Renault Megane 1 Cabrio 1998 Elektrik Arızası sorunu Lütfen Yardım

murathanatalay

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Öncelikle üye olur olmaz hemen yardım konusu açtığım için özür dilerim. Umarım yardımlarınızı esirgemezsiniz arkadaşlar.

Sorunum şu şekilde başladı. Arabamda Amerikan park sensörü mevcut. Kendim yaptırmadım aldığımda böyleydi. Şöyleki far anahtarını park konumuna getirince sinyaller kalıcı olarak yanar. Sinyal verince döneceğim kısımlar yanıp söner sinyali bırakınca tekrar yanık kalır. sistemim bu.

Geçen ay arabama ses sistemi için aküden kablo çekerken akü kutup başını yapan kişi çıkarıyor ve geri takarken akü kutup başında çatır çatır ediyor. Daha sonra bir anda kontak kapalı olduğu halde tüm sinyaller yanık bir şekilde sabit kalıyor. Ne yaptıysak sorunu çözemedik. Bu sorun aynı zamanda Far anahtarını park konumuna getirince kısa farları yakmaya başladı.

Şöyle anlatayım öndeki güzdüz farkları çalışmıyor. Amerikan parklar sabit yanık olarak kalıyor. Gösterge panelinde dörtlü kısmı yanıyor ama yanıp sönmüyor. sabit yanık. Sinyallerde aynı şekilde. Ve far anahtarını Birinci kademeye park konumuna alınca direk farları açıyor gündüz farları yerine.

Yaşayan var mı bu sorunu nasıl çözebiliriz. Sigortadan mıdır kısa devreden midir var mı yaşayan arkadaşlar. Şimdiden teşekkürler.