Yağ kaçağı

macmxcad

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Ben geçtiğimiz yaz motor indirttim. Ustaya dediğim şey şuydu: 1 damla bile yağ kaçağı olmaması için ne gerekiyorsa yap !. Ama yapamayacağını biliyordum çünkü F2N motorun üretildiği günden beri kronik sorunu yağ kaçağı. Ben ustama aracı teslim etmeden önce zaten araştırdım. Flash ile zamanında uğraşmış çok kez motor yapmış ustalardan yağ kaçağını kesmenin imkansız olduğunu zaten duydum. Uzun lafın kısası, yağ kaçağını kesmeniz mümkün değil. Benim motor da 10 numara yapıldı, 190.000 de ilk kez rektefe gördü. Aynen dediğim gibi usta bütün conta tapa v.s parçaları en kalitelileri ile değiştirdi.Piston segman sibop v.s zaten değişti. Buna uygun olarak gömlekler homlandı v.s. Ancak birkaç ay sonra yine yağ kaçırmaya başladı. Ama tabii bu durum moral bozacak kadar değil. Zaten motorda performans, hararet veya fazla yakıt gibi bir sorun kesinlikle yok. Kedi gibi çalışıyor. Ölçmedim ama 7-10 bin KM de en fazla 1 litre kadar eksiltir diye düşünüyorum ki bu da normal geliyor bana.

HasanG.

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
genelde egzantrik dişlisinin dibinden, hemen altındaki yağ müşüründwn ve disbürütörün içindeki keçelerden kaçırır benim araba çok yağ eksiltiyordu bunalrı değiştirdim hiç yağ kaçağı kalmadı.