Symbol expression 1.2 16 v çekiş sorunu

cuneyt Gökçe

Kayıtlı Üye
54-Sakarya
Selamın aleyküm arkadaşlar yeniyim
2023 e kadar 1.2 16 v Palio vardı ve dağ bayır köper gibi tırmanıyordu ve symbol expression aldım 1.2 16 v ama hayal kırıklığına uğradım 38 binde aldım fakat bayır tırmanırken bayılıyor çekme yapmıyor seri değil bunu hızlandırmanın bir yolu var mıdır değerli renocular bana bir fikir verebilir misiniz arabayı çok seviyorum ama trafiğe çıkınca sinirlerim bozuluyor araç bu

Ekli dosyalar

• IMG-20230720-WA0005.jpg
    IMG-20230720-WA0005.jpg
    293.6 KB · Görüntüleme: 3
  • IMG-20230720-WA0002.jpg
    IMG-20230720-WA0002.jpg
    154.2 KB · Görüntüleme: 3

ADMİN

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Cüneyt bey öncelikle aracınız hayırlı olsun güle güle kullanın. Rabbim kaza bela vermesin inş.

Motorlarda altın bir kural vardır, benzinli motorda gücü artırmak istiyorsanız yakıtı, dizel motorda gücü artırmak istiyorsanız havayı artırmak zorundasınız. Bu prensiple hareket ederse öncelikle unutmayınız ki motorunuz çok çok yüksek güce sahip bir motor değil. Palio teorik olarak aynı hacimli motora sahip olabilirler ancak ağırlık, lastik durumu ve LPG ayarı vb birçok etken durumu değiştirecektir. Benim size önerim öncelikle aynı yolda aracınızı bir kerede benzinle kullanın eğer sorun devam ediyorsa öncelikle bujileri ve aracınızın yağ ve filtrelerini değiştirip takip edin. Benzinde sorun yoksa adres LPG ustası olacaktır. Geçmiş olsun.

• Beğen
Tepkiler: *USTA

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Jant ve lastik ölçüleriniz aracın orjinalinden farklı gibi geldi, büyük jant ve geniş lastik aracın performansını etkiler.
Aracın bakımlarıda çekiş konusunda etkilidir, kullanılan yağın ve hava filtresinin kalitesi ve yıpranmışlığı bile çekişi etkiliyor.
Aynı motora sahip 2015 model yeni kasa Symbolümüz var, eğimli yolda 190 km hıza çıkıyor düz yolda ise rahatlıkla 180 km hıza çıkabiliyor, rampalarda ise keçi gibi gidiyor.
Diğer bir etken ise araç yaşına göre düşük kilometrede önceki sahibi çok sakin kullandıysa motor yeterince açılmamış yani sağır kalmış olabilir...

cuneyt Gökçe

Kayıtlı Üye
54-Sakarya
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim araç hep serviste bakım yapılmış aldığımda daha lastikleri bile değişmemişti yani bir bayandan aldım oda çeşme dışınds hiç kullanmamış sıfır jant lastik alıp değiştirdim 180 190 yapıyor fakat 6500 devire geliyor sürekli devirde çalışması gerekiyor araç konfor olarak iyi fakat gidiyor ama şöyle mesela 150 160 a geldiğinde 5000 devire geliyor , 110 ile giderken bile 3200 devirde çalışıyor yabi araç çok güç istitor6 sürekli benzinde de kullandım tüpü takalı 10 bin km oldu ama bayır çıkarken araba eşek arabası gibi oluyor düz yolda gidiyor ama çok yüksek devirde çalışıyor motor güçlendirmek için yaptırdığınız veya yaptırılması mı önerdiğiniz bir işlem var mıdır ? Biraz daha motor gücünü arttırabilir miyim diye düşünüyorum yani değerli arkadaşlar

• Beğen
Tepkiler: *USTA

*USTA

Mustafa USTA, T.C Vatandaşı,
Genel Başkan
09-Aydın
Motoru güçlendirmek için yazılım yaptırabilirsin ama turbosu olmadığı için en fazla 4-5 hp kazanrsın ve buna değmez.
Bu motorların karakteristik özelliği yüksek devirde güç üretmesidir, torkuda hayli düşük bu yüzden rampalarda zorlanıyor...

• Beğen
Tepkiler: cuneyt Gökçe