zeta41

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar resimdeki parçalar 2001 scenic sunroof kızaklarında bulunan ayaklar bu parçalar kızağın içinden nasıl çıkarılacak bilen varmı?
scenic2001 çift sunroof.
YARDIM LÜTFENNNNNN......

tamir-TKM.jpg

burakdinler

Burak DİNLER,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
hoşgeldiniz üye tanıtımları bölümünden kendinizi kısaca tanıtırsanız seviniriz keyifli forumlar:eyv

konuyu bilen arkadaşımız cevaplayacaktır...

zeta41

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
inşallah teşekkürler yakalşık beşyıldır scenik kullanıyorum ve arabama çok titiz bakıyorum. kocaelide yaşıyorum. bende bir renault severim. ama sunroof sorunumvar uyukularım kaçıyor vallaha. sıfırı çok pahalı 4000 tl falan diyorlar doğrumudur acaba.

TRSemih

Semih Yağıbasan-Ankara,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
aramıza hoş geldiniz.

sunroofu komple çıkartmanız gerkiyor. birde, bizim sunrooflarda hiç bir parça demonte degil. hemen hemen her parçası birbirne perçinli. o yüzden sök tak olayı bence sıkıntılı bir iş.. bu konuda çok fazla bilginiz ve beceriniz yoksa hiç denemeyin derim. aynı sorun 3 ay önce benim başıma geldi. Ankara şaşmazda ankasunroof (webasto yetkili servisi) var, orada yaptırdım. ankara ekibinden bir kaç arkadaşım daha yine sunroof tamirlerini orada yaptırdı. kullanılan ayaklar döküm, gayet sağlam (üzerinden çıkanlar plastik). kesinlikle tavsiye ederim. tamir + bakım (kızakların temizliği, yaglanması, sunroof ayarı) masrafı toplam 250 tl. motor sorun çıkardığında da sadece dişlisi değişiyor bizimkilerde, o da 150 tl (işçilik dahil). 4000 tl gibi rakamlarla kendinizi korkutmayın, derin bi nefes alın :D

geçmiş olsun..

Son düzenleme:

zeta41

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Semih kardeş teşekkürler;
dediğin doğru sunroof tamamen ön perçinlerinden sökülmesi gerekiyor ayakları izmir de bi firmadan buldum hafta içi sipariş vericem sunroof ve tavanı yarıya kadar söküp perçinleri erttikten sonra ön kısım motor dahil komple gelecek gibi görünüyor sonrada ayakları değiştiririm diye düşünüyorum genede paylaşımın için çok teşekkür ederim. Anlamıyorum bu fransızları inan bana fransada çıkan modellerde bu plastik aksamlar varya hepsi metal ve kimi metal üzerine makaralı gibi sistemler. Türkiyeye gelenlerin hepsi bu hasas parçalar plastik cam krikosu sunroof ayakları ve yatakları, kapı kolu aksamları hepsi. Yeni modeller dahil.
Eline sağlık kardeş açıklamaların çok yardımcı oldu sağ olasın.
Serkan from Kocaeli.
www.SedaYsoft.com

TRSemih

Semih Yağıbasan-Ankara,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
rica ederim, yardımcı olabildiysem ne mutlu :)

evet, özellikle sunroofu kullan at olarak üretmişler :D umarım kısa zamanda sorunu çözersin, tekrar geçmiş olsun :eyv

emresalici

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hocam bu yer nerde benim sanroofların ikiside çalışmıyor motoru bozuk dediler 6 ay motor bekledim gelmedi geri aldım motoru tamiri mümkünse yaptıralım

Delikurt

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaslar benimde sunrooflorun ikisi calismiyor istanbuldayim kime yaptırabilirim