Renault 5 almayı düşünüyorum,yardım ?

Rumble

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhabalar,foruma bugün üye oldum,öncelikle herkese iyi forumlar

Yaşadığım yere yakın bir renault 5 almak istiyorum,bu nedenle netten araştırma yaptığımda bir adet reno 5 buldum

Renault 5 1.1 Five-1990-Benzin(LPG Yok)-320 Bin KM-6500 TL Fiyat,Tramer Kaydı Yok- Hatchback 5 kapı

Araç kullanma deneyimim fazla olmayıp,öğrenme maksatlı ve park sorunu yaşamayacağım ,ş.içi ağırlıklı kullanabileceğim bir araç bakmaktayım,renault 5 lerde tip olarak hoşuma gitmekte,ancak forumda okuduklarımdan 1.1 lerin benzin tüketiminin fazla olduğu ve 1.1 lerle ilgili yedek parça sorunları olduğu ,-1.4 lere göre-kanısına vardım.Doğrumudur?

Aracı gidip gördüm,kaportası ve genel görünümü temiz,satıcı ağır motor bakımlarının yapıldığını bildirdi,ancak almadan bir servise ve ekspertize gitmeyi düşünüyorum.320 bin Km fazla gibi geldi ancak deneyimli arkadaşların görüşleri sağlıklı olur.?

Kısacası araç fiyatı uygunmudur,alıcak olursam ne tür sıkıntılar çıkabilir,deneyimli arkadaşların görüşlerine ihtiyacım var

Saygılar

İSMAİL 54

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Yaşadığım yere yakın bir renault 5 almak istiyorum,bu nedenle netten araştırma yaptığımda bir adet reno 5 buldum

Renault 5 1.1 Five-1990-Benzin(LPG Yok)-320 Bin KM-6500 TL Fiyat,Tramer Kaydı Yok- Hatchback 5 kapı

Araç kullanma deneyimim fazla olmayıp,öğrenme maksatlı ve park sorunu yaşamayacağım ,ş.içi ağırlıklı kullanabileceğim bir araç bakmaktayım,renault 5 lerde tip olarak hoşuma gitmekte,ancak forumda okuduklarımdan 1.1 lerin benzin tüketiminin fazla olduğu ve 1.1 lerle ilgili yedek parça sorunları olduğu ,-1.4 lere göre-kanısına vardım.Doğrumudur?

Aracı gidip gördüm,kaportası ve genel görünümü temiz,satıcı ağır motor bakımlarının yapıldığını bildirdi,ancak almadan bir servise ve ekspertize gitmeyi düşünüyorum.320 bin Km fazla gibi geldi ancak deneyimli arkadaşların görüşleri sağlıklı olur.?

Kısacası araç fiyatı uygunmudur,alıcak olursam ne tür sıkıntılar çıkabilir,deneyimli arkadaşların görüşlerine ihtiyacım var

Saygılar

abi neden özellikle reno 5 ben 35 yaşındayım kaç tane reno 5 gördün desen 1 derim burası sakarya burası için söylüyorum başka yerlerde yaygın kullanımı var ise onu bilemem. reno gibi bir araçta parça sorunu yaşarsın , satarken piyasa sorunu yaşarsın, ayrıca 90 model diyorsun 26 yıllık araca 320 bin km az bile bence sen reno 9 al o fiyatlara o modelde bulursun zaten hem yakıtı az, hem parça sorunu yaşamazssın, hemde satarken istediğin zaman aynı paraya elini öpene satarsın. özel bir sebebin yoksa kesinlikle uzak dur bence reno 5 ten.

Kozmik

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş

Saygılar

Nerede olduğunuzu bilmiyorum fakat büyük şehirlerden birindeyseniz parça ve maliyetler konusunda öyle devasa sorun olacağını sanmıyorum. http://www.renaultfanclub.com/renault-5-kulubu/7870-r5e-uydurulabilen-baska-araclarin-parcalari.html şuradaki listenin tamamı geçerlidir, ben 4 aydır kullanıyorum, bugüne kadar 1 defa balataya 1 defa arka fren merkezine girdim. Arka fren merkezleri'de twingo dur bu arada. Bugün yaptırdım. Şahsi görüşüm keyifli ve seri bir araba. Öyle ki 5-6 ay yerinde yatan arabayı İstanbul automall dan Adana'ya kadar sadece petrollerde durmak kaydıyla getirdim. Satarkende, gençlerin ve öğrencilerin tercih edebileceği bi araba olduğu için pek sorun yaşamazsınız ben 9000'e sahibindene koymuştum 1 günde 3 kişi aradı, ama satmaktan vazgeçtim. Ben bahsettiğim arabayı 6 ya almıştım, tabi kendime göre bi dizayn ettim, kaplama vs.

Para verip araba alıyorsunuz, temizini istemek tabiki hakkınız ama 25 yaşındaki arabaya da ekspertiz biraz ilginç geldi açıkçası

abi neden özellikle reno 5 ben 35 yaşındayım kaç tane reno 5 gördün desen 1 derim burası sakarya burası için söylüyorum başka yerlerde yaygın kullanımı var ise onu bilemem. reno gibi bir araçta parça sorunu yaşarsın , satarken piyasa sorunu yaşarsın, ayrıca 90 model diyorsun 26 yıllık araca 320 bin km az bile bence sen reno 9 al o fiyatlara o modelde bulursun zaten hem yakıtı az, hem parça sorunu yaşamazssın, hemde satarken istediğin zaman aynı paraya elini öpene satarsın. özel bir sebebin yoksa kesinlikle uzak dur bence reno 5 ten.

KuralZ

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bu fiyata alabileceğiniz en uygun araçlardan biridir. Eğer imkan olursa 1,4 motor seçeneği daha uygun olur kanısındayım. Motor parçalarının daha kolay bulunurluğu bu noktada benim tercih sebebimdi. Yakıt tüketiminin 1,1' den farkı ne olur bilemiyorum ancak 1,4 kullanıyorum ve bu yaştaki (1991 model) araca göre makul bir tüketim sergiliyor. Aracı alırken expertizlik bir durum yok, bir ustaya gösterip ciddi ve acil bir arızası olmadığını görüp, aracı biraz inceleyip anormal çürük olmadığından emin olduktan sonra motorun soğukken çalıştırılmasındaki zorluğa, motor ısındıktan sonraki çalıştırılmasındaki zorluğa bakın. Sizi tatmin ediyorsa sorun yok demektir. Ön yargılı yaklaşan ve aracı bilmeyen arkadaşlar için söyleyeyim, aracın bagaj hacmi (eğer lpg tankını saymazsak) tatmin edici fakat inanması zor da olsa araç içinin genişliği bir nissan qashqai' den az değil garanti ediyorum. Benim aracım hidrolik direksiyon değil, ancak olmasını isterdim :)
Şu anda o fiyata alabileceğiniz bir çok kuş serisinden iyi olduğuna şüpheniz olmasın.