VW Caddy 1.6 TDİ DSG 0-100 ve fren testi...

yek_ka

Yunus Emre KELEŞ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
mustafa abi 1.6 TDI le sadiseler oynıyor zaten teknik verilere bakınca 1.6 TDI 1.9 TDI den daha seri gözüküyor ..

apsuvi abim yaklaşık 2 yıl caddy kullandık 55 bn de sattık 2009 almıştık sıfır iç döşme flim jant hepsi üstünde 37 bn TL ye aldık motor sesi olarak elbette 1.5 le 1.9 aynı olamaz eski kango eski berlingo flan bunlarla kıyasladıgımızda hepsinde başarılı ve kaliteliydi ve büyük motorlara göre yalıtımı hepsinden iyiydi .. k.b ynda siz hangi servise 500 tl verdiniz biz her bakımı VW metal de yaptırdık en bir defa 30 bn bakımda 402 tl verdik digerlerinde 250 küsür tuttu servisede sorarbilirsiniz ..

yakıta gelince bizim arac manuel di en deli kullanmda 8.4 yakıyorde sakin trafikte 7.0 lt geçmedi hiç bir zaman 100 km ye sabitleyince 5.4 yakıyor sakin gidince baya ekonomik bir arac
birde o gidişe yaksın peşine hiç bir ticari gidemiyor GLX connectler haric ne kadar güç okadar yakıt

sokakta arkadaşımda kangoda var 85 ps lik yok pc sinde yakıtı 8.7 diye gösteriyor kullanımdan kullanıma fark vardır

her zaman güvenlik ön plandadır VW de konfor sonrada gelir 2005 de yaptıgı ticari arac 2009 daki aractan daha oturaklı gidiyor . videolarıda var ...

şunuda belirtim şuanki LTT de bose ses sistemi var caddy deki kadar gür çıkartamıyor ses :)) sadece canlı müzik :)

evet caddy lerde baskı sorunu vardı fakat bizim aracta çok şükür öle bir sıkıntı olmadı dediginiz gibi bura TR burda hiç bir alman aracına binilmez araclar güzl ama servisler kalitesiz

yek_ka

Yunus Emre KELEŞ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
çok rahat 1000 km yol yapar kilma + 4 yetişkinle :)) bütük motor uzun yolda ufak motora göre her zaman avantajlıdır

100 km hızla klima 1 kademe 4 yetişkin arac 5.4 yakıyor 110 da da 6.0 çok rahat yakar caddy le 1000 km çok zor degil hedefler 1200 1300 dü en son caddy forumunda :))

ApSUVai

Bilgi Girilmemiş
florya mez vw servisinde yaptirdim 2005 yılında alıp araci hiç boşuna milleti kandirmaya çalişmasinlar forumlara bakarsan dci motor da 100.000 de bitiyor bizim ticari takside kangoo 2007 model 420.000 de emekli oldu ticari taksiden ve motor yapilmamişti araba değişmesi gerektiği için değişti benim en son aldiğim vw jetta da 2011 model 1.6 tdi dsg 700 km filan yapiyordu

yek_ka

Yunus Emre KELEŞ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
abi ben burda tarafsız konuşuom biz şehir içinde 850 km yol yapıyorduk ?? uzun yolda 1000 km nasıl gitmesin ?? biz yavaş gitmedigimiz için 850 den fazla gitmedik hep 140 150 ankaraya kadar allah ne verdiyse 190 yeri geldi 200 DSG şehir içinde manuelden biraz fazla yakıyor
sadece düşük hızlarda ne kadar yaktıgını görmek için belli süre 100 110 120 130 90 km hızlarda gittik

ali abi kullanımdan kullanıma fark vardır caddy dsg si olan arakdaşa şehir içinde 9.2 yakıyor fakat oda çok zorluyor aracı bi depoyla 650 km yol gidiyor... siz galiba aracı çok sert kullanıyorsunz ??

milletin ne dedigiyle pek ilgilenmiyorum genellikle araştırıp bilgi edinmeye çalışyorum

ApSUVai

Bilgi Girilmemiş
valla polemik olsun istediğim için değil bende tarafsiz yaziyorum benim diğer konularimi da incelersen zaten görürsün demek ki ben var bir yanliş özür dilerim

yek_ka

Yunus Emre KELEŞ,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
est özre gerek yok özrü dilemesi gereken varsa oda ben olrum yaşdan dolayı

bana göre kangonun artıları

konfor
az yakıt
ve fiyat

2011 caddy de konfor az yakıt var fakat fiyat çok yüksek

bekolito

Kayıtlı Üye