Pedal Commander taktırmak istiyorum

Guvensolen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
İyi günler herkese iyi forumlar. Aracımın hantallığını ortadan kaldırmak istiyorum ve bu konu da pedal commander karşıma çıktı. Taktıran var mı aranız da veya bilgisi olan.

karacamelih

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben kadjara taktırdım gayet memnunum. Beygir beklemeyin sadece dediğiniz gibi hantallığı yok etti. tavsiye ederim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

rvitoo61

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam merhabalar, performansta sadece gaz tepkimesine mudahale ettiği için uzun sureli kullanımlarda sorun çıkarabilir nedeni ise gaz tepkimesine orantılı olarak bir çok oranda değişmelidir ancak o zaman araç uzun kullanımda sorun çıkarmadan kullanılabilir.
Bunlar benzinli araçlarda

• Gaz Tepkisi Haritaları, Istenilen Hava Yakıt Karışım Haritaları, Hava Yakıt Karışım Limit Haritaları, Tork Limitler Haritaları, Ateşleme Avans Haritaları,Egzantrik Zamanlama Haritaları, Istenilen Yük Haritaları, Wastegate Haritaları,Wastegate Linerasiton Haritaları
  • Wastegate Limit Haritaları, Maximum Yük Haritaları, Turbo Basınç Haritaları,Turbo Limit HaritalarıVuruntu Risk HaritalarıYakıt Ray Basıncı HaritalarıYakıt Ray Limit HaritalarıŞanzıman Limit HaritalarıSıcaklık Limit HaritalarıHız Limiti İptali, İkinci Lambda Oksijen Sensoru iptali (Opsiyonel), Şanzıman Vites Değişim Zamanı (Opsiyonel), Katalizatör İptali (Opsiyonel), Maf Ayarlama (stage 3), Enjektor Ayarlama (stage 3)

Dizellerde

• Gaz Tepkisi Haritaları,Hava Yakıt Karışım Haritaları, Tork Limitler Haritaları, Enjeksiyon İşeme Açısı Haritaları, Enjeksiyon Süresi Haritaları, Turbo Basınç Haritaları, Turbo Limit Haritaları, Yakıt Ray Basıncı Haritaları, Yakıt Ray Limit Haritaları, Sıcaklık Limit Haritaları, Duman Limit Haritaları,Şanzıman Limit Haritaları, Hız Limiti İptali, Şanzıman Vites Değişim Zamanı (Opsiyonel), DPF ve EGR Çözümleri (Opsiyonel)

Bu değerler eşit oranda ayarlandığında ancak araç uzun dönemde sorunsuz çalışabilir.

Guvensolen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam merhabalar, performansta sadece gaz tepkimesine mudahale ettiği için uzun sureli kullanımlarda sorun çıkarabilir nedeni ise gaz tepkimesine orantılı olarak bir çok oranda değişmelidir ancak o zaman araç uzun kullanımda sorun çıkarmadan kullanılabilir.
Bunlar benzinli araçlarda

• Gaz Tepkisi Haritaları, Istenilen Hava Yakıt Karışım Haritaları, Hava Yakıt Karışım Limit Haritaları, Tork Limitler Haritaları, Ateşleme Avans Haritaları,Egzantrik Zamanlama Haritaları, Istenilen Yük Haritaları, Wastegate Haritaları,Wastegate Linerasiton Haritaları
  • Wastegate Limit Haritaları, Maximum Yük Haritaları, Turbo Basınç Haritaları,Turbo Limit HaritalarıVuruntu Risk HaritalarıYakıt Ray Basıncı HaritalarıYakıt Ray Limit HaritalarıŞanzıman Limit HaritalarıSıcaklık Limit HaritalarıHız Limiti İptali, İkinci Lambda Oksijen Sensoru iptali (Opsiyonel), Şanzıman Vites Değişim Zamanı (Opsiyonel), Katalizatör İptali (Opsiyonel), Maf Ayarlama (stage 3), Enjektor Ayarlama (stage 3)

Dizellerde

• Gaz Tepkisi Haritaları,Hava Yakıt Karışım Haritaları, Tork Limitler Haritaları, Enjeksiyon İşeme Açısı Haritaları, Enjeksiyon Süresi Haritaları, Turbo Basınç Haritaları, Turbo Limit Haritaları, Yakıt Ray Basıncı Haritaları, Yakıt Ray Limit Haritaları, Sıcaklık Limit Haritaları, Duman Limit Haritaları,Şanzıman Limit Haritaları, Hız Limiti İptali, Şanzıman Vites Değişim Zamanı (Opsiyonel), DPF ve EGR Çözümleri (Opsiyonel)

Bu değerler eşit oranda ayarlandığında ancak araç uzun dönemde sorunsuz çalışabilir.
Hocam çabalarınız için teşekkürler iç açıcı bilgiler verdiniz ancak aldım ürünü ve kullanıyorum gayette başarılı hafif bir dokunuşla istediğimi alıyorum.

Karaoqlan

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam çabalarınız için teşekkürler iç açıcı bilgiler verdiniz ancak aldım ürünü ve kullanıyorum gayette başarılı hafif bir dokunuşla istediğimi alıyorum.
Araç neydi? Bir sorum olacak misal 5.vites 50 km hızla gidiyorsunuz normal şartlarda benzinli bir araç gaza sonuna kadar basılsada ahım şahım tepki vermez çünkü o devirde tork düşüktür ,bu durumda pedala takılan o cihaz yine aynı tepkiyimi veriyor.

Guvensolen

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba. Hocam aracım 2016 Clio 1.5. Pedal commanderın aslında görevi çok basit anladım kadarıyla. Gaz pedalına artık sonuna kadar basmıyorsun ve çok hafif dokunarak istediğim performansı alıyorum. Özellikle uzun yolda yakıtım ciddi derecede düşme gösterdi. Montajınıda kendim yaptım gayet basit.

TAYF

Tayfun DİLMEN, T.C. Vatandaşı
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
performans demek yüksek yakıt demek bu cihaz yakıt tasarrufu sağlamaz çünkü pedalın tepki süresini hızlandırdığı gibi kelebeğide sizin istediğinizden biraz daha fazla açarak maksimum güce gaz pedalına yüzde yüz basmadığınız halde daha erken ulaşmanızı sağlıyor , siz gaza az bastğınızda gelen güç buradadır aracın gücüne güç katmaz mevcut gücü daha hızlı kullanmanızı sağlar