Megane 3 Amartisör ve yay sorunsalı.. Yardım lütfen..

daghan--d.e.k.

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Evet arkadaşlar abiler kardeşler.. malum benim ufaklığı biliyorsunuz.. aracımda 3.5 cm h&r yay bulunmakta ve orjinal amartisörler haliyle ama önden gelen lık lık bir ses var dürekli.. neyse bugun yetkili serviste aracımın ön takımına sonrasında amortisör altlarına direksiyon kutusuna bakıldı.. sorun yok dendi ve çıktım.. oradan yaylarımıda takan cevdet ustama gittim.. neyse eletronik balans makinası falan filan derken oda ön takımda hiç bir sorun olmadığını fakat amartisörlerin millerinin orjinal yaylara göre olduğunu ve zamanla boşluk yapmış olabileceğini ama yenisinide alsam aynı sıkıntının olabileceğini sesi sıkıntı yapmadığım sürece çok sorun olmadığını dile getiirdi sizce ne yapabilirim??

bilalrx

Bilgi Girilmemiş
gress, slıkon, kauçuk takvıye uygulanabilir mi...sesi keser... vuruntu yapmaz hesabı... :eyv

daghan--d.e.k.

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
gress, slıkon, kauçuk takvıye uygulanabilir mi...sesi keser... vuruntu yapmaz hesabı... :eyv
Valla Abi amartisörün üst tarafını elle tuutup aracı esnettiğinde amatisörün içinden vuruntu geliyor .. ama ne kaçırma nede herhangi bir sorun yok .. yay - amartisör ilişkilendirmesinde amartisörün orjinal uzun yaya göre çalışmaya devam etmesinden kaynaklanıyor olma ihtimali var dediler :S :D

duymaz

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
daghan abi cok kafaya takmadıkca sıkıntı cıkarmaz diye tahmin ediyorum,kaç km dir yaylısın? amortisorler kac km yaptı? dedikleri seyler bilinen seyler cunku yayı degiştirince orjinal yaylara gore uretilen amortisor bir sure sonra boyle kucuk sorunlar verebiliyor,ama aklıma gelen birşey var belki olabilir,bildiğim kadarıyla aracın yerli belki ithallerin amortisorleri olur onları denesen nolur? sonucta onlar yerlilerden baya alcak e amortisorleride ona goredir diye dusunuyorum

daghan--d.e.k.

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
daghan abi cok kafaya takmadıkca sıkıntı cıkarmaz diye tahmin ediyorum,kaç km dir yaylısın? amortisorler kac km yaptı? dedikleri seyler bilinen seyler cunku yayı degiştirince orjinal yaylara gore uretilen amortisor bir sure sonra boyle kucuk sorunlar verebiliyor,ama aklıma gelen birşey var belki olabilir,bildiğim kadarıyla aracın yerli belki ithallerin amortisorleri olur onları denesen nolur? sonucta onlar yerlilerden baya alcak e amortisorleride ona goredir diye dusunuyorum
ahanda mantıklı bak ben bunu düşünememiştim canımsın kardeşim hemen bana ithal bir dizel megane 3 şasi lazım ;) amartisörlerin fiyatını sorayım :) he olsada şöyle güzel bi durum olur araç minimum 1 cm daha düşer :) buda işime gelir..

DOĞAN CABA

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Yayları takarken yayın üstüne hortum gecirdinizmi gecirmediyseniz yayların birbirine vurmasındanda ses yapar buda seni yanıltabilir bilgin olsun..

RenaultSporT

Yasaklı Üye
Bilgi Girilmemiş
gacırtı tarzı bir sesmi geliyor
amortisor ust takozları olabilir bu arabaya yay takan bir suru insan var 3 cm yaydan bir sıkıntı cıkıcagını sanmam zaten aynı arabaya 5-6 cesit yay cıkıyor orjinalden hepsinin yukselik ve sertliği farklı olmak uzere