Megane1 İmmobilizer Sorunu

srcn.1994

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Video duzenlendi abicim

ÇAĞRI

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Daha çok elektrik sıkıntısına benziyor. Şunu bir denerseniz;

1 - Anahtarı kontağa takın ve kontak pozisyonunu 2 ye gelecek şekilde anahtarı çevirin.
2 - Anahtar düğmesine basılı tutarken kontak pozisyonu 1 e gelecek şekilde çevirin ve arkasından elinizi düğmeden hiç çekmeden tekrar 2 pozisyonuna getirin ve elinizi düğmeden çekin.
3- 2 pozisyonundan geriye dönmeden kontağı çevirerek aracı çalıştırmayı deneyin.

Eğer araç çalışırsa immo. da arıza vardır. Yoksa elektrikte bir arıza vardır özellikle + kısmındadır diye düşünüyorum.

srcn.1994

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Daha çok elektrik sıkıntısına benziyor. Şunu bir denerseniz;

1 - Anahtarı kontağa takın ve kontak pozisyonunu 2 ye gelecek şekilde anahtarı çevirin.
2 - Anahtar düğmesine basılı tutarken kontak pozisyonu 1 e gelecek şekilde çevirin ve arkasından elinizi düğmeden hiç çekmeden tekrar 2 pozisyonuna getirin ve elinizi düğmeden çekin.
3- 2 pozisyonundan geriye dönmeden kontağı çevirerek aracı çalıştırmayı deneyin.

Eğer araç çalışırsa immo. da arıza vardır. Yoksa elektrikte bir arıza vardır özellikle + kısmındadır diye düşünüyorum.

bugün servise çektirdim aracı . arabanın beynindeki 8 haneli kod uyuşmuyor dedi büyük ihtimalle bu arabanın beyni değiştirilmiş dedi . Çıkma motor beyninide ancak beyinciler kodlar . ustanın işi vardı geldiğinde arabanın beynini söküp su almışmı diye bakacak . napacağımı bilmiyorum :(

atkn

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
immo beyni su alıp oksit yapmıştır sökünce belli olur.

srcn.1994

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
evet arkadaşlar arabamı memleketim Adanaya çektirdim oradaki usta beyni deeğişti immo yu iptal etti cevap yazan herkese teşekkürler

Emrahh3232

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Oncelikle gecmis olsun...Immo iptalinden sonra ne gibi degisim oldu aracindan...1 ay once benimde iptal oldu immo amma beni tedirgin eden immo iptal etti usta daha sonra.taktı beyni arac gene calismadi tekrar söktü beyni 4 saat ugrasti takti calisti insan tesirgin oluyor

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

srcn.1994

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Oncelikle gecmis olsun...Immo iptalinden sonra ne gibi degisim oldu aracindan...1 ay once benimde iptal oldu immo amma beni tedirgin eden immo iptal etti usta daha sonra.taktı beyni arac gene calismadi tekrar söktü beyni 4 saat ugrasti takti calisti insan tesirgin oluyor

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Şuan aracım benle değil kısmetse 10 gün sonra orada olacağım ama abim arabayı kullanıyor sıkıntı yok şuanda

--ozkan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
s.a arkadaslar merhaba direk konuya giricem bende aynı problem ile karşi karşiyayim aracimin imbo lambası hiç yanmıyor. megan 1 2001 model 1.6 16v aracım ..sorun beyindenmi cikti yoksa tesisattanmi onu öğrenmek istiyorum. İSTANBUL PENDİKTE yaşiyorum

OzerSur

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar benimde 2001den beri severek kullandığım megane 1 1.6 16v rte aracım var benim sıkıntı şöyle oluştu aracı stop ettim kapılarını kapatmak için anahtara bastım kapatmadı yedeği aldım aynı oda kapatmadı sonra izlediğim videoda aku kutup başını söküp biraz bekledikten sonra tekrar takıyor anahtara uzunca bastıktan sonra anahtar üzerindeki ışık yanık kalıyor bırakıp tekrar basınca artık kendini resetliyormus anahtar. bende yaptım yapmaz olaydım gerçekten kapılar artık açılıp kapanıyordu sonra ise immobiliser ışığı artık yanmıyordu vede araç artık çalışmıyor benim sorunum hakkında bilgisi olan varmı sigortalar falan hepsini multimetre ile test ettim hepsi sağlam yetkili servisi çağırıp bilgisayara bağlatayım diye düşünüyorum birde immobiliser kodu denen bir kod varmış bilgisayara bağladıklarında o kodu girip düzelme şansı varmıdır başka yerlerde immobiliserı iptal ettirdikleri söylüyorlar düzeltilmesi mümkün değilmi varsa bilginiz rica ediyorum

Enis2233

Kayıtlı Üye
22-Edirne
Arkadaşlar benimde 2001den beri severek kullandığım megane 1 1.6 16v rte aracım var benim sıkıntı şöyle oluştu aracı stop ettim kapılarını kapatmak için anahtara bastım kapatmadı yedeği aldım aynı oda kapatmadı sonra izlediğim videoda aku kutup başını söküp biraz bekledikten sonra tekrar takıyor anahtara uzunca bastıktan sonra anahtar üzerindeki ışık yanık kalıyor bırakıp tekrar basınca artık kendini resetliyormus anahtar. bende yaptım yapmaz olaydım gerçekten kapılar artık açılıp kapanıyordu sonra ise immobiliser ışığı artık yanmıyordu vede araç artık çalışmıyor benim sorunum hakkında bilgisi olan varmı sigortalar falan hepsini multimetre ile test ettim hepsi sağlam yetkili servisi çağırıp bilgisayara bağlatayım diye düşünüyorum birde immobiliser kodu denen bir kod varmış bilgisayara bağladıklarında o kodu girip düzelme şansı varmıdır başka yerlerde immobiliserı iptal ettirdikleri söylüyorlar düzeltilmesi mümkün değilmi varsa bilginiz rica ediyorum
Selamın aleyküm abi aynı sorun bendede var çoğu usta immo iptali diyor arabanın şu an çalışmayan aksamı yok tek immo ışığ yanmıyor bu yüzden araba çalışmıyor nasıl bi tol izlediniz yardımıcı olabilirmisin abi bana