Yokuş Kalkış Arızası

Magic_Key

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
2014 Fluence EDC aracımı çalıştırdığımda ve sürmeye başladığımda sorunsuz gidiyorum fakat frene sert bastığımda ya da yokuşta kalkmaya çalıştığımda ilk olarak Yokuş kalkış daha sonra fren ve Esc arızası alıyorum. Aracı kapattığımda belli bir süre sonra arızayı kendisi resetliyor. Aracı

Aracın beynine bağlanıldığında fren sensöründe basıncın hep sıfır olduğu görüldü. Tabi usta frene sert basıyordu. Öyle olunca da hemen arıza uyarısı çıkıyordu. Fren lambaları sorunsuz yanıyor.

Kısacası sorununun beyinde olduğu söylendi. Konu beyin olunca aracı servise götürmeye karar verdim.

Aranızda tecrübesi olanlar varsa fikirlerini almak isterim

Magic_Key

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Fren kontağı mı ne bana göre röle ya da sviçi değişti sorun hala devam ediyor. Ek bilgi: ABS çalışıyor problem yok.
Beyni değişmesi lazım diyorlar. Beyin önemli olduğu için tecrübesi olan arkadaşlardan yorum bekliyorum

Magic_Key

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Kime gösterdiysem sorun ABS beyninde diyor. Fren sensörü okumuyormuş o da beynin içindeymiş. Sanayi de mi yoksa serviste mi yaptıracağım karar veremedim. Beyin olduğu için dikkatli davranmak istiyorum.

Magic_Key

Kayıtlı Üye
Bilgi Girilmemiş
Aküyü değiştirdim çözüm olmadı. Sabah işe giderken problem yok yokuş kalkış çalışıyor ama işten dönerken bir an hata veriyor. Neden niçin verdiğini bulamadım. Çukur, tümsek, yokuş fark etmiyor. Garip bir durum. Ama işin kötü yani bir sensör için beyni değiştirmek gerekiyor. Servis 29 bin TL dedi işçilik hariç. İkinci el için sağlamlık ya da tamir için garanti veremiyorlar