Reno 21 otima radyatör havasi almak

snrbcr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar aranizda yeniyim o sebepten ilk önce hatam lursa bilmeden affola
sorum şu kayin pederden kalan bir arabam var reno 21 optima 1993 model
arabalardan fazla anlamam aslinda şöförlğümde yok tu yaklaşik 6 ay dir ögrendim bu araçla
dediğim gibi arabalardan anlamam size sorup ögrenmek istediğim o kadar çok şey varki umarim bana
bilgilerinizi deneyimlerinizi aktarirsiniz bende sayenizde bişeyler ögrenmiş olurum
sorum şu bu aracin radyatör havasini nasil aliriz radyatör kapagi filan yok hortumlari sökerekmi acaba

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Öncelikle ailemize hoş geldiniz. Sitemizde bir sorundan dolayı sizin resminizi büyütüp gösteremedim.internetten bulduğum başka bir resimle kısaca anlatmaya çalışayım.

XL4GQ0.jpg

Yuvarlak içinde işaretlediğim hortumun üzerindeki vana (bu vana sizin araçta aynı yerde olmayabilir , hortumun üzerinde az aşağıda ya da yukarıda vardır.) size havayı attıracak vanadır.Çıkartırken dikkat edin suyun itmesiyle elinizden kayıp zor bir yere gitmesin.Ayrıca bu vanada yanındaki hortumun üzerinde de olabilir.Var ise ikisinide açacaksınız.

bunları sökmeden önce genleşme kabınızın (su şişesi) kapağını açın ağzına kadar suyla doldurun.Yanınızda bolca su olmalı , aralık vermeden arka arkaya birazda yüksekten sürekli şişeye ilave yapacaksınız.Tabi vanaları açtıktan sonra.en az 3-4 şişe 5 litrelik su şişesini hazır bulundurun.Şişeden suyu verdikçe açtığınız vanalardan su ve hava atacak gözle görürsünüz zaten.Hava atmamaya başladığı zaman o vana ve ya vanaları tek tek kapatın.Tabi bu arada su şişesine ilaveye devam.Su şişesinde boşluk verir seviyesini düşürürseniz tüm işlem boşa gider , yine hava alır içine. İşlem bittikten sonra şişenin kapağınıda kapatıp aracı çalıştırın.Fan açıncaya kadar çalışsın.Fan zamanında açıyorsa olay bitmiştir.Ertesi gün falan tekrar şişedeki su seviyesini kontrol etmeyi unutmayın.

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
​Bu arada hava alma esnasındada araç çalışır durumda olsun , ama dediğim gibi şişeye döktüğünüz suda boşluk olmasın.

snrbcr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
teşekkürlerr

öncelikle zaman ayrıp cevap verdiğiniz iin teşekkrler
bahsettiğiniz hortum üzerinde öyle bir ilave varmı dikkatimi çekmedi yarın sabah ilk işim ona bakmak olacak
ama az yanında ince bir boru var ve oda gaz beynine gidiyor mavi yaylı birşey kastınız o olabilirmi*
ayrıca bahsettiğim o gaz beyni dediim şey çalışırken etrafında donmuş gaz birikintileri oluyor bahsettiğiniz o olabilirmi*

snrbcr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
daha detaylı resim koymaya çalışayım bunu nerden nasıl yapacagım bilmiyorum

Uğur

Yönetici
Başkan
33-Mersin
Hayır yaylı olan gaz hortumunun ayar vanası.Aman onu ellemeyin :)

snrbcr

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
detaylı resim koymaya çalışıyorum

Hayır yaylı olan gaz hortumunun ayar vanası.Aman onu ellemeyin :)

uyardıgınız için teşekkürler ugur bey

bu linke resim koydum bakarsanız sevinirim

GozLO7
http://hizliresim.com/GozLO7