ön cam

dadas1988

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba Arkadaşlar Forumda yeniyim.

2010 Model Kangoo 1.5 dci 105 hp araca sahibim.Aracı yeni satın aldım. Alırken ön camın değiştiğini fark ettim ama rüzgarı hesaplayamadık :) Araç 120 den sonra ön konolun camla birleştiği sağ ve sol noktalarda rüzgar sesi ve hava geliyor.

Müdahele araç içinden mi yoksa dışarıdan köşe fitillerden mi olacak ?
Yardımlarınız için teşekkur ederim.

alfa-xxx

F1 Bölüm Sorumlusu,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Belkide yeniden yapıştırılması gerekebilir.Müdehale edilecekse dışarıdan edilir ki rüzgar,yağmur çamur girmesin.Sökümünü görmedim ama önce fitil çıkarılır sonra yeniden cam ile kasa arasına kalınca siyah silikon sıkılır sıvanır,boşlukları doldursun diye, böylece sorun kalmaz.

Ama normalde yapıştığında zaten hava kaçırmaz hava geldiğine göre ya oraya yapıştırıcı az sürüldü yada yapşma tam olmadı camın bazı yerleri yapışmamış.

selim_ugur

Selim Uğur ŞAHİNTÜRK,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Belkide yeniden yapıştırılması gerekebilir.Müdehale edilecekse dışarıdan edilir ki rüzgar,yağmur çamur girmesin.Sökümünü görmedim ama önce fitil çıkarılır sonra yeniden cam ile kasa arasına kalınca siyah silikon sıkılır sıvanır,boşlukları doldursun diye, böylece sorun kalmaz.

Ama normalde yapıştığında zaten hava kaçırmaz hava geldiğine göre ya oraya yapıştırıcı az sürüldü yada yapşma tam olmadı camın bazı yerleri yapışmamış.

bugun bende aracın camını değiştırdım, bende bır bakım yarın 120 ile falan hizli giderken ıslık calıyormu hemen bakmam lazım

dadas1988

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Tesekkur ederim.