışıyorum. Yaşadığım sorun subap sorunu mu sizce.. Mesela bugün hiç bir sıkıntı yaşamadım.. Ara ara olması kafamı kurcalıyor

Serdar55

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet aracım lpg li. Benzinle çalışıyor. Hatta ara ara haftalık olarak hep benzinde kullanmaya çalışıyorum. Yaşadığım sorun subap sorunu mu sizce.. Mesela bugün hiç bir sıkıntı yaşamadım.. Ara ara olması kafamı kurcalıyor
Benzinde olmuyor da lpg deyken oluyorsa büyük ihtimalle lpg dendir.ciddi sorunlarla karsılaşmadan subap ları kontrol ettirin

SM-G610F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Headhunter117

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam size şöyle bit tavsiye vereyim. İyi bir tamirciye gidip kompresyon testi yaptırın. Subap kırmış olabilir.

shoesmaker

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar ben arabayı alalı henüz 1 ay olmadı bu sorunla karşılaştım. Kaç tane ustaya gittim hepsi farklı şeyler söylediler. Fakat sorunu en sonunda yine ben yakaladım. Bobinin 1 tanesi değişecek dediler. Değiştirdik. Yeni takılan bobinin kutusundaki ürün kodunu ve eski bobinin kodunu sorgulama yaptığımda benim aracıma uyumlu olmadığını anladım... Benim aracım 2013 1.6 megane. Takılan bobin ise dacia ve clio 4 uyumlu bobin... Ertesi günü tekrar gittim servise. Hepsi ağzı açık kaldılar. Muhtemelen benden önceki sahibi yanlış bobin değiştirmiş. Bizim ustalarda üstünden ne çıktıysa bakıp aynısını takmışlar. Anlayacağınız her zaman ustalara bırakmayın işi. Nacizane tavsiyem. Sağlıcakla kalın

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
En güzeli şase numarası ile sorgulayip almak ama ustalar alışmış ne çıkıyorsa onu takıyor. Tebrikler iyi tespit olmuş [emoji122]

Headhunter117

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Eğer sorununuz devam ederse bana mesaj atın. Başıma geldi aynısı.

assubay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Abim iyi günler bende 2013 cvt benzinli otomatik vites megane 3 var. Aracim sabah ilk çaliştirmada motor arizasi veriyor ve aracim hareket etmiyor, aracim traktör gibi çalişiyor, arabayi stop edip 10 dk sonra çaliştirdiğimda normale dönüyor heralde sizde ayni sorunu yaşadiniz bilgi verirseniz sevinirim.