Yeni Kangoo Motor Koruma Kapağı Tr de ilk :)

murat66can

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
G3 kangoo yada uygulayabilirmiyiz arac 90 likmi 110 luk mu bu arad

alfa-xxx

F1 Bölüm Sorumlusu,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Uygulanır gibi motor resmin var mı ? bizim diğer 85 liğe de oluyor hatta onda tutturmak daha kolay yerleri mevcut.

Sana daha önce söylediğim kapak.motor resmine bakarak söyleyebilirim.Benimkine de radyatöre yakın kısmı olmuyordu o kısmı tıraşladım birde mazot filtre borularınn orayı azıcık traşladım.

murat66can

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Uygulanır gibi motor resmin var mı ? bizim diğer 85 liğe de oluyor hatta onda tutturmak daha kolay yerleri mevcut.

Sana daha önce söylediğim kapak.motor resmine bakarak söyleyebilirim.Benimkine de radyatöre yakın kısmı olmuyordu o kısmı tıraşladım birde mazot filtre borularınn orayı azıcık traşladım.

Musaiy olunca ceker atarim abi peki yalitim olarak dikkat ceken fark oldumu

orhang

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
ben bu konuyu görmeden önce yapmıştım ama daha sonra geri çıkardım. Ön tarafda bi hortuma denk geliyor işem yaptım ama içim rahat etmedi yine bende söktüm

dadas1988

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Selamun Aleykum Kardeşim motor koruma palstiğini aldım ama takmayı beceremedim galiba Suluğa takılıyor sen nasıl cozdun bu sorunu şimdiden tesekkur ederim.

alfa-xxx

F1 Bölüm Sorumlusu,
Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Suluğu sola doğru sürüp yukarı alıyorsun.Suluk sürgülü çıkarılıp ,boşluktan kapak takılıyor.

Ama takmadan önce ön kısım turbo borusuna denk geliyor orayı tıraşlaman gerek.Ayrıca plastiğin keskin kalmış kenarları varsa keserek yuvarlaklaştır ki diğer borulara zarar vermesin.Kapağı , arkadaki tek çıkıntı oturarak tutuyor suluk geri takılınca kapağın ön kısmını sıkıştırıp tutuyor.

2009 larda kapak tam otursun diye önde ve arkada kapak vidaları var ama sonrakilerde sadece 1 tane mazot filtresine doğru motor takozunun yanında var.