Yeni(2. el) araç önerisi

yomraliahmet

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Merhaba arkadaşlar,

İlk alıp, 6 ay sonra sattığım 1.4 broadwayden sonra tekrardan almak icap etti.
O zaman 20 liramım 10 lirası ile alabilmiştim, şimdi 60 liram var, broadway de olmuş 30 lira, çalışıp çabaladım, boğazımdan kesip biriktirdim, sonuç aynı yerdeyiz neyse..

Başıma şöyle bir sorun gelmişti, araç tüm koltuklar ve bagaj dolu dik bir yerden yokuş aşağı inerken araçla karşılaştım, durdum arabayı ancak yanımda daha bilgili bir şoför vardı hiç deneme bu araba geri çıkmaz dedi, aşağıdan yukarı gelen 10 metre kadar geri gitti o şekilde geçebildik. Bu bende psikolojik bir eksiklik hissettirdi, araba değil mi neden çıkmıyor dedim. Bir daha böyle bir şey yaşamak istemiyorum açıkçası bunun için biraz daha güçlü fairway mi bakmalıyım, yoksa bütçeyi artırıp 1.6 europa mı bakmalıyım? Broadwaylerin daha çok tutulduğu, diğerlerinin tutulmadığına dair de bilgiler var nedendir acaba?

Önerileriniz ne olur?

nurettin_kapln

Kayıtlı Üye
60-Tokat
1.4 broadway reno 9 serisi içinde en çok tutulan modeldir. çekiş konusunda; 30 yaşını devirmiş, yıllarca lpgde binilmiş, bakımları aksatılmış arabalardır. çalışıp yürüdüğüne dua etmek lazım.
1.4 europa bakmayın. 1.4 broadway motoru broadwaya yetmezken europaya hiç yetmez.
1.6 karbüratörlü europa benim tarzım değil. amcamda vardı, araba kitap gibi olmasına rağmen çekişi düşüktü. 200 binde araba, motoru saz gibiydi.
bizde şuan 1.6 RNE Alize enjeksiyonlu R19 Europa var. çekişi on numara. hızlanması son hızı gayet güzel. broadwaydan sonra size çok iyi gelir. Alizelerde klima olduğu için biraz daha pahalı olabilir. sizin bütçe yetmezse klimasız 1.6 enjeksiyon motorlu europa alın. yol tutuşu broadwaya göre 10 gömlek üstün.