Ruhsat yenileme

Reno58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar öncelikle selam

Babama ait olan ve çoğu zaman yatmakta olan aracımızın 2010 yılında muayenesi yapılmış ve sorunsuz geçmişti ama modeli eski olan araçlarda olduğu gibi bundada şasi numarası ruhsatta 5-6 hane olarak yazıyodu ve onun yeni kanuna göre tamamının yazılmasının gerektiğini söyleyerek ek1 belgesi vermişlerdi ruhsat değişimi için..İlgilenemedik bugüne kadar değiştirmedik ruhsatı,araba garajda yattı ek1 belgesiyle öylece durdu şimdiye kadar değiştirmeye niyetlenince sağlık sorunları iş güç vs araya girdi...şimdi gelelim sorunumuza şehir dışında olduğum için ilgilenemiyorum aracın muayenesi bu hafta gelmiş ve emniyete gidilip o 2 senelik ek1 belgesiyle ruhsatmı çıkarılacak yoksa tekrar muayene edilip yeni bir ek1 belgesimi verilecek yeni ruhsat için..ikilemde kaldım sırf bu iş için bu gece sivastan ankaraya gidip aracın işlerini halledip tekrar sivasa dönmem gerek..boşa zaman kaybetmeyeyim diye bilgisi olan arkadaşlardan net bi cevap alayım dedim
:)..konuyu yalnış yere açtıysam pardon

DieseL26

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bildiğim kadarıyla önce muayene oluyor, muayneden geçerse elinize bir kağıt veriliyor. O kağıtla beraber trafik şubeye gidip yeni ruhsat kağıdını çıkartıyorsunuz.

Reno58

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Bildiğim kadarıyla önce muayene oluyor, muayneden geçerse elinize bir kağıt veriliyor. O kağıtla beraber trafik şubeye gidip yeni ruhsat kağıdını çıkartıyorsunuz.

Dediğiniz gibi olması gerekiyomuş galiba..elimizdeki ek1 belgesi ve muayeneden geçtiğine dair verdikleri belgeyle tekrar muayene istasyonuna gidip araç muayeneden geçerse verecekleri yeni ek1 belgesiyle ruhsat çıkaracaz gibi duruyo..teşekkürler cevabınız için

DieseL26

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Dediğiniz gibi olması gerekiyomuş galiba..elimizdeki ek1 belgesi ve muayeneden geçtiğine dair verdikleri belgeyle tekrar muayene istasyonuna gidip araç muayeneden geçerse verecekleri yeni ek1 belgesiyle ruhsat çıkaracaz gibi duruyo..teşekkürler cevabınız için

Rica Ederim Ne Demek