Atatürk hakkında aşağıdakilerden hangilerini daha önce biliyordunuz?

1.Norveççede “Atatürk gibi olmak” diye bir deyim olduğunu;

2.Atatürk`ün dünyada “Başöğretmen” sıfatlı tek lider olduğunu;

3.Bir röportajda "Birleşmiş Milletlere üye olmayı düşünüyor musunuz?" diye sorulduğunda, Atatürk’ün: "Şartlarımızı koyarız, kabullerine bağlı. Biz müracaat etmeyiz üye olmak için. Davet gelirse düşünürüz" dediğini, daha sonra BM’nin yasasını değiştirip ve ilk bizim ülkemizi davet ettiğini;

4.1938, General Mc Arthur'un en zor, en problemli, en buhranlı dönemi. Birden çok sıkılır ve yanında duran yüz yirmiden fazla kişiye döner ve aynen şöyle der: "Şu anda hiçbirinizi değil, büyük istidadı ile Mustafa Kemal'i görmek için neler vermezdim"Kaynakwh webhatti.com: Atatürk Hakkında Bilmedikleriniz...!

5. 2000, ABD Başkanı`nın milenyum mesajından bir alıntı: "Bugün milenyumun hiç şüphe yoktur ki tek devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk'tür. Çünkü o yılın değil asrın lideri olabilmeyi başarmış tek liderdir"

6. 1938, Ata`nın ölümünde Tahran gazetesinde yayınlanan bir şiir’den alıntı: "Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

7.Atatürk çiçeği’nin adını, çiçeği bulan Wanderbit Üniversitesi profesörlerinden Doktor Kirk Landın’in koyduğunu ve bu çiçeğin tüm dünyada bu isimle üretilip satıldığını;

8.Yunan başkomutanı Trikopis`in, hiçbir zorlama ve baskı olmadan her Cumhuriyet bayramında Atina'daki Türk Büyükelçiliğine giderek, Atatürk`ün resminin önüne geçtiğini ve saygı duruşunda bulunduğunu...Kaynakwh webhatti.com: Atatürk Hakkında Bilmedikleriniz...!

biliyor muydunuz...?