Sibop arızası

İbrahim oğuz ünal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Arkadaşlar ben Laguna 2 privigale 2004 model araç aldım fakat motoru benzinde giderken tekleme yapıyor, gürültülü çalışıyor,rolantide çalışırken çok titriyor. LPG de durum çok az yapıyor. Usta siboplar çok açıyor dedi.motorun inmesi gerekiyormuş. Boğaz kelebeği vs. Birçok şeyi de tamir edildi ama olmadı. Yardım lütfen

Adanalı0102

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aracın sentesine bakıldı mi abi

İbrahim oğuz ünal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Hayır bakılmadı. Ben aracı yeni aldım bazı elektronik arızaları vardı onları yaptırmak için sanayi ye gittim. Oradaki usta bu arızadan önceliğin triger, baskı balata,buğaz kelebeği gibi bazı şeyleri yapmalıyız dedi ve yapıldı. Elektronik arızalar da yapıldı. Tamirden önce çekiş hiç yoktu motorda düzensiz çalışma vardı. Şimdi çekiş iyi fakat gürültülü çalışma ve devir alırken tekleme var.

İbrahim oğuz ünal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Usta sibob açıyor dedi. Motor üst kapak açılacak vs şeyler söylüyor. Bende tatmin olamıyorum.

Adanalı0102

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Trigeri takarken sente atlak takılmış olabilir diye düşünüyorum şimdi abi zaten oda yoksa üst kapak açılacak ama actirmadan önce arabanın kompresörünü ölçtür cumburlop diye sokmesinler motoru

İbrahim oğuz ünal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Anladım. Birde devir saati rolantide bir düşüp bir yükseliyor.bugün ekranda enjektör arızası da verdi. Kartı birkaç kez çıkarıp takınca düzeldi

İbrahim oğuz ünal

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben boğaz kelebeğinde yoğunlaştım çünkü araçta öncesinde tekleme yoktu triger takıldığında tekleme yok eğer ondan olsa o takılınca olurdu. Ne zaman kelebek takıldı sorun çıktı. Kelebek orijinal çıkmadan değişti