sandero sony teyp takacağım, kablolar hakkında yardım...

fatihz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sanderonun orjinal teybi yerine sony teyp takacağım, ancak kablolar konusunda bir sorun var, sony teypte güç için 3 kablo girişi oluyor, bir akü, bir kontak ve bir şasi, kontak, teyp kapanınca hafızanın silinmemesi için kullanılıyor ve kontak kapanınca teyp de kapanıyor, sanderonun teybinde kontak kablosu var mı? kontağı her açıp kapamada teyp hafızasının sıfırlanmasından korkuyorum, sistemi birkaç gün içinde bağlayacağım, şimdiden öğreneyim dedim, daha önce teybi değiştiren varmı?

tanseler

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
sanderonun orjinal teybi yerine sony teyp takacağım, ancak kablolar konusunda bir sorun var, sony teypte güç için 3 kablo girişi oluyor, bir akü, bir kontak ve bir şasi, kontak, teyp kapanınca hafızanın silinmemesi için kullanılıyor ve kontak kapanınca teyp de kapanıyor, sanderonun teybinde kontak kablosu var mı? kontağı her açıp kapamada teyp hafızasının sıfırlanmasından korkuyorum, sistemi birkaç gün içinde bağlayacağım, şimdiden öğreneyim dedim, daha önce teybi değiştiren varmı?

Aractaki veya teypteki cikislarla ilgili bilgim yok fakat bahsettiginiz hafiza olayinin sifirlanmamasi veya kontak kapaninca teybin kapanmasi durumu takacaginiz sonyde calismazsa bu islerle ugrasan yerlerde ek aparatlar oluyor onunla cozebilirsiniz. Belki hiç ihtiyac olmaz dogrudan baglaninca calisir.

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

fatihz

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
eğer teybin orada kontakt kablosu yoksa sanırım biryerlerden kablo çekilmesi gerekecek, ben o işlerden anlarım kablo çekerim de, işin özü nereden çekileceğini bilmekte işte.

coskun34

Coşkun,
Süper Moderator
Bilgi Girilmemiş
Aracın kendi teybi hafızasında kanalları tutuyor o halde hem kontak tetikleyici hemde sabit 12 volt giriş var . Hangi kablo olduğunu volt metre ile kontrol etmek gerek.

kolega35

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracınız ile orijinal teyp Can Bus ile haberleşmediğinden elbette hem aküden gelen 12 volt hem de kontaktan gelen 12 volt kabloları bulunmaktadır.